Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze juz bylo ale nie mialem zadnego odzewu Prosze o skomentowanie tych 2 wynikow w 3Dmarku 2001 SE (cat 3.2)

 

a) Sapphire R9000 250/200

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6149807

 

B) His R9000 250/200

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6149201

 

Popatrzciena nature , pixael i vertex shader oraz na point sprites dlaczego sa az tak duze roznice ???

 

Moim skromnym zdaniem sa to pamieci . Niby takie same bo 4ns tylko ze Sapphire ma EtronTech a His Hynix ale jak taktowanie jest takie same to moze cos innego np timingi ???

 

 

2. Co myslicie o wgraniu biosa tez od Sapphire'a ale z pamieciami Hynix ??? bo naprawde nie wiem co moze byc przyczyna tego

 

 

3. A moze jest jakis inny sposob poprawy wydajnosci ???

 

 

BLAGAM o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ja nie mam pojecia....... maiałem mozliwos testowania 2 identycznych kart sapphirka i jak juz pisałem w z wydajnoscia o/c było roznie moze taksamo jest z wydajnoscia ?? a to jeszcze inne firmy ...dziwne moze to pamieci albo sma nie wiem ..

 

 

ps. wyłaczcie sobie fast write w biosie na disable u mnei 300 puktow roznicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwale sie nowym wynikiem ...format nowa płyta proc na 2ghz i jest nowy ładny wynik :]http://service.futuremark.com/compare?2k1=6186288

Bardzo ładnie ja niestety więcej nie mogę :cry: za lipna płyta (ale i tak jej narazie nie zmienie) Z taką płytą jak twoja 9k powinno pęknąć .Mógłbym jeszcze marka walnąć na 2450 ale przecież nie oto chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze juz bylo ale nie mialem zadnego odzewu  Prosze o skomentowanie tych 2 wynikow w 3Dmarku 2001 SE (cat 3.2)

 

a) Sapphire R9000 250/200 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6149807

 

B) His R9000 250/200 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6149201 

 

Popatrzciena nature , pixael i vertex shader  oraz na point sprites dlaczego sa az tak duze roznice ??? 

 

Moim skromnym zdaniem sa to pamieci . Niby takie same bo 4ns tylko ze Sapphire  ma EtronTech a His Hynix  ale jak taktowanie jest takie same to moze cos innego np timingi ???

 

 

2.  Co myslicie o wgraniu biosa tez od Sapphire'a ale z pamieciami Hynix ??? bo naprawde nie wiem co moze byc przyczyna tego

 

 

3. A moze jest jakis inny sposob poprawy wydajnosci  ???

 

 

BLAGAM o pomoc

No niestety Wampir do kart widocznie też trzeba mieć szczęście tak jak z procesorami jeden idzie na 2000mhz na default core inny na 2200.

Co do nature jest to najbardziej wiarygodny test w marku który pokazuje rzeczywistą moc karty. U mnie różnica pomiędzy durniem ,sdram a xp i ddr to 2klatki 8O dopiero kręcenie gpu daje znaczący przyrost.

Co do pamięci może to i one ale przecież Szpak ma taką samą kartę i jest wszysko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Szpak ma taka i mu hula ale moja nie hula :evil: i nie wiem co z nia zrobic. Chce slaszowac biosa i chce tam dac ten od szpaka .

Co o tym myslicie ? tylko szbko radzcie bo mnie korci :) a nie chce karty stracic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwale sie nowym wynikiem ...format nowa płyta proc na 2ghz i jest nowy ładny wynik :]http://service.futuremark.com/compare?2k1=6186288

Bardzo ładnie ja niestety więcej nie mogę :cry: za lipna płyta (ale i tak jej narazie nie zmienie) Z taką płytą jak twoja 9k powinno pęknąć .Mógłbym jeszcze marka walnąć na 2450 ale przecież nie oto chodzi :wink:

hehe no bedzie i 9k tylko jeszcze troche proca pusze na wiecej np na 2200 tak jak ty miałes .,,,szkoda ZE MI sie tak rdzen jeszcze nei kreci jak tobie wtedy bym 1ok wycisnoł chyba :] po kolejnej probie jeszcze dokładniejszego wyrownania radiatorkow osiagnołem na ramie 500mhz a kostki jeszcze nei sa rowne i niektore przylegaja ledwie co :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało sie nowe zaskakujace odkrycie !! .... wraz z wampirem przeprowadzilismy zamiane biosów naszych kart tz on zamienił na moj bios co dało mu wynik o 300 wyzszy ...wynika z tego ze r9000 nawet tej samej firmy sapphire ma roznice w wydajnosci z poziomu biosu ...moj bios jest w wersji 8.000 a datowany jest na 2002/o7/11 wampira był nowszy i gorszy jak sie okazało ..miał bodajze 8.006 chyba w karzdym rzaie dla zainteresowanych umiescimy bios na stronce wampira poda po testach linka ... no i do programow flasciach!acych .........

 

 

ps. jestem ciekaw czy zamiana biosu z leonem on ma gigabyte dało by podobny efekt tyle ze to jzu inna marka kary ..ale gdyby to dał mozliwos podkrecenia mojego rdzenia na 330 mhz i pamieci tak jak mam na 500 to byłby chyba najszybszy r 9000 na swiecie :] (rozmazyłem sie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odpowiem bo byłem na birzaco ...w nature sie poprawiło ..o kilka fps wogole cały wynik skoczył o kilka setek :) test nature z moich obserwacji jest bardzo wrazliwy na taktowanie ramu ...poniewaz wampir ma kostki jakies nie hynixy tylko słabsze max jego ramu to zaledwie 440mhz co mu duzego wyniku w nature nie da.. podkrecalnos radka nie zmieniła sie , to jest zalezne od zastosowanych czesci ich jakosci ...ale ogoleni wynik sie poprawił teraz wampir ma ~8400 a wczesniej nie mogł osignac 8000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj szpaku :P 

Mam narazie lekko ponad 8,3 K 

(dodam ze zaczynalem od wartosci 6,3 takze jest roznica )

A update juz sie robi na stronce

chyba sie wczesniej walnołęm o 1k juz sie poprawiłem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przetestowałem

 

322/460

 

3DMark 2001SE

8.000 http://service.futuremark.com/compare?2k1=6197632

8.004 http://service.futuremark.com/compare?2k1=6185311

 

3DMark 2003

było 1115

jest 1148

 

Wszystko pięknie, ale gdy karta pochodzi dłużej to zaczyna sypać dziwnymi artefaktami... brak radiatorków na kostkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak jest rezultat a z tego widac ze czym nowszy biso tym goirszy bo wampir miał 8.006 a ty o 8.004 mozliwe ze sa nowsze jeszcze bardziej wydajne tz starsze z seri 7.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musze radiatory zdobyć...

Na początku jak ustawię pamięc na 480 to nie ma artefaktów(artifakt tester), a po chwili zaczynają się pojawiać, więcej i coraz więcej.

Zobaczę czy z radiatorami pobiję 7000 pkt w 3dmarku2001... Jak myślicie jest szansa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam ze dopiero po chwili sie pojawialja ale to przeciez logiczne bosie dopiero wtedy zaczynaja rozgrzewac. Dzisiaj testowalem przy otwartym oknie bo u mnie w akademku strasznie suszno a czasmi i parno :)

BTW ja temu Artefact testerowi nie wierze , wole pyknac w cos wymagajacego przez godzinke , jak nie ma krzakow to wtedy zostawiam.Tylko sie zastanawiamczy te moje klipsy sa wsytarczajce czy mze lepiej urzyc tasmy klejacej :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...