Skocz do zawartości
GhostBeer

Modernizacja Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Może wpierw napiszę co mam,

 

Procesor: Intel i5 661

Grafika: Asus GTX 550ti

RAM:  2x 4096MBytes PC3-10700 99U5403-048.A00LF 4GB

Płyta główna:Gigabyte GA P55 UD3 http://www.gigabyte....d3_10/overview/

ZasilaczEup Ready 500W Model: #2597 LPK 12-30E 3*SATA PCI

 

Tak więc: Czy te grafiki będą chodzić na mojej płycie głównej?

 

Wpierw chcę zmienić grafikę. W cenie 500-700zł. Upatrzyłem sobie: (Bardzo bym prosił o opinię jeśli ktoś takie grafiki posiada) 

MSI R9 270x Gaming OC (ta wydaje mi się być okej i jest w dość przyzwoitej cenie)

MSI GTX 750ti Gaming OC (Ta mniej mi się podoba ale jest tańsza od tej wyżej, jednak ma szynę 128 bit :/ )

No i ta droższa MSI GTX 760 kosztuje prawie 900zł.

Jako że wybrałem grafiki MSI będę chciał kupić je nowe z gwarancją 3 lata. Może ktoś z was polecił by do mojego zestawu jakąś inną grafikę?

 

 

Później chciałem zainwestować 400zł w lepszy procesor. Na mojej płycie głównej można wsadzić z s. LGA 1156 - znalazłem coś takiego: Core i7-860 4x 2.8MHz @3.47GHz 8MB

 

Pozostanie tylko pamięć RAM: dokupić z 8 GB. Posiadam obecnie Kingstona 2x 4096MBytes PC3-10700 99U5403-048.A00LF 4GB

 

I pytanko, czy mój cieniutki zasilacz 500w dupnej firmy pociągnąłby ten komp?

4x 4gb ram, i7 860, r9 270x, Płyta główna:Gigabyte GA P55 UD3, dysk 1TB, 1x CD/DVD napęd

 

Pozdrawiam ,

dziękuję i proszę o pomoc. :-)

 

P.S.

Grafikę asusa, i procesor będę chciał sprzedać, ale to już w innym temacie napiszę jak nowe :-)

 

 

Zapomniałem dodać:

Komputer ma być do gier (przede wszystkim planetside 2 na ultra które ma wyższe wymagania niż BF4 itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, różnica spora, ale też róznica w cenie ;-) Tutaj sprzedam moją i5 za może 200-300zł i dołożę stówke i mam i7 :-) i to mi na razie by starczyło. Teraz bardzo bym prosił o pomoc w doborze karty graficznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, różnica spora, ale też róznica w cenie ;-) Tutaj sprzedam moją i5 za może 200-300zł i dołożę stówke i mam i7 :-) i to mi na razie by starczyło. Teraz bardzo bym prosił o pomoc w doborze karty graficznej :)

Ten procesor nie jest wart 100 zł. Jak już to kup normalne, czterordzeniowe i5 750/760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej tego i5 czy i7? :-)

 

Mnie kusi to i7 nie wiem czemu heh.

 

A jak z kartą graficzną? Tesla podałeś zbyt drogą. Szukam tak do 700zł

Podobno te MSI R9 270x Gaming OC często mają artefakty. Ja jakbym kupował przez ich serwis to bym nie podkręcał jej bo jest już podkręcona przecież. Nie wiem czy to zależy od szczęścia czy raczej jest to przesądzone :-)

W sumie mógłbym już wysilić się te 200zł więcej i kupić tą GTX 760. Lecz na razie finansów brak. Czekam aż ktoś kupi telefonik i netbooka :-) jak to sie sprzeda będzie na zasilacz i grafikę, później procek i ramu 8gb dołożyć, może jeszcze jakiś ssd do 250zł i będzie gitarka - następna modernizacja by była za jakiś rok-dwa :P

 

:-) Ponawiam pytanie w doborze karty graficznej, założyć jakiś nowy temat czy coś tutaj pomożecie?

 

Głównie chodzi o nowe gry, GTA 5 które wyjdzie itd. obecnie mam gtx 550ti asusa i jestem troszke zawiedziony pod koniec jej użytkowania (niby 0 błędów ale w tych nowszych grach już gubi klatki ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.lg.com/pl/monitory/lg-E2242C

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/4370216

Dokładnie LG E2242C-BN 1080p, 21,5"


Hmm Kurcze mam dylemat.

Teraz to już kompletnie nie wiem co kupić :(

MSI GTX 660 gaming OC wydaje sie gitarka, R9 270x msi gaming oc tyz, albo gtx 760 kurka wódka jest tego w cholere nie wiadomo co wybrać ;-)

Edytowane przez GhostBeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś gwiazdeczko: "na razie finansów brak. Czekam aż ktoś kupi telefonik i netbooka". Co mamy ci doradzić, skoro nie wiadomo ile będziesz chciał przeznaczyć na kartę?

 

Kiedy masz zamiar kupić tę kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro :-)

Na razie jest już 700zł.


Doradźcie którą kartę z tych wybrać:

 

MSI R9 270x Gaming OC

Asus R9 270x

MSI GTX 750ti Gaming OC

MSI GTX 660 Gaming OC

Z tych wyżej proszę o wybranie jednej.

I kategoria druga:

MSI GTX 760 Gaming

Gigabyte R9 280 3gb OC

I jedną z tych dwóch co wyżej.

 

Czyli 2 karty. Chyba że ktoś ma jakąś propozycje karty w granicach 600zł-750zł

Edytowane przez GhostBeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponieważ w innym temacie nikt nie chciał mi doradzić.

Pytanko 1:

Czy opłaca się dopłacać 100zł i kupić MSI R9 270x Gaming OC zamiast MSI R9 270 Gaming?

Cena z x około 730, cena bez x 630zł

 

Pytanko 2:

Do gier bardziej wymagających którą kartę wybrać:

MSI R9 270 Gaming OC vs MSI GTX 660 Gaming OC

 

Proszę tylko odpowiedzi na 2 pytania, bez zbędnych komentarzy "jaki masz zasilacz procek itp..." :-) Która lepsza i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O super. Dzięki wielkie :-) Czegoś takiego szukałem od paru dni heh.

 

Czyli w moim PC zawita MSI R9 270 Gaming OC :-)   Gigabyte R9 270x OC (ULdało mi się kupić za 500zł

Edytowane przez GhostBeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ten zasilacz: Chieftec 500W GPA-500S8 (80+) (http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-chieftec-500w-gpa-500s8-80-i4535258400.html)

pociągnie taki sprzęt?:

 

CPU: intel i7 860

GPU: Gigabyte R9 270x OC

Płyta główna: Gigabyte ga p55 ud3 

RAM: 2x 4GB 1333MhZ Kingston

Nagrywarka/Odtwarzacz Dvd/CD

 

Pozdrawiam,

Marek

 


Czy lepiej może troszkę dorzucić i kupić ten?:

http://allegro.pl/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-psu-80plus-box-i4534781279.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...