Skocz do zawartości
Gosu

Testy GTX TITAN X vs GTX 1080 . SLI stock/ OC. Single GPU stock/OC. Bonusowo 980Ti OC.

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczyło by Parownik zrobić dla Titana i można lać LN2.

 

Trzeba jeszcze sekcje modować itd. Nie ma sensu, TXy do LN2 się nie  nadają.

 

Przykładowo 980Ti HOF, mają pamięci Samsunga, które dzięki lepszym timingom pozwalają na wyższe wyniki. No i sekcje zasilania są bardzo mocne.

 

Do TX trzeba epowera :) Np. Takie cholerstwo

 

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2014/06/Gigabyte-G-Power-Board.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Gdzie ja sie niby zdziwiłem ???

A na tak skompresowanym filmiku i do tego w tej grze  to trudno sie wałków dopatrzeć tych robionch przez nvidiie czy Goshu xD

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja sie niby zdziwiłem ???

A na tak skompresowanym filmiku i do tego w tej grze  to trudno sie wałków dopatrzeć tych robionch przez nvidiie czy Goshu xD

 

Wiesz co, nie wnosisz nic do tematu po za jakimiś głupotami i teoriami to raz. Dwa piszesz teraz o wałkach, robisz absurdalne insynuację. Sam poświęć czas , energię, pieniądze itd. Na testy, daj coś od siebie. Gadki anonimowych teoretyków na forum, są zbędne. Jeżeli nie masz nic sensownego do napisania po za robieniem chaosu i śmietnika, co przeszkadza i mi i innym ludziom. Opuść ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Odpuszczam bo niby co ten temat wnosi .Nic masz nieco wolniejsza karte na tytanie  i wulkan i huragan Endriu  To nie jest zadna tajemna wiedza dla człowieka grającego w Crysis 3 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam bo niby co ten temat wnosi .Nic masz nieco wolniejsza karte na tytanie  i wulkan i huragan Endriu  To nie jest zadna tajemna wiedza dla człowieka grającego w Crysis 3 xD

 

Bardzo się cieszę, że opuszczasz ten temat. Co on wnosi? Testy, porównania itd.

Co do "Crysisa 3" nie wiem o co ci chodzi. No ale nie interesuje mnie to. Powodzenia w dalszych modowaniach swojego GTX 970 ;-)

 

Na innym forum masz bana za pisanie głupot, to tutaj szalejesz...

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie sprułeś o te tytany . Cały internet sie z ciebie smieje . Dziwne

 

Gościu, nie wiem co masz za problemy ze sobą o i co ci chodzi. Ale jeżeli masz jakieś bóle czterech liter o coś, to jest to twój problem to raz.

Dwa, testy robię dla ludzi i widać  boli tu kogoś ,że są takie karty a nie inne. Będą i kolejne karty jak i testy, czego komentarze anonimów z czeluści internetu nie zmienią :) Powiadasz, "cały internet się z ciebie śmieje". Bardzo ciekawe, bo odbiór jest bardzo dobry i wiele osób czeka na więcej. I niby dlaczego miałby się ktoś śmiać? A no tak, kilku anonimów siedzących na integrach albo mających PC o wartości mniejszej niż porządna obudowa do PC.To jest "cały internet", faktycznie ;) Do tego nazywanie kogoś "frajerem" bo kupuje sprzęt i robi testy, tego komentować nie trzeba co to za ludzie są :)

 

Dla mnie koniec tematu, nie wdaję się w dyskusje z hejterami itd. Moderator niebawem się zajmie tobą tutaj. Wracaj do modowania najszybszego GTXa 970 na świecie oraz zjadania siekaczy na biosach Maxwelli, jak to nieraz twierdzisz. Łatwo się domyślić kim jesteś Niuńku07, czy jakoś tak.

 

Pozdrawiam. Więcej nie odpisuje bo szkoda mi czasu na dyskusję z problematycznym dzieciakiem.

Dalszy plan niekiedy rozmyty i mniej wyraźny niż na Titanie. Wyjście z jaskini wręcz tragiczne

 

Jest info w materiale o tym, że NV shadow szalało. W czasie nagrywania testów wszystko było ok, dopiero przy montażu zauważyliśmy, że gamma jest różna.

