Skocz do zawartości
SuChyY

160GB: Samsung vs Hitachi

Rekomendowane odpowiedzi

Drogą dedukcji odrzuciłem już Maxtora, Seagate i WD. Właściwie zdecydowałem sie na IBM i gdyby dzisiaj był na stanie w sklepie to juz bym go kupić, ale ze bedzie dopiero we wtorek to mam czas na zastanowienie. Który z tych dysków polecacie ? Zalezy mi na ciszy i wydajności, chociaż biorąc pod uwage że roznica w wydajności nie bedzie duża to wazniejsza jest dla mnie cisza. Oczywiscie mowa o dyskach z 8MB pamięci (IDE nie SATA)

 

Szczegolnie czekam na opinie użytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga 160GB 1614N i powiem tak. Wydajny, cichy, ale temperaturki coś mam nie tak a ponoć jest zimny (idle: 37-39 stopni, lekki stres 45 - 49 stopni). Nie wiem moze mi sie trafil jakis nietentego model i mi sie tak grzeje. Bo we wszystkich testach pisali ze jest zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur - Hitachi DeskStar K250 160GB PATA w porównianiu do Barracudy 7200.7 120GB SATA 8MB. Oba dyski chłodzone przez Noiseblocker Ultra Silent S2 (ustawiony na 5V - co widac na screenie)

A jak z hałasem wytwarzanym przez te dyski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur - Hitachi DeskStar K250 160GB PATA w porównianiu do Barracudy 7200.7 120GB SATA 8MB. Oba dyski chłodzone przez Noiseblocker Ultra Silent S2 (ustawiony na 5V - co widac na screenie)

A jak z hałasem wytwarzanym przez te dyski ?

Powiem tak, Barracuda 7200.7 w wersji SATA ma AAM (Acoustic Managment) ustawione defaultowe na Performance, przez co słychać wyraźne chrobotanie/rzeźbienie hdd :( Co najgorsze nie da się zmienić tego parametru na Quiet....W Hitachi mam ustawione Quiet i jest bezgłośny, przed przestawieniem również był cichuteńki.

 

Turzol - Jak w mbm ustawiłeś zeby pokazywał Ci tempe dysku?

 

Najpierw Ustawienia/Podstawowe i zaptaszyć musisz jak na screenie:

 

Dołączona grafika

 

Póżniej w 'Temeratury' z listy rozwijanej wybierasz odpowiedni kontroler hdd:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial Samsunga, chocby dlatego, ze jest zalecany przez:

http://www.silentpcreview.com/article29-page2.html

 

a oni sie znaja na rzeczy, jak budowac ciche kompy :P

 

a co do Hitachi to w poprzednich wersjach cos "miauczauo" w nich, usuneli to jakos?

 

Seagate'y 7200.7 omijaj z daleka - szczerze radze, jestem posiadaczem 120 i 80, takze wiem co mowie - chrupia podczas pracy, moze nie jest to wielki halas ale slyszalny napewno. Ciche Seagate'y to byly tylko IV.

 

 

160G/8mb-cache Faceoff: Samsung vs. Seagate:

http://www.silentpcreview.com/article152-page1.html

 

Review: Quiet HDDs by Samsung, Hitachi & Seagate:

http://www.silentpcreview.com/modules.php?...artid=82&page=1

 

Z rankingu wynika:

najcichszy Seagate IV, pozniej Samsung :), na koncu Hitachi/IBM :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do Hitachi to w poprzednich wersjach cos "miauczauo" w nich, usuneli to jakos?

 

Seagate'y 7200.7 omijaj z daleka - szczerze radze, jestem posiadaczem 120 i 80, takze wiem co mowie - chrupia podczas pracy, moze nie jest to wielki halas ale slyszalny napewno. Ciche Seagate'y to byly tylko IV.

Po wgraniu nowego firmware miauczenie ("Meow effect") ustaje całkowicie ;]

 

Seagate'y 7200.7 omijaj z daleka - szczerze radze, jestem posiadaczem 120 i 80, takze wiem co mowie - chrupia podczas pracy, moze nie jest to wielki halas ale slyszalny napewno. Ciche Seagate'y to byly tylko IV.

Zgadzam się

 

Z rankingu wynika:

najcichszy Seagate IV, pozniej Samsung :), na koncu Hitachi/IBM :]

Ustawienie AAM chociażby tym programikiem --> Silent Drive 2.1 czyni Hitachi całkowicie niesłyszalnym HDD (kosztem dłuższego czasu dostępu)

 

Druga sprawa w recce ze SPCR, ktorą podałeś jest testowany starszy model Deskstar 180GXP, a w sprzedaży są teraz DeskStary K250

 

 

UPDATE:

 

Polecam tą recke :arrow: http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=84.

Wprawdzie testowane są tam dyski 80GB, ale recka bardzo dobrze napisana i może się przydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak najlepszy jest Maxtor DX740 30GB - wbrew pozorom to cichutki i mega szybki dysk. Chrobocik slyszalny po przyłozeniu ucha ma milutki, nie jakies jeki i gwizdy - struktura halasu tez wazna :)

Co do testu to wiem ze testuja sa nieco inne ale zapewnie niewiele sie zmienilo w tej kwestii.

Skoro nie ma miaua to mozesz wziazc Hitachi - pewnie tez dobry, aczkolwiek ja osobiscie bym wzial Samsunga :)

 

Wlasnie mi Barracudy bzycza w Idle - super nie :] Ul kurna :)

Tyle ze Seagate nie daje nowego firmware, czy softu do poprawienia tego jak czyni Hitachi - to podobno diagnostyka dysku, ale kij ich wie moze to sciema ;)

Efekt "buzz" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...