Skocz do zawartości
MeHow

Oddawanie Krwi. Co I Jak.

Rekomendowane odpowiedzi

spoko powiem wam ze jak ja oddałem pierwszy raz a było to prawie 3 miesiace temu :D dostałem niesamowitego powera :D poprostu byłem chodząca bąbą :D to praktycznie nic nie boli, nie macie sie czego bać :D niektórzy podobno mdleją ja wręcz przeciwnie :D znowu jade oddac krew juz 18-19 sierpnia do Lublina. Jest ta satysfakcja ze w koncu sie na coś przydałem :D pozdro i mowie wam nie bojcie sie bo nie ma czego!

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko powiem wam ze jak ja oddałem pierwszy raz  a było to prawie 3 miesiace temu :D dostałem niesamowitego powera :D poprostu byłem chodząca bąbą :D to praktycznie nic nie boli, nie macie sie czego bać :D niektórzy podobno mdleją ja wręcz przeciwnie :D znowu jade oddac krew juz 18-19 sierpnia do Lublina. Jest ta satysfakcja ze w koncu sie na coś przydałem :D pozdro i mowie wam nie bojcie sie bo nie ma czego!

1589940[/snapback]

hahahhaahaaa ja wiem, głupi ort, ale jakos dawno sie tak nie usmiałem :lol:

 

Wiecie co, to ja tez pojde oddać krew. Dzieki temu topicowi duzo sie dowiedzialem, wiele info rozwiało moje watpliwości. Nie bardzo jeszcze rozumiem o tej nadprodukcji krwi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no orcik wypas,

tam nie ma nic do rozumienia. przedstawie to tak, masz 100% krwi, idziesz oddajesz zostaje ci 70%, organizm uzupelnia do 100, jesli robisz to regularnie komorki se mysla "acha, ten gnojek znowu upusci i bedzie gorsza wydajnosc" i podwyzszaja np do 120% ty oddajesz zostaje 90% jest mniej do uzupelnienia <-zapetlic i masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no orcik wypas,

tam nie ma nic do rozumienia. przedstawie to tak, masz 100% krwi, idziesz oddajesz zostaje ci 70%, organizm uzupelnia do 100, jesli robisz to regularnie komorki se mysla "acha, ten gnojek znowu upusci i bedzie gorsza wydajnosc" i podwyzszaja np do 120% ty oddajesz zostaje 90% jest mniej do uzupelnienia <-zapetlic i masz :)

1591727[/snapback]

Tyle zrozumialem, chodzi mi o to, czy taka podwyzszona ilosc krwi nie bedzie mi jakos szkodziła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak nadprodukcja krwi. Kiedys używano tego jako argumentu przeciw oddawaniu krwi. W ciągu 6/7 dni od oddania krwi jej zasoby zostają w organizmie wyrównane i tyle - nie powstają żadne zapasy. Osobom zainteresowanym sugeruję udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa i porozmawiać z jakimś lekarzem i wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem krew. Pierwszy raz. Polecam wszystkim, to bardzo poprawia samopoczucie! Pojechalem z kolezanką i kumplem, ja i On oddalismy, koleżanka nie mogła, bo jej mama byla chora na żółtaczkę... Ogolnie bylo spoko. Moj czas to 4 min i 45 sek, czas kumpla to okolo 4 min i 30 sek. Przed oddaniem warto coś zjeść! Obsługa bardzo miła, zrobiono mi najpierw herbatkę, potem kawę, poczęstowano ciastkiem, zwrócono koszty dojazdu (12zł za bilet PKS). Ogolnie bardzo polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...