Skocz do zawartości
Send1N

Sapphire HD 7950 problem z wentylatorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kartę HD 7950 z chłodzeniem Dual-X od 1,5 roku dzisiaj nagle przy uruchomieniu komputera kręci się tylko pierwszy wentylator drugi stoi w miejscu zauważyłem że podczas włączania komputera on lekko się porusza przez sekunde ale nie rozkręca się gdy wchodzę już do Windowsa dalej się nie kręci ale jak ustawie suszarkę 100% obrotów to ten drugi zaczyna działać i suszy tak szybko jak pierwszy z (3400rpm) do tej pory karta pracowała w 33C (21% wentylatorów) w idle , 65c (45% wentylatorów) stres. Po obniżeniu nawet do 90% ten drugi już przestaje pracować sad.gif
Nie wiem czy podlega to gwarancji bo wygląda że nie jest uszkodzony skoro działa przy tych 100% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 16 miesięcy gwarancji ale pamiętam jak 2 lata temu odsyłałem gtx 570 i czekałem 36 dni więc te regulaminowe 2 tygodnie to jest o kant tyłka rozbić. Karta działa prawidłowo nie kręci się tylko drugi wentyl co myślicie o wymianie chłodzenia ? Fakty są takie że na moje oko to mała usterka i na pewno to naprawią i dostane tą samą kartę a czekał będę pewnie miesiąc lub więcej... w przypadku GTX 570 była spalona sekcja zasilania i nie potrafili jej naprawić i oddali mi pieniądze a było to wtedy 1400zł dzięki temu mogłem sobie kupić lepszą kartę smile.gif i zastanawiam się czy stracić 200zł na chłodzenie czy stracić miesiąc bez karty może jakieś tańsze chłodzenie jakieś pomysły ? accelero xtreme kosztuje 240 zł a moja karta chodzi używana na allegro po niecałe 600 więc takie drogie chłodzenie jest dla mnie nie opłacalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...