Skocz do zawartości
doman_12

Modernizacja komputera, co wymieniać oprócz karty?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące podzespoły 
CPU: i7 870 (chłodzenie silentium pc)

MOBO: Foxconn H55MXV

RAM: 1x8gb Goodram Play Red

GPU: HD 5770 1GB referent
PSU: OCZ 550W

HDD: Seagate ST1000DM003

Monitor : FullHD, jakiś dell

 

Generalnie chodzi mi o to żeby usprawnić go tak aby pociągnął jakieś nowsze gierki, najlepiej byłoby gdybym nie musiał za rok znowu karty wymieniać.

 

Karta idzie na pierwszy ogień, gdyż już w W3 nie wyrabia, musiałem zmniejszyć rozdzielczosć żeby komfortowo grać.

Planuję kupić używkę, tak w okolicach 400-500 zł, ale jeśli trzeba zwiększyć budżet żeby kupić coś co spełni moje wymagania to proszę rzucić przykłady i kwoty, rozważę.

Wpadł mi w oko r9 270 (podkręciłbym go do poziomu 270x) czy jest może coś lepszego w tej cenie?

 

Miłoby było też mieć możliwość podkręcenia procka/włożenia większej ilości ramu/wykorzystania SATA III w przyszłości, także zmienię pewnie też płytę, ale to jak mówie, dalszy plan.(tak z rok)

 

Mam więc pytanie czy jest sens się w to bawić? Ile jeszcze mogę wyciągnąć z tego pc?

 

(Komputer ma już około 6 lat, jestem świeżo po wymianie dysku (stary ledwo zipie) oraz chłodzenia procka(też niedomagało i dochodziło do 90 stopni pod obciążeniem), oraz ramu (miałem jakieś nołnejmowe 4gb, które jak się okazało były wadliwe i znacząco obniżały wydajność)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...