Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Oplotki Na Kable

Rekomendowane odpowiedzi

Bierzesz igłę i odginasz te "bolce" co są w tych metalowych pinach we wtyczce MOLEX. Wcześniej wspomniane bolce trzymają piny, aby nie wysuwałe się z wtyczki. Jeszcze niejasne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kłopoty z wyjęciem pinów z molexa :P Nie miałem narzędzia, aby odhaczyć te małe haczyki, w efekcie przydał się przybornik paznokciowy mamy i tam znalazłem odpowiednie narzędzie :P

Tak czy siak nie potrzebnie rozbierałem wszystkie kabelki z molexów, bo okazało się, że kupiłem za cienki sznur. Z zewnątrz wygląda on na gruby, ale w środku jest bardzo mała średnica otworu :( W końcu poszczepiałem kabelki paskami zaciskowymi i też to fajnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnijcie mi pewna sprawe! Chcialem pociac sobie wzdluz talmy i wladowac w peszle! To nie problem ale zastanawia mnie jedno! Kazdy dysk mam podlaczony do osobnego kontrolera wiec nie potrzebne mi sa trzy wtyczni na tasmie tylko tylko dwie! Wiem ze sa takie dwuwtyczkowe okragle tasmy w sklepach ale chce zauszczedzic i wykonac ja samemu! Wiecie moze czy stane sie cos jak obetne tasme zaraz po pierwszej wtyczce do dysku? Nie potrzebnie tylko miejsce zajmuje!

 

Teoretycznie nie powinno stac sie nic o ile dobrze zabezpiecze koncowke ale jak to sie ma w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnijcie mi pewna sprawe! Chcialem pociac sobie wzdluz talmy i wladowac w peszle! To nie problem ale zastanawia mnie jedno! Kazdy dysk mam podlaczony do osobnego kontrolera wiec nie potrzebne mi sa trzy wtyczni na tasmie tylko tylko dwie! Wiem ze sa takie dwuwtyczkowe okragle tasmy w sklepach ale chce zauszczedzic i wykonac ja samemu! Wiecie moze czy stane sie cos jak obetne tasme zaraz po pierwszej wtyczce do dysku? Nie potrzebnie tylko miejsce zajmuje!

 

Teoretycznie nie powinno stac sie nic o ile dobrze zabezpiecze koncowke ale jak to sie ma w praktyce?

1438177[/snapback]

 

stanie się, zawsze się coś staje. i bankowo coś ci się zepsuje, bo jak ktoś to zrobił tak to inaczej być nie może. a co będzie jak ci kompa wysadzi i atleże od dysku po pokoju będą ci lataC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobny problem z Floppem, bo taki długi kabel mi nie jest potrzebny, a dwuch flopów napewno nie bede urzywac.

Tak naprawde gdyby nie ojciec to bym wogole go wywalił, do niczego mi sie nie przydaje, jakby co to ja urzywam usb memory stick'a. FD to juz przeszłość. No ale ojciec potrzebuje, a ja chciałem troche skrócic ten kabel, a podłączając flopa do środkowej wtyczki flop nie działa (wiem ze np. dyski twarde powinny byc na końcu taśmy, ale floppy?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa ci, ponieważ, jak porównasz taśme przy tych dwóch wtyczkach, to zobaczysz, że przy ostatniej wtyczce kilka żył jest "odwrotnie" podłączone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanie się, zawsze się coś staje. i bankowo coś ci się zepsuje, bo jak ktoś to zrobił tak to inaczej być nie może. a co będzie jak ci kompa wysadzi i atleże od dysku po pokoju będą ci lataC?

1443992[/snapback]

Ale sie usmialem! Zadalem normalne pytanie ale widze ze nie umiesz normalnie odpowiedziec chlopcze! Jak masz odpowiadac w taki kretynski sposob to lepiej w ogole siedz cicho :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie usmialem! Zadalem normalne pytanie ale widze ze nie umiesz normalnie odpowiedziec chlopcze! Jak masz odpowiadac w taki kretynski sposob to lepiej w ogole siedz cicho :mad:

1444830[/snapback]

nie będe się z tobą kłucił i cię wyzywał, nie tak jak ty postąpiłeś. możes sobie uciąć, a jak utniesz i zadziała to ftedy powiedz o tym na forum. Kable mają dwa wejscia master i slave, moim zdaniem komputer zwariuje bo będzie mu czegoś brakowało. lepiej? takiej odpowiedzi oczekiwałeś? Nie każdy myśli tak genialnie jak ty! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable mają dwa wejscia master i slave, moim zdaniem komputer zwariuje bo będzie mu czegoś brakowało. lepiej? takiej odpowiedzi oczekiwałeś? Nie każdy myśli tak genialnie jak ty! :mur:

1444847[/snapback]

Zauwaz ze w sklepach mozna kupic okragle kable z trzema wtyczkami (MOBO -> master ->slave) i takie tylko z dwoma wtyczkami )MOBO -> master)! Wiec widocznie komputer nie wariuje!

 

PS

nie będe się z tobą kłucił i cię wyzywał, nie tak jak ty postąpiłeś.

1444847[/snapback]

To nie ja zaczalem glupio dowcipkowac! Edytowane przez lookash2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja jest taka

Zamówienia tylko przy pełnych 100 metrach

Pierwsza setka juz jest, wiec teraz zbieramy na druga

Dopisac cie na liste?

 

Zarejestruj sie i pisz w temacie...

 

ok dopisałem...10m

 

 

 

 

http://mcs.pc.pl/produkt268.html

Edytowane przez żeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to az taka gratka? :D

a ile faktycznie potrzeba na "zalatwienie" jednej zasilki?(tak mniej wiecej- wiem ze przewody w roznych zasilkach roznia sie dlugoscia :) )

1503322[/snapback]

u mnie poszło jak się nie myle 1,5 metra na sa zasilacz, 1 metr na kable od wetylatorków i dodaatkowe rozdzielacze.myśle że 2 metry stykną na zasilator,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zbieramy na drugą setke...

Potrzeba jeszcze klika osób zeby zebrac 80m...

1. VorteX 15

2. Ernix 15

3. Atris 15

4. Sebas 5 (?)

5. thedarkmaster 5

6. Zi@ro 10

7. Pel_kan 10

8. wafer 10

9. Breiker 15

(koniec pierwszej setki)

10. zeli 10

11. Neuro 10

Najlepiej brac okrągłe liczby

Co 5m zeby nie zostawały jakies odpadki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem

Kupujesz peszel nie patrzac nawet na kolor

Kupujesz pomaranczowa farbe i malujesz

 

Naprawde nie ma w sklepach?

Obi, nomi, castorama, jakis elektryczny,metalowy, "plazdykowy"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...