Skocz do zawartości
kamerek

"mega wsiórstwo w poniedzialek wielkanocny"-cytat

Rekomendowane odpowiedzi

MEGA-WSIÓRSTWO W STOLICY

 

Każdego roku moje świateczne śniadanie drugiego dnia świąt w poniedziałek jest zagrożone nagłym wyrzuceniem tą samą drogą,skąd przyszło.Dobija mnie parlamentarna bezmyślność ludzi,którzy żyją w stolicy Polski(to taki kraj,który udaje,że idzie do Europy),że na jeden dzień przeradzaja się w jakiś zaściankowych przybyszów,którz y kultywują prymitywne ludowe tradycje.Taka tradycja to jest dobra,jak kum kuma obleje,albo jakąś dziołchę,a potem wszyscy pójdą do swych chałup i się przebiorą w suche ciuchy i wszyscy będą szczęśliwi.A w mieście to ludzie do swych "chałup" maja po kilkanaście kilosów nieraz i nie wychodzą z domu,by ich ktoś wbrew ich woli oblewał.Tacy ludzie idą gdzieś sie z kimś spotkać,a takie oblanie ich psuje im całe plany.Nie wyobrażam sobie siedzenia u kogoś w gości będąc przemoczonym do suchej nitki.Poza tym ludzie noszą ze sobą telefony komórkowe i wiele innych rzeczy,które mogą ulec zniszczeniu.Powi edzmy sobie szczerze,czy to byłby styczeń,kwiecień ,maj,październik ,sobota,poniedzi ałek,czy wtorek,to oblewanie obcych ludzi,którzy sobie tego nie życzą,jest zwyczajnym chamstwem.I nie wiem,dlaczego w ten jeden akurat dzień w umysłach większości Polaków o przyzwolenie na chamstwo jest uruchamiane.Może jakby istniał dzień plucia na siebie,czy wyprowadzania psów pod wycieraczkę sąsiada,to takie praktyki też byłyby w porządku?

 

 

(piotrd4@op.pl, 2003-04-21 16:10:17)

 

 

"bez ekscesów" - bo chamstwo triumfujące to już polska norma obyczajowa

 

poza Polską jest to ostre naruszenie prawa; zwykłe, karalne chuligaństwo. Jeśli przewiduje się masowe naruszanie ładu, to administracja przygotowuje się do tego odpowiednio. U nas dobrze jeśli wylegitymuje się bezkarnego zwierzaka (tylko po co?). Ciekawe, czy nowy, prawy, twardy, bezkompromisowy, przewidujący, odpowiedzialny, praworządny etc. prezydent Warszawy spacerował dziś godnie ulicami swojego grodu upewniając swym widokiem współobywateli o panowaniu ładu i spokoju.

 

 

Lany poniedziałek- najgłupszy dzień w roku

 

ten dzień to głupstwo jakie tylko można było wymyśleć- banda wieśniaków lata z wiadrami za babami

 

 

 

 

more : http://info.onet.pl/700038,11,1,0,120,686,...6,item.html

a to Polska wlasnie......... potem sie dziwią ze uwazaja nas za wioche na swiecie ...

 

Moim zdaniem tradycja jak tradycja ale nie z wiadrami w reku chuliganow lejcie sie --- ale nawzajem a nie ludzi postronnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze leje sie do 12:00

Po drugie kazdy kto ma troche poukladane pod deklem wie ze jest lany poniedzialek i najwyzej nie rusza sie z domu do tej 12:00.

A jak jakis pajac wyjdzie o 10:00 na dwor w kieszeni z komorka za 1000zl to tylko o nim swiadczy zle a nie o kims kto go obleje.

 

Nikt jakos nie leje na ludzi wode w inne dni, tylko w lany poniedzialek.

 

Nie oszukujmy sie, wiadomo ze nikt nie podleci z wiaderkiem wody do 80-cio letniej babci lub niemowlaka spiacego w wozku.

 

Taka tradycja i juz !!

