Skocz do zawartości
MrX

ECS K7S5A + Radeon 9800 pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

mam 2 pytania:

 

1. mam ecs k7s5a i palomino 1800+xp, 2x 256 sdr , niestety dopiero w miare stabilnie mi chodzi na 1600 (11.5 x 124) (przy 1800 komp czesto zwisal z trzskami i dziwnymi dzwiekami w glosnikach), troche sie nacyztalem ze jest to wina ramów wiec za niedlugo bede kupowal 512 ddr, czy naprawi to problem ??.

2. Zamierzam kupic Sapphire RAdeona 9800 pro czy nie bedzie sie on gryzl z ta plyta ??. Moga byc jakeis problemy ?? (bo konflikt agp raczej nie bo radek jest kompatybilny wstecz)

 

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu. Ewentualnie zasilacz przydałby sie mocniejszy bo chyba w nim leży przyczyna problemów. Ta płytka jest trochę prądożerna + palomino + r9800 będzie trzeba dużo prądu ;) .

 

Na pewno ktoś napiszę że do tej płyty nie opłaca się wkładać takiej karty. Moim zdanieniem olej ich ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej ich :P mialem k7s5a z plomino 1800+, 512ddr i do tego 9700pro @ 9800pro => 5280 marków03 i spox można pograć :-) po przesiadce na bartona @ 2440-2500Mhz z kt880 -> 6100marków i wgrach w sumie nie duża różnica ale to już od gry zależy :P w każdym razie powinno latać bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi

Co do problemow tymczasowo zniknely (tymczasowo bo od niedawna :D, wladowalem 2 wentyle do obudowy 1. nawiew z przodu, 2 wyciaga powietrze z tylu ) bo puscilem go na 138 (czyli 1900xp+) i jak narazie odpalam wszelkie apliakcje graficzne bez problemow zwisow czy resetow.

Co do zasilacza to kosztowal on w momencie zakupu 250 zł wiec powinien pociagnac ten sprzet bez problemu (po obliczeniu Watów zostaje paredziesiat wolnego). w najblizszym czasie ide po ramy a potem po radka :). jak muwicie ze bedzie smigac to musi smigac.

 

Dzieki wielkie raz jeszcze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie tez mialem takie watpliwosci jesli chodzi o k7s5a + r9800pro, ale forest kila zbila powiedzial ze bedzie dzialac no i dziala :mrgreen: dzialal na s5a i na s6a tez smiga ;) tylko ja mialem jeszcze problem z uwalonym radkiem [xpower], ale wymienilem i jest git 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam

dzisiaj kupilem nowe ramy 512 (400) DDR i jest maly problem.

Tez mam palomino 1800xp+ jak Forest i niestety ramy nie poszly na 133 (266 synchro z procem)

uruchamialy sie na 143 (athlon 2000xp+) ale byly resety podczas gry wiec bylo nie stabilne. Dopiero na 124 synchro (athlon 1600xp+) poszlo stabilnie na czym ram ucierpial. Czego moze byc problem ?? (napiecia są ok). i co moge w tej sprawie zrobic ?? poza wyrzuceniem plyty na smieci :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa mam z maja 2k3, a timingi ustawialem na najwieksze i nie ma szans zeby poszedl na 2k stabilnie (palomino w koncu) ale i na synchro 1800 nie chce (266) na 1600 idzie full stable i szlag mnie trafia bo nie wiem czy poczekac z radeonem i kupic plyte nową czy kupic radka i jechac tymczasowo na 1600 a potem kupic plyte. Jak radzicie ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chb0327f wgraj tego Biosa dla mnie jest najlepszy. Sprawdź proca u kogoś znajomego czy to nie on stanowi problem. Cenanie jest do końca gwarancją jakości -> weź miernik i posprawdzaj napięcia. Ustaw pamięci przez SPD. Jaka tem proca ??. Jeżeli wyniknie że to płyta to na forum znajdziesz taką która Ci będzie odpowiadała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec biosa mam wlasnie tego 0327f sprawdzalem napiecia miernikiem (3.22, 4.89, 12.03 i nie smie drgnąć) temperatura w idle 44 a w stresie 48 (mam w obudowie 2 wentyle jeden wdmuciach!e a drugi wyciaga (w zasilaczu tez mam 2)).

Juz zywcem nie wime co mam zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...