Skocz do zawartości
KIULIK

Nokia 6210 - zasięg

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem wyłaczanie się zamoistne nokii 6210 po tego typu perypetiach to nie jest żadkość. Wątpie czy zabawa z softem coś pomoże - prawdopodobnie dzieje się coś z układem antenowym - proponuje :

 

1 - sam się z nim pobaw - wieksza satysfakcja bedzie jak naprawisz ;)

2 - serwis - naprawa układu antenowego w noki - sama antena to koszt około 5 zł do 6210 - ale wiadomo serwisy lubią zdzierać z ludzi. Z tego co wiem nawet do 50 zł

3 - Jeśli nie zależy Ci na tym telefonie polecam sprzedaż (komis, allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem wyłaczanie się zamoistne nokii 6210 po tego typu perypetiach to nie jest żadkość. Wątpie czy zabawa z softem coś pomoże - prawdopodobnie dzieje się coś z układem antenowym - proponuje :

 

1 - sam się z nim pobaw - wieksza satysfakcja bedzie jak naprawisz ;)

Jaka jest szansa, że po wymianie antenki będzie chodziła dobrze ?

Bo nie uśmiecha mi się wydać 30 zł ( antenka - 5 zł , torx - 5 zł, przesyłka 2x 10 zł ) na wymiane antenki, gdyby później musiała iść do kosza :(

I czy wymiana antenki wiąże się z jakimś ryzykiem ? Lutowanie etc. ?

 

-----EDIT-----

Fragment opisu jednej z aukcji na Allegro Flashera Dejana:

naprawisz telefon który nie łapie sieci, nie chce się włączyć lub ma Contact Service
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34219943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winna nie jest antenka:> tylko koncowka mocy od wzmacniacza antenowego. Najczestrza awaria Nokii po ktorej nastepna jest samoczynne wylazanie. Co do koncowki to element smd i dla kogos kto nie ma wprawy i odpowidnego sprzetu wymiana co najwyzej moze sie skonczyc ze wszytskie elementy splyna z laminatu :D zostaje ci serwis ale tak jak wspominal kolega nie bedzie tanio... Mozesz zalatwic koncowke i isc do serwisu elektorniczengo gdzie za wymiane napewna nie wezma mniej niz w serwisei GSM :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozebrałem moją kome i zrobiłem mały eksperyment :)

Dotykam antenki wewnętrzenej zasięg jest, puszczam zasięgu nie ma.

Więc jutro ide do servisu może sprzedadzą mi jakąś antenke, a jak nie to zamawiam na Allegro.

Komórke rozebrałem przy pomocy nożyczek do paznokci nie trzeba żadnych torxów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...