Jakos nikt sie nie czepia tego ze w POLSCE jest taka tradycja ze prawie kazda impreza musi byc _zakrapiana_

 

P.S. Czyzbys wyszedl dzisiaj z domu z komorka w kieszeni i nie wzieles pod uwage tego ze jest lany poniedzialek :lol:

 

----------------------------------------------------------------------------------

A ja osobiscie to sam nikogo nie oblewam ani nigdy nie zostalem oblany (po 12:00 godzinie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio do 12 ? nie wiedzialem.

A ja za to pooblewalm troche - pierwszy raz od kilku lat ale wziolem wiaderko i kilka osob oblalem. Taka tradycja ;p Oczywiscie nie lalem osob starszych, ani nawet "pelnoletnich" raczej znajomych. Mnie tez nie raz oblali w moim zyciu i jakos problemu z tego nie robilem. Jest jeden dzien w roku ze sie ludzie oblewaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

jeden moj znajomek w zeszlym roku w lany poniedzialek byl zaproszony do przyszlych tesciow - wiadomo garniak i te sprawy, na przystanku tramwajowym (wiadomo ze nie jechal samochodem bo w lany poniedzialek trzeba troszke zmoczyc gardelko) ;) jakis gnojek z wiekszej grupy do niego podlecial i chcial oblac, ale kumpel ma dobry refleks i uskoczyl w odpowiedniej chwili i mial mokra tylko nogawke :!: ale co bylo dalej zlapal gnoja, zrobil Dołączona grafika i dyngusowicz pozegnal sie z dwoma gornymi jedynkami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: 

 

jeden moj znajomek w zeszlym roku w lany poniedzialek byl zaproszony do przyszlych tesciow - wiadomo garniak i te sprawy, na przystanku tramwajowym (wiadomo ze nie jechal samochodem bo w lany poniedzialek trzeba troszke zmoczyc gardelko) ;) jakis gnojek z wiekszej grupy do niego podlecial i chcial oblac, ale kumpel ma dobry refleks i uskoczyl w odpowiedniej chwili i mial mokra tylko nogawke :!: ale co bylo dalej zlapal gnoja, zrobil Dołączona grafika i dyngusowicz pozegnal sie z dwoma gornymi jedynkami :lol:

i prawidlowo! ;]

hyhy

tez bym tak zrobil ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: 

 

jeden moj znajomek w zeszlym roku w lany poniedzialek byl zaproszony do przyszlych tesciow - wiadomo garniak i te sprawy, na przystanku tramwajowym (wiadomo ze nie jechal samochodem bo w lany poniedzialek trzeba troszke zmoczyc gardelko) ;) jakis gnojek z wiekszej grupy do niego podlecial i chcial oblac, ale kumpel ma dobry refleks i uskoczyl w odpowiedniej chwili i mial mokra tylko nogawke :!: ale co bylo dalej zlapal gnoja, zrobil Dołączona grafika i dyngusowicz pozegnal sie z dwoma gornymi jedynkami :lol:

Prawidlowa reakcja :twisted:

Trzeba dawac IMHO nauczke takim debilom, tradycja tradycjom , ale debilow nalezy tepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nikogo nie oblalem ;) i powiem szczerze, ze lany poniedzialek potocznie zwany smigusem dyngusem to juz taki posrany relikt. Po kiego grzyba komus wode lac na leb? rozumiem oblac go z jakiejs szklanki or ciepla woda, ale zebrac w srodku miasta lodowata woda z wiadra? To przeciez wq...ic sie mozna jak nie wiem co :) . Ja tez jak widze, ze ktos biegnie do mnie z wiadrem to mowie, zeby sie zastanowil co robi, bo szybko biegam ;)

 

Hyhy :)

Teraz mamy juz nie lany wtorek, wiec jest gitara :D

 

pozdr

MeHowA ja nikogo nie oblalem ;) i powiem szczerze, ze lany poniedzialek potocznie zwany smigusem dyngusem to juz taki posrany relikt. Po kiego grzyba komus wode lac na leb? rozumiem oblac go z jakiejs szklanki or ciepla woda, ale zebrac w srodku miasta lodowata woda z wiadra? To przeciez wq...ic sie mozna jak nie wiem co :) . Ja tez jak widze, ze ktos biegnie do mnie z wiadrem to mowie, zeby sie zastanowil co robi, bo szybko biegam ;)

 

Hyhy :)

