Skocz do zawartości
WaWrzOL

Wyciszanie Hdd - Sandwich Box Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy po wyciszeniu zsilacza i plyty glownej szwist talerzy wydobywajcy sie z mojej barki stal sie nie do zniesienia (naturlanie procz monitora ktory swoim warkotem przyprawia mnie o bol zeba!) postanowilem dac jej takze do wiwatu i zbudowac jej przytulny (lecz nie cieply) domek :) Uprzedza ze nie poszedlem na skroty wkladajac dysk do pojemnika typu "easy-click" i tym samym skazujac go na pewna smierc z przegotowania...

 

Dołączona grafika

 

1. Hdd.

2. Pojemnik o pojemnosci okolo 2,5 litra wykonany z wysoko gatunkowego tworzywa ktore bez problemu radzi sobie z mrozem zamrazalnika i demonicznemu dezintegrowaniu wilgoci w mikrofalowce. Niegdys dostepne w promoci Donaone.

3. Sztywna gabka o mikroporowej strukturze zapewniajaca cyrkulacje powietrza.

4. Kawalek detki ktora dociska i tym samym uszczelnia wyprowadznie medii na zewnatrz.

5. Sodna termomentru plyty glownej.

6. 5 litrow wody z zaprzyjaznionego wodociagu. Dociska pudelko do podloza i odbiera cieplo gromadzace sie na jego powierzchni.

7. "Mata wygluszajaca pod panele podlogowe".

8. Detka na ktorej zawisl denat.

 

O tym ze mod sie udal swiadcza dwa fakty. Turkot glowic zagluszania szmer ktory wydobywa z siebie myszka podczas przesuwania jej. Talerze slyszalne sa z odleglosci zaledwie 10cm! Powiedziec mozna ze w ten sposob dysk poprostu stal sie "nieslyszalny" :D Obawy wielu z was co do temperatury dysku musza szybko sie ukryc. Gorace powietrze nie jest zatrzymywane w srodku pojemnika poniwaz jest on osadzony na gabce o mikroporowej strukturze dzieki czemu gorace powietrze samo wytlacza sie na zewnatrz. Dodatkowo 5 litrow wody ochladza samo pudelko. Temperatura podczas korzystanie z komputera (azureus, foobar, firefox) nie przekracza 43 stopni celsjusza :) Jest to tylko 1 stopien wiecej niz wtedy gdy dysk lezy bez przykrycia. Zycze udanej walki z waszymi dyskami :wink:

Edytowane przez WaWrzOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam WD Caviara 30 juz 3 letnia od 2 lat mam na niej wiatrak temperatura jest taka sama po 15h ciaglej pracy ( kompa wlaczam rano + azu + emule i gasze jak ide spac kolo 23 ) dysk zimny a glosnosc zredukowalem przez 4 gumowe podkladki wlozone miedzy dysk a zatoczke 3.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie smiesznie tylko "interesujaco". Zauwazylem cos bardzo, bardzo dziwnego... Komp chodzil od rano i gdy przyszedlem o 21 temperatura dysku wynosila 48 stopni. Jednak po chwili uzytkowania spadla do 45 stopni :D Chyba dysk robi sam sobie za wentyl :twisted:

@Neonix: Wrescie ktos z "domu" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Wawrzola est całkiem dobry... Ale ja zrobiłem troszkę inaczej. Wziąłem pudełko od lodów Shollera (taki fajny, bo niebieski - tylko na górnym wieczku jest logo Sholler i namalowane jakies lody B) ), Potem napełniłem pudełko wodą i przystąpiłem do pierwszych działań zamontowania 'agregatu chłodzącego' :lol: Pierwszym krokiem, było wycięcie gąbki (takiej jaką użył Wawrzol) i umiejscowienie jej obok głośniczka systemowego (u mnie jest on umiejscowiony na dolniej części komputera). Następnie położyłem na niego owe pudełeczko Shollera :) i na nie dysk twardy... Dodatkowo na dysk wieje wiatraczek z przedniej części komputera. Dysk pracuje o wiele ciszej i ma dobre chłodzenie. Jak narazie dle mnie jest ok, choć na pewno ma to mnóstwo wad :? Teraz jeszcze mam zamiar to troszke przerobić i wyciąć dwa otwory na pompkę, która będzie pompować wodę, która zawsze będzie w miarę chłodna... Ale zobaczymy jeszcze co z tego mojego pomysłu wyjdzie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie smiesznie tylko "interesujaco". Zauwazylem cos bardzo, bardzo dziwnego... Komp chodzil od rano i gdy przyszedlem o 21 temperatura dysku wynosila 48 stopni. Jednak po chwili uzytkowania spadla do 45 stopni :D Chyba dysk robi sam sobie za wentyl :twisted:

