Skocz do zawartości
ziomalek1199

Upgrade komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym podkręcić trochę swój komputer. Nie chciałbym zbytnio przekraczać 2600 zł. Mam oprogramowanie, obudowe i zasilacz. Komputer mam już 7lat, więc raczej żadna część nie nadaje się do dalszego użytku. Chccialbym wymienić takie części jak:

-procesor na Intel Core i5 4690 3,5ghz haswell refresh.

-kartę graficzną na Asus Radeon r9 270x 4gb gddr5 (256bit) hdmi 2x dvi dp

-dysk na western digital red 3,5" 1tb sata/600 7200 64mb cache

-płytę główną na gigabyte ga-z97 hd3 z97 ddr 3

- ram na crucial ballistix 8gb (2*4gb) ddr3 1600mhz co unbuffered non-ecc 1,5v

Proszę o opinie tego sprzętu i ewentualne poprawki. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę to otworzyć to nie wiem czemu wyskakuje mi strona startowa morele. Wiesz może dlaczego?

A ta karta graficzna wybrana przeze mnie nie byłaby lepsza? Ma 4gb ddr5. Troszkę mogę naciągnąć budżet.

Wytłumaczysz mi jak jest z Windowsem? Nie będzie problemów po zmianie płyty głównej? Mam oryginalnego Windowsa 7, ale był on instalowany w lcsie i nie mam żadnego nośnika ani nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) 1 239,00 239,00  Pamięć

 

Pamięć: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V

 

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

 

Karta graficzna: MSI Radeon R9 270, 2GB GDDR5 256 Bit HDMI, 2xDVI, DP (R9 270 GAMING 2G)

 

Obudowa: Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

 

Płyta główna: ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX

 

Procesor: Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

  

2564,00

 

No nie wiem. Teraz sprawdzałem i kieruje do koszyka, a jestem wylogowany z ich strony.

 

Wkleiłem przykłady.  Poszukaj po nazwach w morele i złóż taki zestaw jak wyżej.

 

Co do Windowsa 7 to ja mam wersję pudełkową, więc Ci nie pomogę, bo nie wiem co za licencje posiadasz. Do ilu stanowisk etc.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to 4GB w takiej karcie się raczej nie przyda bo jest po prostu za słaba. 4GB sie przydaje w mocniejszych kartach, a ta jest raczej z dolnej półki. Po prostu będziesz musiał zmniejszać detale w niektórych grach,a to oznacza że 2GB DDR5 wystarczy. Tak najprościej to można ująć. 

 

A różnice między 270 a 270x można osiągnąć OC. Jak Cie stać to oczywiście weź tą kartę. Nic złego się nie stanie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...