Teraz mamy juz nie lany wtorek, wiec jest gitara :D

 

pozdr

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie dwa lata temu też kilku goni chciało oblać.. przy czym dzieci to już nie były bynajmniej.. jeden 'odważny' podleciał.. kropla wody na mnie nie spadł.. a jemu oczko troszke krwią zaszło..

a to co sie dzieje na ulicach to jest normalne chuligaństwo.. bez względu na godzinę..

tłumaczenie best-boy'a jakoś do mnie nie trafia..

jak Cie w jakiś inny dzień opier.olaz telefonu albo z samochodu to Ci wytłumaczymy że dobrze wiedziłaeś że to taki kraj i trzbea było jakiegoś szmelca kupić coby złodziei nie kusić..

gupote i chamstfo trzeba zwalczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tez nie lubie tego dnia. Nie mozna wyjsc z domu bo jakis durny chlopak zaraz cie obleje ;/. Ja rozumiem lekkie zamoczenie ale nie wiadrami... pozatym to ta tradycja jest prymitywna jak nasz narod, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: 

 

jeden moj znajomek w zeszlym roku w lany poniedzialek byl zaproszony do przyszlych tesciow - wiadomo garniak i te sprawy, na przystanku tramwajowym (wiadomo ze nie jechal samochodem bo w lany poniedzialek trzeba troszke zmoczyc gardelko) ;) jakis gnojek z wiekszej grupy do niego podlecial i chcial oblac, ale kumpel ma dobry refleks i uskoczyl w odpowiedniej chwili i mial mokra tylko nogawke :!: ale co bylo dalej zlapal gnoja, zrobil Dołączona grafika i dyngusowicz pozegnal sie z dwoma gornymi jedynkami :lol:

Wypije za tego Pana[tego co wybil zabki temu palantowi ofkors;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kak ktos nie chce byc polany to niech sie odpier****. Mozna sie lać wsrod wlasnych znajomych, a nie jakis obcych ludzi na ulicy. Kiedys widzialem jak koles stal z weżem na balkonie i lał na wszystkich.... potem dostal cegłą w okno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś lany poniedziałek w niczym nie przypomina tego klasycznego lanego poniedziałku ponieważ ten klasyczny miał na celu lanie wodą młodych niezamęrznych kobiet (panny) a dziś jest lane wszystko co się rusza :? z drugiej strony jak byłem mały (10 lat) też chodziłem lać się wodą ale tyko dziewczyny i to takie raczej młode :lol: i nie uwieże wam że jak wy byliście mniejsi to nie chodziliście na dyngusa :D :wink: Ale to co jest dziśaj to poprostu... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze leje sie do 12:00

Po drugie kazdy kto ma troche poukladane pod deklem wie ze jest lany poniedzialek i najwyzej nie rusza sie z domu do tej 12:00.

A jak jakis pajac wyjdzie o 10:00 na dwor w kieszeni z komorka za 1000zl to tylko o nim swiadczy zle a nie o kims kto go obleje.

 

Nikt jakos nie leje na ludzi wode w inne dni, tylko w lany poniedzialek.

 

Nie oszukujmy sie, wiadomo ze nikt nie podleci z wiaderkiem wody do 80-cio letniej babci lub niemowlaka spiacego w wozku.

 

Taka tradycja i juz !!

Jakos nikt sie nie czepia tego ze w POLSCE jest taka tradycja ze prawie kazda impreza musi byc _zakrapiana_

 

P.S. Czyzbys wyszedl dzisiaj z domu z komorka w kieszeni i nie wzieles pod uwage tego ze jest lany poniedzialek :lol:

 

oj best boy, jakbysmy się przypadkiem spotkali na mieście to myslę, że nie ważne czy by było przed czy po 12 to jakbyś spróbowałszczęścia zostałaby z ciebie mokra plama a co do obu jedynek? to moze tylko one by ci zostały ... powiem Ci tak, bo ja sobie właśnie wymysłiłem taka własną tradycje, wyjsć sobie na ulicę raz w roku i napierdalac wszystko co się rusza albo chociażby idiotów o poziomie członika ochotniczej straży pozarnej biegajacych z wiadrami z braku zajecia .... w końcu w Polsce bitki i rozruby z byle albo całkiem bez powodu to też juz tradycja .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys oblalem policjantow w samochodzie przez szybe, ale ze mialem ok.9 lat wiec uszlo mi plazem;]

