Skocz do zawartości
greku1410

Zestaw za 3000 (dla zielonego)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem totalnie zielony w składaniu komputerów, gdyż zawsze używałem laptopów, jednak postanowiłem spróbować ze stacjonarką.

 

Zależy mi żeby komputer miał możliwość rozbudowy, dlatego wybrałem płytę główną z 4gniazdami na RAM, niestety przekracza on mój założony budżet na komputer jednak świat się nie zawali jak nie wypiję w tym miesiącu flaszki ze szwagrem, więc te 3000 nie jest obligatoryjne.

 

udało mi się złożyć coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/LgoKLB/

 

Jak wspominałem znam się tyle co zobaczyłem testów na YouTube, proszę o pomoc, gdyż nie wiem czy nie brakuje mi czegoś, ewentualnie na czym da się urwać trochę a na czym nie oszczędzać.

 

Będę potrzebował jeszcze jakieś kable dokupić, czy wszystko jest już w zestawie?

Ewentualnie czy bez tej karty sieciowej co jest dołożona będę miał internet czy nie?

Czy nie przesadziłem z procesorem w stosunku do karty graficznej i spokojnie można wziąć gorszy?

 

Proszę o rady i wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kable powinny być w zestawie.

Ogólnie zestaw ok.

Co bym zmienił, to pamięci RAM. Balisticsy mają CL16. Co prawda ceny poszły w górę, ale zazwyczaj niewiele drożej były jakieś 3000Mhz CL15, które na 2400 spokojnie chodzą na CL12.

Jak się nie znasz, to polecam Corsairy, bo mają gotowe profile na różne częstotliwości, a np. w takich G.Skill trzeba ręcznie obniżać CL.

 

Zasilacz o 100zł tańszy nie będzie mieć Golda, ale spokojnie starczy.

Popatrz na testy, być może RX470 by ci wystarczył?

 

Karty Wifi nie potrzebujesz, jeśli możesz doprowadzić kabel sieciowy, co gorąco polecam.

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz podłączał do kompa internet po kablu? Jeśli tak, to możesz odpuścić kartę sieciową WiFi.

Tak jak wyżej zostało wspomniane, można śmiało zejść z procesorem do i5-7400. Kartę można zmienić na RX 470/480 4GB lub na Gigabyte RX 480 G1 8GB (tu może być wymagana "zabawa", by okiełznać wentylatory/temperatury).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

 

Jeśli chodzi o RAM to to ustawienie w corsair w jaki sposób się robi, jakaś aplikacja/bios/mechanicznie? Jeśli mógłbym prosić o link do owych kości RAM to będę wdzięczny.

 

Jak chodzi o rx 480 to opcja 4gb a 8gb nie ma większego znaczenia czy patrząc przyszłościowo warto dopłacić? Czy MSI który jest relatywnie bardzo drogi jest warty swojej ceny czy lepiej np <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> od innego producenta wersję 8gb zamiast 4gb od msi? Gigabyte odpada bo nie wiedział bym jak obniżać Volty czy coś w ten deseń;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB powinno wystarczyć. Lepiej zwiększyć RAM do 16GB i zmienić kartę na tą:

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-gaming-x-4gb-gddr5-256-bit-dvi-2xhdmi-2xdp-box-v341-004r-1012772/

 

Bardziej niezawodnym dyskiem od Toshiby jest dysk WD:

https://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

Edytowane przez kathun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RAM to to ustawienie w corsair w jaki sposób się robi, jakaś aplikacja/bios/mechanicznie? Jeśli mógłbym prosić o link do owych kości RAM to będę wdzięczny.

To BIOS powinien sam zrobić, ewentualnie będzie trzeba tylko włączyć XMP w biosie i wybrać z listy timing.

Ogólnie to temat niepopularny, nie ma możliwości sprawdzić przed zakupem, jakie ustawienia mają pamięci.

Brak również testów ile konkretnie do daje, poza tym, że zawsze lepiej mieć mniej niż więcej.

 

Ja miałem w rękach tylko te modele:

Corsair Vengeance 2x8GB CL15 - i miały profile z niższymi CL dla mniejszych szybkości (CL12 przy 2400Mhz)

G.Skill Ripjaw V 1x8GB CL15 - wyłącznie jeden profil CL15,

 

Odpowiednik 2x4GB, ale nie ma żadnej pewności, że również ma takie profile - https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-cl15-black-cmk8gx4m2b3000c15-764771/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ta grafika dużo da w budżecie,

odnośnie tego RAMu to nie lepiej zostawić taki jak w koszyku a później dokupić kolejne dwie kości czy lepiej mieć z tym niższym CL? Ewentualnie czy nie zmienić mobo na inny i szybsze ramy wziąć?

 

a jeśli chodzi o dysk to zastanawiam sie nad SSD zamiast HDD bo mialem taki w laptopie, możecie polecić mi jakiś niedrogi w miarę trwały ok 250GB ? na dane które nie mogą przepaść mam przenośny dysk WD

Edytowane przez greku1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...