@Neonix: Wrescie ktos z "domu" :wink:

człowieku 48 to tragedia mozna powiedzieć że permanentnie gotujesz dysk i to w kompletnym idle e mule to żadne obciążenie, test mojego pomysłu to kopiowanie danych o wielkości 4 giga z partycji na partycję

otóż zainteresowawszy się dyskiem i jego wyciszeniem uwiesiłem go na gumkach wcześniej się nie przejmowałem jego temperaturą więc nie wiem jak było ale po takim teście temperatura hdd 52*C nawet nie wiem czy skończył kopiować jak hdd przeskoczył temperaturą proca to chyba przestałem :blink:

 

o co chodzi? to jest za dużo kombinacji (owszem efektownych?? ale) do tego niewykonalnych w normalnej budzie

ja mam TAK mieści się ale sie grzał nie wiem czy więcej niz wcześniej co nie zmienia faktu że jednak pod spód dałem wentyl 60 mm na 5 Volt i jest 30*C idle a maksymalna temperatura jaką zanotowałęm to 42( po tescie 4 giga by luk3) myśle że to jednak lepsze rozwiązanie, jakbym zdiął zaśleki automatycznie temperatura 25 idle nie więcej jak 33 stres ale miało być cicho prawda:D

 

ostatnio u kumpla składałem kompa i musiałem dysk przemieścić bo chłodzenie ode mnie z radkiem dostał to powiesiłem go na bandażach elastycznych tak podłużnie skręconych nie miał gumek lol jeden :mur: jak można nie miec ani pół metra gumki w domu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł ziąą Luk3 i odkopał topic sprzed przeszło roku... Tylko po co? To się nazywa archeologia...

 

BTW: Ja nie mam w domu ani pół metra gumki...

 

wytnij z majtasów siostry na pewno się ucieszy :lol2: co do odgrzebywania tematów to sorki przepraszam bardzo zwykle szukam po nowych tematach a tym razem jakoś zbłądziłem po linkach chyba EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk3 dla Ciebie 48 stopni to tragedia, a dla mnie to tylko o jeden stopień więcej niż dysk leżacy w budzie. Wszytsko zależy od metodologii pomiaru. Topic napisałem z przymróżeniem oka, więc proszę nie brać do siebie tego co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk3 dla Ciebie 48 stopni to tragedia, a dla mnie to tylko o jeden stopień więcej niż dysk leżacy w budzie. Wszytsko zależy od metodologii pomiaru. Topic napisałem z przymróżeniem oka, więc proszę nie brać do siebie tego co napisałem.

dysk leżący w budzie to nie jest jedno z dobrych rozwiązań na głośne hdd no bo jdna część dysku jest permanentnie poddawana przegrzaniu poprzez kontakt z izolatorem- gąbka, nawet jak pokazuje około 50 to na dole dysku może być więcej, zdaje sobie sprawe że miało być śmiesznie i że topic jest stary ale twoja argumentacja pozostawia wiele do życzenia

 

EDIT

jeżeli dysk leżący w budzie znaczy co innego niż dysk leżący na dole budy na gąbeczce to mnie uświadom co to znaczy pisz dokładnie, nie nie mam problemów z czytaniem ani ze zrozumieniem

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja... Widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Napisałem coś o gąbce, czy leżeniu dysku na dole obudowy (teraz wisi na taśmie naklejką w strone boku;])? Staram Ci się wytłumaczyć, że różne mobo różnie mierzą temp., czujnik może być w różnych miejscach (nie korzytsam, ze SMARTA), ale Ty to pewnie doskonale wiesz. Pozatym nikomu nic nie udowadniam, tymbardziej nie argumentuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...