LOL FRAAQ ales wy.ebał :D no normalnie dobre, dobre, dobre :) sproboj tego teraz hahahaha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys u mnie na ulicy widzialem jak jakies zjeby wpadly do autobusu z wiadrami i ciach po ludziach z tych wiader. az sie jednym oknem wylalo.

no qrwa wez takiemu nie zajeb. ja normalnie bym wybiegl za nim z autobusu i o postukal jego glowa o blache na przystanku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie mozliwości na takich natrętów - zawlec na policję ze świadkiem i zaskarżyć - jakby mu przywalili karę, żeby sie nie pozbierał, to więcej by nie lał - ale nie wiem jak takie sprawy sie załatwiają u nas, bo znając Polskie sądownictwo...

 

No i brutalne wyjście, które jest szybsze, ale słuszne jedynie w przypadku gdy sie ma przewage liczebną/siłową.

 

 

Mnie tam nikt nie oblał, chociaż wyszedłem z domu przed 10, ale starałem sie sprawiać wrażenie, że ten, któy by mnie oblał mógby tego pożałować.

 

IMHO Jak ktoś chce kogoś oblewać, to niech oblewa tych, co też z wiadrami ganiają, bo tamci sa na to przygotowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tradycja jest tradycja śmingus-dyngus... chodzi o to ze przed oblaniem mozna sie przeicez wykupic...

jak zobaczylem jak 4 gosci zlapalo dziewczyne (tal 24 lata) zaszli jej droge ona kiwala glowa zeby nie oblewali.. to trzelili js na raz z 3 wiader i alska calutka mokra.. gorzej niz po wyjsciu z basenu, najgosze bylo to co zrobil 4 koles, zamiast ja oblac (mial w reku plastykowy kubek) to on w na rzucil tym kubkiem, daje slowo, gdyby ktos tak zrobil przy mnie to bym mu rece polamal

moja dziewczyna (no 23 lata, wiec na gowniare niewyglada) ładnie ubrana żakiecik szpili eleganckie spodnie.. bo idzie do rodziny na impreze.. podbiega 3 i chlup zalozyli wiadro na glowe - dorbze ze do domu miala blisko i sie przebrala, ale qrfa tez chamstwo.. przeciez nieobewa sie luzi ktorzy ida elegancko ubrani :!:

j au siebie wyrobilem juz marke, na osiedlu nikt mnie nie zaczepi ale nikomu przez glowe to nieprzejdzie, wiedza czym to grozil i jak moze byc nieprzyjemnie i przynajmniej u siebie mam swiety spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie oblewam ;) A juz w ogoole chodzenie z wiadrami to jest prymitywizm... Slyszalem ostatnio od starszego, ze widzial jak kiedys goscie wpadli do autobobusu, jeden chlusna z wiaderka tak, ze nalalo sie do wozka z dzieckiem ! Drzwi sie zamknely i ojciec tego dziecka tak prz<span style="color:red;">[ciach!]</span>lil temu co wylal to wiadro, ze popuscila mu sie krew z geby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie oblewam ;) A juz w ogoole chodzenie z wiadrami to jest prymitywizm... Slyszalem ostatnio od starszego, ze widzial jak kiedys goscie wpadli do autobobusu, jeden chlusna z wiaderka tak, ze nalalo sie do wozka z dzieckiem ! Drzwi sie zamknely i ojciec tego dziecka tak prz<span style="color:red;">[ciach!]</span>lil temu co wylal to wiadro, ze popuscila mu sie krew z geby :D

i bardzo słusznie :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys oblalem policjantow w samochodzie przez szybe, ale ze mialem ok.9 lat wiec uszlo mi plazem;]

LOL FRAAQ ales wy.ebał :D no normalnie dobre, dobre, dobre :) sproboj tego teraz hahahaha :D

teraz raczej by nie podeszli do tego jako do zartu=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bestboy ja wkleilem  z onetu!! łosiu

