Skocz do zawartości
Fynn

Wymiana 4690K na 4790K oraz OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

1) Interesuje mnie zmiana mojej i5 na i7, aktualnie nie interesuje mnie inna platforma niz 1150 z racji znikomego wzrostu wydajnosci w nowych prockach, pozatym wymiana wymagała by tez zmiany Ramu, plyty głownej a to dodatkowy koszt. a prawda jest taka ze zadnych innowacji w Z170 nie ma.

2) Czy pojedynczy rdzen i5 jest mocniejszy od pojedynczego rdzenia i7 ?.

3) Czy to prawda, że i5 lepiej sie podkreca ? Mi udało sie osiagnac kiedys 4.5 na ~1.20/25 cos takiego. Czy przy i7 tez podbije mniej wiecej o ten 1Ghz.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Fynn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być komputer. Jak do gier to daruj sobie ta wymianę. Przyrost niewielki i nie wiadomo jak się będzie kręcił. Jak masz możliwość to podkręć do tych 4.4 GHz ta i5'tke. Jak proc potrzebny do programów korzystających z HT to sens jest jakiś. Zależy od ceny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego aby się wyspać i potem możesz poszukać recenzji ( niespodzianka - Haswell ma już ponad 2 lata ). Później przemyśl to że nie wykorzystasz i7 na słabej płycie, chłodzeniu i w obudowie która nie ma przewiewu. 

 

Naprawdę debilny temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...