Skocz do zawartości
daz3r

Ocena zestawów, na który się zdecydować? [2700-2800]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, stoje przed wyborem jednego z tych zestawów. Nadal nie mogę się zdecydować co kupić.

 

2WIRZZc.png

 

Nigdy nie miałem procesora z odblokowanym mnożnikiem, nie wiem czy bym podkręcał, jeśli tak to planowałem zakup coolera Fortis 2 i max spróbować podkręcić do 4.2GHz, czy zestaw 2 w takim wypadku będzie opłacalny, czy lepiej wziąć zestaw 1 i ramy ze starego kompa poprostu sprzedać?

 

Zestaw 1 jest kompletny i nie musiałbym w najblizszej przyszlosci prawdopodobnie nic dokupywac (tez mysle ze obyloby sie bez chlodzenia), po prawej z kolei musialbym jednak mimo wszystko dokupić ram

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez daz3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nieco zmodernizował 2 zestaw. Po pierwsze dał lepsze chłodzenie HR-02. Miałem Fortris i był dość słyszalny pod obciążeniem i do tego mniej wydajny od HR-02. Różnica ok 8'C , więc sporo. Do tego dał lepszy zasilacz CoolerMaster G550M. Reszta może być po za tym że zapomniałeś o pamięciach. Polecam te:

 

http://www.agito.pl/pamiec-g-skill-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-ripjawsx-707-588158.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wszystko zależy od tego czy zamierzasz w zestawie drugim w niedługim czasie zmienić ram jeśli ten miałby zostać jeśli tak to zestaw nr dwa bez wątpienia nawet kosztem karty graficznej! Karta graficzna to podzespół który uwierz mi ale wymienisz najszybciej i który najszybciej straci na wartości. Kupując PC ładujesz kasę w procesor zasilacz i płytę główna chłodzenie do takiego proca polecam noctue nh12 np ciche wydajne warto nawet poszukać na Allegro bo mimo ze używane ma 72 mies gwarancji! Zasilacz kup coś 600 min osobiście mam corsair rm650 i to jest cudo jak dla mnie proc 6790k bdb wybór. Wyszły nowe gf a za chwile wyjdą jeszcze nowsze w 20nm także w tej chwili pakowanie 1500zl w grafe to jest ten tego... Btw ja mam r9 280x po koparce i phi! Dałem 550zl na gwarancji jeszcze 17 mies... Pózniej dopisze idę do pracy spóźnię się!!!!!

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...