 

to nie moje wypowiedzi - wskazalem na  g l u p o t e ktorej widze holdujesz

Na koncu w sumie dolozyles swoje zdanie na ten temat :wink:

Jak juz mowilem sram na to ze ktos biega z wiaderkami bo i tak w takie dni budze sie ok 12:00. A przyklad z komorką to troche przegięcie bo niestety trzeba sie spodziewac z sie zostanie oblanym i koniec, nikt i nic tego nie zmieni. U mnie na osieldu akurat wiaderka poszly w roch ale tylko swoi sie miedzy soba lali. I o 12:00 grzecznie skonczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś lany poniedziałek w niczym nie przypomina tego klasycznego lanego poniedziałku ponieważ ten klasyczny miał na celu lanie wodą młodych niezamęrznych kobiet (panny) a dziś jest lane wszystko co się rusza :? z drugiej strony jak byłem mały (10 lat) też chodziłem lać się wodą ale tyko dziewczyny i to takie raczej młode :lol: i nie uwieże wam że jak wy byliście mniejsi to nie chodziliście na dyngusa :D :wink: Ale to co jest dziśaj to poprostu...  :?

No właśnie, jak byłem mały to się lało młode dziewczyny mniej więcej w naszym wieku i nikt się na to nie skarżył. I to też kulturalnie, jakimiś sikawkami, bez przesady, a nie wiadrami. Teraz to chamstwo straszne, leją kogo popadnie, z tym wlewaniem wody do autobusów to przegięcie straszne. To nie jest zła tradycja, tylko za dużo chamstwa w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech szkoda slow dwa lata temu w smigusa bylem u kuzyna

ok 5 km odemnie sobie mieszka i to co te gnojki tam robili ( ok 6 aktywnych po na oko 19-23 i reszta gapiow jo to ogladloek z okna od kuzyna) to normalnie w pale sie

niemiesci bylo tak jak sa tzw wezly C.O. w blokach

byla tam jakas stara wanna wic ja wyniesli

obok bloku i wiadrami napelnili ta cieknaca wanna woda z tego

pomieszczenia pozniej gnojki

brali jakas dziewczyna za nogi

rece (chociasz sie szarpala i krzyczala)

i do pizdziackiej i brudnej wody ladowala. cala od butow

po czubek głowy mokra a a reszta cala w smiechu na dodatek wiekszosc ludzi tamtedy przechodzila do kosciola wiec ogolnie laski byly odstawione zlapali jakas znow i tez sie trzepala no ale jak

doniesli ja do tej wanny i zobaczyla ze woda t osam syf bo wicepywali tam razem z butami z blota to dopiero zalczela walczyc jednemu

ryj podrapala ale ja wciepli poprostu brak slow

Czysta przesada !!!!!!

 

to jest qrWA DOPIERO WSIORSTWO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech szkoda slow  dwa lata temu w smigusa bylem u kuzyna

ok 5 km odemnie sobie mieszka i to co te gnojki tam robili ( ok 6 aktywnych po na oko 19-23 i reszta gapiow jo to ogladloek z okna od kuzyna) to normalnie w pale sie

niemiesci bylo tak jak sa tzw wezly C.O. w blokach 

byla tam jakas stara wanna wic ja wyniesli 

obok bloku i wiadrami napelnili ta cieknaca wanna woda z tego 

pomieszczenia pozniej gnojki 

brali jakas dziewczyna za nogi 

rece (chociasz sie szarpala i krzyczala)

i do pizdziackiej i brudnej wody ladowala. cala od butow

po czubek głowy mokra a a reszta cala w smiechu na dodatek wiekszosc ludzi tamtedy przechodzila do kosciola wiec ogolnie laski byly odstawione zlapali jakas znow i tez sie trzepala no ale jak

doniesli ja do tej wanny i zobaczyla ze woda t osam syf bo wicepywali tam razem z butami z blota to dopiero zalczela walczyc jednemu 

ryj podrapala ale ja wciepli poprostu brak slow 

Czysta przesada !!!!!! 

 

to jest qrWA DOPIERO WSIORSTWO

flywolny... i ty to widziales i nie podniosles "rabanu" tzn. nikomu mordy nie skules?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...