Skocz do zawartości
Bman

Enlight 250W - czy pociagnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten zasilacz Enlight'a wyrobi przy konfigu :?:

(z jakims zapasem mocy oczywiscie):

Ath 2000+

Dvd Pioneer

Cdrw Teac x16

Barracuda IV 80GB

Barracuda 8,4GB

Radeon 8500

Sb Audigy

AverMedia Tv Tuner

Cieciofka

3 collerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego policzył 228W, ale to jest chyba lekki wałek. Gość napisał żeby dodać jakieś 50 do 100W "na bezpieczeństwo". Ja uważam że jego kalkulator już to robi.

 

Poza tym po wpisaniu konfigu obliczcie sobie moce dla dwóch różnych mocy zasilacza (w obu przypadkach obciążenie te same). Czy wyniki będą jednakowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zasilacz Enlight'a wyrobi przy konfigu  :?:  

(z jakims zapasem mocy oczywiscie):

...

zalezy jeszcze ile masz RAM'u (jest roznica miedzy 1 modulem 128MB SDR a np 3 modulami po 512MB DDR) - ale IMHO ten zasialcz bedzie pracowal na granicy swoich mozliwosci (czyli zero zapasu) - a Ci co pisza ze na 100% nie da rady to chyba nigdy nie mieli w rekach 250W zasilacza by Enlight - powiem tylko ze ten zasialcz jest wydajniejszy niz 300W Codegen (tego bez wtyczek dla PIV - sprawdzalem)

 

zreszta nie bedziesz ze wszystkiego kozystal na raz - czyli jednoczesnie z sieciowki, DVD, nagrywarki, 2 dyskow i karty TV - a jak bedziesz gral (i R8500 bedzie zarl prad jak glupi) to nie bedziesz uzywal nagrywarki, kartyTV itd - zanim wezmiesz sie za wymienianie zasialcza to sprawdz czy przy pelnym konfigu i przy pelnym obciazeniu z bardzo nie spada napiecie na +5V (klasyczny objaw braku mocy w zasialczu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego policzył 228W, ale to jest chyba lekki wałek. Gość napisał żeby dodać jakieś 50 do 100W "na bezpieczeństwo". Ja uważam że jego kalkulator już to robi.

 

Poza tym po wpisaniu konfigu obliczcie sobie moce dla dwóch różnych mocy zasilacza (w obu przypadkach obciążenie te same). Czy wyniki będą jednakowe?

nie wiem czy wiesz ale zasilacz sam w sobie pobiera okolo 1/3 mocy

 

a pozatym obliczalem 3 colerki po jakies 2,4 W ale roznie to jest z ich poborem W

 

mamcodegena 300 W z wtyczka na p4 i niestety nie radzi sobiez podobnym konfigiem

 

benek ma troche racji ale ja wyliczylem ze moj zas ma 292,1 W a moj komp 280 , dlatego napierw policz moc zasilacza a potem "moc kompa a zas"

 

chcialem dodac dle tych co nieczytaja wszystkiego ze tworcami nie sa jacys GOSCIE tylko ja i bazio z grupki tweak i benchmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz ale zasilacz sam w sobie pobiera okolo 1/3 mocy

No zgadza się w pewnym stopniu (w zasilaczu traci się pewna moc, ale nie 1/3). Zresztą przynajmniej na moim jest napisane OUTPUT POWER 235W więc te straty o których piszesz są już uwzględnione. Co do GOŚCIA, to nie chciałem Cie obrazić. Jednak dalej nie uwierze że mój cienki konfig źre 228 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...