Skocz do zawartości
asylum21

komputer do 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Wygląda fajnie. Myśle, że jakieś fundusze znajde :P

A mam jeszcze jedno pytanie : czy mam zamówić usługe montażu czy sam złorzyć ? Słyszałem że jest ryzyko że komputer będzie uszkodzony w wyniku podrórzy i części są bezpieczniejsze w pudełkach czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel- 4GB RAM za 250zł? Czy to błąd w opisie? Tak czy siak zaproponuję: http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/

różnica w cenie niewielka, a trochę lepsze kości.

 

Generalnie odpuściłbym jednak GTX780 i wziął R9-290, który jest tylko minimalnie słabszy, a w niektórych grach nawet ciut mocniejszy.

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-290-tri-x-4gb-ddr5-512-bit-512bit-2dvi-hdmi-dp-11227-03-40g-633204/

Wyżej Radeon z najlepszym chyba obecnie chłodzeniem Tri-x (poza Vapor-x Tri-x, ale to dopiero wchodzi i będzie cholernie drogie zapewne).

Zaoszczędzone 200zł możesz dorzucić do monitora, proponowałbym Della P2314h bądź P2414h z niskim input lagiem i flicker free. Do gier całkiem przyzwoity.

 

Co do składania - pamiętaj o kodach na montaż za 1zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jest ryzyko że komputer będzie uszkodzony w wyniku podrórzy i części są bezpieczniejsze w pudełkach czy to prawda ?

Prawda. Był to przypadek jednostkowy. Prawdą jest jednak, że ciężkie karty czy chłodzenia typu tower średnio nadają się to takiego transportu. Nie wiem jak obecnie, dawniej esc.pl nie montował wysokich coolerów w kompach do wysyłki, zakładali boxa a ekstra chłodzenie szło w fabrycznym opakowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie i tak zdecydujesz sam :) Ale wg mnie będzie to lepszym wyjściem. Zestaw tesela jest b. dobry, zmieniłbym tylko RAM na ten, który podałem i ew. zasilacz (ale nie jest to koniecznością). Tak jak mówiłem R9-290 jest lepszą kartą pod względem cena/wydajność, a Tri-X to chyba najlepsza wersja pod względem chłodzenia. (Jest gdzieś jej test na PPC, poszukaj ;) ) Ewentualnie troszkę taniej jest też MSI.

Szkoda kupować jakiś badziewny monitor do takiego sprzętu, ten AOC to już takie minimum absolutne imho. Te 200zł zaoszczędzone na karcie pozwoliłoby Ci kupić coś choć trochę lepszego :)

Edytowane przez Mimaaacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach Radek prezentuje się lepiej jeśli chodzi o fps. Dobry monitor z matrycą IPS to świetna rzecz, dlatego myślę, że jeśli masz taki budżet to lepiej będzie kupić kartę na takim samym poziomie jak 780, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w lepszy monitor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...