Skocz do zawartości
Yogi311

Lutownica transformatorowa do.. 200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wziąć 100W z tej firmy http://www.zdz.lodz.pl/oferta-produktowa/46-lutownice-transformatorowe

 

Rynny tym nie polutujesz, przewody do 4mm2 daje radę. Grot z przewodu 2,5mm2 daje 1,8mm średnicy. Moja ma chyba z 30 lat ;)


do ... 200, W czy zł miałeś na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 5 lat 100W Topexa bodajże i daje radę. Do kabli w sam raz, do elektroniki da się, ale nie polecam. Lepiej kupić komplet 100W transformator + jakaś mała oporówka.

 

Jak nie używane codziennie po kilka godzin, to w sumie wszystko będzie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zł.

 

Ja właśnie też mam bardzo podobną ale nie grzeje już tak dobrze jak kiedyś.

 

edit: dokładnie zdz td-08 lt-75 tez ma ponad 30 lat xD.

 

edit2: pytanie teraz tylko którą wybrać lt75/45 czy moze 100 ?.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu jest problem, bo ma służyć do wszystkiego od lutowania pierdółek na płytkach drukowanych po stare wielkie ogromne grube "KABLE"  :P. Jak do tej pory lt75 w zupelnosci wystarczala i nie udalo mi sie niczego popsuc poprzez przegrzanie, ale tak sobie mysle ze moze wersja 100watową możnaby było wszystko sprawnie zrobić. Nie wiem nie znam się od kiedy pamiętam używam tej jednej co mam :P.

 

PS: gdzie takie cudo mozna kupic? Wersje lt-100p professional ? na tme cena 12X zł, widziałem za 96, ale sklep krzak? czy sie mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też mam bardzo podobną ale nie grzeje już tak dobrze jak kiedyś.

 

edit: dokładnie zdz td-08 lt-75 tez ma ponad 30 lat xD.

Szczotka druciana i wyczyścić miejsce styku z grotem, zamontować nowy, czysty grot. Możesz też wymienić śrubki, tam jest gwint M3,5, takie są w gniazdach, wyłącznikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam się nie ma co starzeć. Może się sfajfczyć najwyżej.

 

Zrób grot z przewodu 1,5mm2, przy czym zrób oczka pod śrubki. Przeczyść jeszcze raz miejsce styku z grotem. Musi lutować. Jeśli miałbyś dwubiegówkę, może nie wchodzić na większą moc, jeśli jest problem z wyłącznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...