Skocz do zawartości
fleshlips

Karta graficzna do starszego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłam ostatnio nowy zestaw komputerowy, a stary oddałam rodzicom żeby pełnił funkcje "biurowe". 7-letni staruszek spisywał się świetnie do momentu, w którym trafił do biura. 

Początkowo w windowsie pojawiały się artefakty lub komputer się wieszał, potem artefakty pojawiały się również w trakcie rozruchu. Zdobyłam używaną kartę graficzną (taką samą jak poprzednia) i pomogło na jakiś miesiąc. Teraz artefakty pojawiają się znowu.

 

Pytanie czy jest to wina karty graficznej, czy może szwankuje coś innego?

Jeśli trzeba wymienić kartę, proszę o polecenie NOWEJ, która byłaby kompatybilna z resztą zestawu (byle tylko komputer dawał radę ruszyć jeszcze windowsa, office i przeglądarkę internetową).

 

Specyfikacja:

 

Procesor: AMD Athlon 64 x2 5000+ Box

Płyta główna: ASUS M4N72-E

RAM: Corsair Twin DDR2 2 x 1 GB 800 MHz CL 4-4-4-12

HDD: WD Caviar SE-16

Dotychczasowa karta graficzna: Gainward GeForce 8800 GTS 

Zasilacz: Chieftec 600W

 

Bardzo proszę o pomoc, komputer musi jeszcze troszkę pożyć ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy wymieniać nie będę, wolę jakieś łopatologiczne i ekonomiczne sposoby ;) 

W wolnej chwili przysiądę i przeczyszczę wnętrze (pewnie się tam trochę nazbierało - i tak dobrze, że padł dopiero teraz).

Czy to, że komputer wylotem zasilacza stoi bardzo blisko od tylnej listwy biurka może mieć aż tak negatywny wpływ na wentylację?

 

W każdym razie dziękuję za pomoc, myślę że kupię tę kartę i zobaczymy jak się będzie spisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo może wystarczyłoby zainstalować jakiś programik do monitorowania temperatur i być może to dałoby odpowiedź co (i czy) sie przegrzewa ...

jeśli po miesiącu sa podobne objawy to może jak u mojej siostry, zrobiło się gniazdo z kurzu wokół wentylatora i temperatury poszły w górę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...