 

No ale OSD widać, fpsy itd też. Natomiast wiem teraz, że w ROTR trzeba wszystko kilka razy sprawdzać :)

 

Konstruktywna krytyka, zawsze mile widziana. Zależy nam (ekipie EH) na jak najlepszej jakości testów. Kolejne też, będą nagrywane z menu po angielsku.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz raz jeszcze testy 980Ti G1 które masz na kanale, masz nawet % wentylatorów na OSD. Masz tempy, takty i wszystko.

Ta karta jest serio cicha i chłodna. Opinie o GTX 980Ti i ich głośności, temperaturach zazwyczaj wysnuwają ludzie którzy sami tych kart nie testowali albo mieli po prostu taki ścisk w obudowie, że się gotowało.

 

albo mieli ustawione wentyle na auto, bez krzywej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo mieli ustawione wentyle na auto, bez krzywej. :)

 

Też możliwe. Chociaż uważam, że to są wymysły ludzi którzy nie mieli tych kart i piszą, żeby pisać :) Sam wiesz jak to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczby liczbami ale to się nijak przekłada na wydajność. Po prostu :) TEORETYCZNIE wyższa wydajność CUDA i TMU bierze się z taktów.

 

Jak robiłem testy 1080 z wyłączonym boostem, czyli na takach około 1630. To dostawał solidnie łupnia od TX na 1380 i 980Ti na 1500.

 

Przecież to bez sensu. Częstotliwość pracy to też część projektu układu i w momencie jak klatki się pojawiają na ekranie to jest to obojętne czy wyszły z małego wyżej taktowanego układu czy wolniejszego ale dużego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to bez sensu. Częstotliwość pracy to też część projektu układu i w momencie jak klatki się pojawiają na ekranie to jest to obojętne czy wyszły z małego wyżej taktowanego układu czy wolniejszego ale dużego.

 

Taki test robiłem z racji tego, że sporo osób o to prosiło :) Wiadomo, że nie trzyma się kart na takich taktach, obniżonych :) Inna sprawa to to, że tak czy inaczej znacznie niżej taktowane GM200 radzi sobie w dalszym ciągu bardzo dobrze.

 

Zaraz się biorę za testy 2x 980Ti w SLI, będzie do kompletu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem kilku znajomym test i każdy ma złudzenie że na Titanach obraz ładniejszy (bardziej wyraźny).W biegu widać w kilku miejscach na dalszym planie, że GTX 1080 wyostrza tekstury jak się do nich zbliżasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem kilku znajomym test i każdy ma złudzenie że na Titanach obraz ładniejszy (bardziej wyraźny).W biegu widać w kilku miejscach na dalszym planie, że GTX 1080 wyostrza tekstury jak się do nich zbliżasz.

 

A to tego nie zauważyłem. Cholera wie, może to kwestia innego zastosowania kompresji tekstur w Pascalach. Ciekawe info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj testy  :) Bo widzę, że na Titanach jest Moc :)

 

Dają radę ;-) Jutro powinien pojawić się bardzo obszerny test w ROTR, SLi GTX TX Maxwell vs SLI GTX 1080. Tą samą procedurą testową, będę sprawdzał TITANY X Pascal. Podejrzewam, że nowe TX w SLI, pozamiata totalnie wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po urlopie wreszcie, wątek w obserwowanych tylko dopiero sobie nadrobię  :banana:

 

Co się stało że TPXy już na alle, za mały progres do TMX?

 

Progres duży. TX P = SLI z TX M minus 10% :) OC vs OC to samo. Także Pierwsza karta od dawna, gdzie SLI jest zbędne. Chyba, że do 4k :)

 

Generalnie w 4k TX P SLI mają wydajność jak TX M SLI w 1440p :) TX P jest realnie o około 90% szybszy od TX M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oO

 

ale...ale...miał być 25-35% szybszy od 1080 

 

odbyt13913334024742.jpg

 

Ten przyrost na którym mostku? I rozumiem że nie w benchu tylko kilku grach?

Tak czy siak chce coś do mGPU więc znowu 12GB mnie nie satysfakcjonuje. W planach jakieś 4K 120Hz g-sync (jak tylko ASUS czy Acer coś wypuści)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oO

 

ale...ale...miał być 25-35% szybszy od 1080 

 

odbyt13913334024742.jpg

 

Ten przyrost na którym mostku? I rozumiem że nie w benchu tylko kilku grach?

