Skocz do zawartości
luki_pc

[recka] Amilo V2040

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy sie chwalą to ja też :)

 

Konfiguracja :

● Procesor: Intel Pentium Mobile ◦ technologia Intel Centrino ◦ platforma Sonoma 1,6GHz

● Chipset: Mobile Intel 915GM Express & ICH 6-M

● Matryca: 15'' XGA 1024x768 pikseli TFT LCD

● Grafika: Zintegrowana ◦ Intel Graphics Media Accelerator 900 max. 128 MB DVMT

● Pamięć: DDR2 533MHz soDIMM -Infineon

● Karty pamięci/rozszerzeń: Czytnik kart SD, MMC, MS

● Dysk twardy: 2.5-inch 9.5mm IDE HDD S-ATA 150 - Fuitsu

● Napęd optyczny: DVD/CD-RW Combo ◦ DVD+/-R/RW Dual Double Layer (+R) - Nec

● Łączność bezprzewodowa: Intel PRO/Wireless 2200BG 802.11b/g

● Komunikacja: F/M 56k V.90/92 ◦ Ethernet LAN 10/100/1000 Mbps

● Porty: 4xUSB2.0 ◦ IEEE 1394 ◦ VGA ◦ S-Video ◦ Audio in/out ◦ SPDiF ◦ RJ-11 ◦ RJ-45 ◦ PCMCIAI/II

● Multimedia: Zintegrowana karta dźwiękowa ◦ 2 głośniki stereo

● Wymiary/Waga: 332 x 273 x 23/37 mm ◦ 2.80 kg

 

Cena ok 4000zł

 

Bawie się nim dopiero kilka dni ale większość sprzętu przeszła już testy.

Niemam dużego doświadczenia z laptopami więc niemam do czego porównać.

Matryca jak dla mnie średnia. Bataria przy dużym obciążeniu (przełączanie miedzy linuxem, a windowsem, kilka instalek, internet, muza itd.) wytrzymała ponad 2godz. (Producent podaje max. 5). To i tak bardzo dobry wynik :)

Brakuje kilku starych portów stacji FDD. Miłym wyposażeniem jest czytnik kart SD/MMC.

Karta sieciowa Gigabitowa pracuje bardzo dobrze, modem jeszcze nie badałem bo niemam żadnej potrzeby korzystania z niego. Wifi pracuje bardzo dobrze, ma czułą antene. Jak kupowałem to bałem sie najbardziej o zasięg w pomieszczeniach, ale się nie zawiodłem.

Wejścia audio umieszczono z przodu co może być plusem, ale może też sprawiać problemy przy używaniu w tereie.

Diody informacyjne (niebieskie i pomarańczowe) umieszczone są w lewym dolnym rogu. Może trochę zawiodłem sie na czytniku DVD bo ma problemy z płytami nagranymi na Samsungu. Ale z nagrywaniem nie stwierdziłem problemów. Do nagrywarki dołączone jest Nero. Wiatrak jest dość cichy, chodź słychać go jak się włącza. 4 porty USB wystarczą chyba wszystkim.

Obudowa wygląda na solidną.

 

Jak za 4000 otrzymujemy naprawdę solidny i szybki sprzęt.

 

Poniżej kilka testów.

 

Dołączona grafika

 

 

 

Czas dostępu pamieci : http://img225.imageshack.us/img225/5828/czas3nd.jpg

Odczyt pamięci : http://img225.imageshack.us/img225/610/odczyt5zh.jpg

Zapis pamięci : http://img225.imageshack.us/img225/6580/zapis0iv.jpg

 

Jakby było mało specyfikacji to załączam raport z Everest -u :)

 

Pozostało jeszcze kilka testówale bede uzupełniał je na bieżąco :)

 

Napewno chodzi na nim Lineage 2 :D

Raport.htm

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak jest dość cichy, chodź słychać go jak się włącza.

 

 

Witam a czy mogłbyś napisać jak często włącza się i wyłącza ten wentylator, bo też się zastanawiam mad tym modelem, a zależy mi na cichej pracy laptopa. Był bym Tobie bardzo wdzięczny, chodzi mi o to jak długo pracuje gdy się włączy i jaki jest czas gdy się nie kręci. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacza się jak temp przekracza 49 C. A temp jest zazwyczaj na granicy, wiec włącza sie dosc czesto. To jest maly wiatrak wiec niebedize idealnie cichy. Zawsze mozesz ustawic sobie na prace na zwolnionych obrotach i pracowac :)

Niemam jak porownac do innego bo niebawie sie laptopami.

Najlepiej jakbys go dorwal za zywca i posluchal.

Jesli pracuje tylko na przegladarce gg sciagam pliki. to wlaczas sie raz na kilka minut i kreci sie ok 30s. i spokoj. Jak przegladam strony to zazwyczaja duzo zakladek i obciazenie tego procka jednak jakies jest.

 

Niedlugo bede mial porownanie wydajnosci do Toshiba Satellite L20 - 18x i zobacze czy naprawde jest warto brać Pentiuma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...