Tak czy siak chce coś do mGPU więc znowu 12GB mnie nie satysfakcjonuje. W planach jakieś 4K 120Hz g-sync (jak tylko ASUS czy Acer coś wypuści)

 

Obadaj ten temat.

 

http://forum.purepc.pl/topic/372873-titan-x-pascal-sli-vs-titan-x-maxwell-sli-1v1/?do=findComment&comment=4018519

 

SLI z TX M OC

 

FPS

 

min 86

max 95

avg 90

 

Single TX P OC

 

FPS

 

min 75

max 89

avg 83

 

 

W3 1440p wszystko co się da na maksa, mega obciążające miejsce...

 

Ta karta to rzeźnik, lata na poziomie SLI TX Maxwelli...

 

Jeden TX P @1974/11 000 jest PRAWIE tak mocny jak SLI z TX M @1380/7700

 

Także nie ma tu żadnego 30% nad GTX 1080... NV pozamiatała tym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dodałem info co i jak w kwestii DCP latency i problemów przez to.

 

Niestety SLI z GTX 1080 miało problemy z DCP latency , co owocowało nagłymi spadkami użycia GPU i stutteringiem. Pomimo wielokrotnego powtarzania testów, efekt był cały czas ten sam. Nie pomagał nawet mostek SLI HB. Ważną kwestią jest również skalowanie SLI w "Rise Of The Tomb Raider", pozostawia ono wiele do życzenia.

 

Lokacja "Geotermiczna Dolina" jest najbardziej wymagającą w grze. Co ciekawe problem ustępował dzięki użyciu SSAA (supersampling) oraz przy wyższych rozdzielczościach, wtedy również skalowanie SLI ulegało poprawie.

 

Informacja jak odczytywać wpływ trybu SSAA na rozdzielczość:

 

1920x1080 + SSAAx2 = 2880x1620 1920x1080 + SSAAx4 = 3840x2160

2560x1440 + SSAAx2 = 3840x2160 2560x1440 + SSAAx4 = 5120x2880

3840x2160 + SSAAx2 = 5760x3240 3840x2160 + SSAAx4 = 7680x4320

 

Tak prezentują się rozdzielczości po włączeniu różnych trybów SSAA. Jednak wyniki nieco różnią się od rozdzielczości bez SSAA , ponieważ przy testach bez włączonego SSAA, zastosowana jest metoda antialasingu SMAA . W najwyższych trybach na SLI z GTX 1080 brakowało już pamięci co drastycznie zmniejszało komfort gry. Jednak jest to ciekawostka, ponieważ przy tak dużych rozdzielczościach oraz maksymalnych ustawieniach w grze, fps nie jest zachwycający nawet na SLI z TITAN X Maxwell oraz SLI z TITAN X Pascal , testy Pascali TX będą w odzielnym materiale . Sterowniki dla TX P poprawiły sporo problemów jakie miały w "ROTR" GTXy 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wygląda. W nowym Deus dopiero są szarpnięcia na Pascalach. wszystko na max i na GTX 1070 dropy z 70+ fps do 40+ fps w FHD na sekundę i wraca do normy na około 2 minuty i znowu raz czy dwa ścinka sekundowa. Ciekawostką jest że na DX12 nie szarpie aż tak bardzo. Wychodzi na to że mimo wszystko Maxwele najbardziej udane (dopracowane).
Pozdrawiam

Ps. jak zawsze kawał dobrych testów.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

A mi sie wydaje ze sutering wprowadza boost nviidi . Np 60 klatek w stanie np p5 wyglada paskudnie w przeciwieństiwe do  60 kaltek  p0

Maja tak zawansowanego boosta ze juz sami nie ogarniaja .Zreszta ciezko ogranąć w sterach jak bios jest nadrzedny

Moze nawet to nagram ale nie shadow play bo on działa w base clock .Chyba ze sztucznie wymusze czestowliwośc vram ze stanu p5 na stanie p0

 

980Ti jednak to kartą równiez średnio udana . Kosztowała kupe kasy jak sie pojawiła a nie idzie na nie ustawić w Tr 2016 VH tekstur bo sie przytyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...