Skocz do zawartości
AdrewE

Kupno karty graficznej do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu nowej karty graficznej w cenie do 2500zł.

Zastanawiam się między GTX 1070 a 1080.

Zamierzam grać w stabilnych 60fpsach w rozdzielczości 1080p/1440p.

 

Mój PC:

Karta graficzna:Asus GeForce GTX 660 Ti

RAM: Corsair 2x8GB 1866Mhz GDDR3

Płyta główna: MSI Z77A-GD55

Procesor: Intel Core i5-3570K

Zasilacz: be quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W

 

I tu pojawia się kilka pytań.

1) Czy warto w ogóle zmieniać teraz kartę czy lepiej poczekać na serię 2000? Czytałem, że premiera ma nastąpić prawdopodobnie w 3 kwartale tego roku.

 

2) Którą kartę wybrać? Te które najbardziej mi się spodobały to:

 

-ASUS ROG GeForce GTX 1070 OC STRIX w cenie 2099zl

-GIGABYTE GeForce GTX 1080 WF 8GB w cenie 2199zl

Czy może jakiś inny model?

 

3) Czy musiałbym coś wymienić w moim PC?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Rozbija sie o Twoj procesor - 1070 i 1080 moze sie nudzic przy Twoim I5. Moim zdaniem optymalnie 1060. Czy czekac ? Zalezy - jak Ci 660 nie starcza to nie ma sensu sie meczyc

2) To samo - rozbija sie o proc ale gdybym ja mial wybierac - 1080 - 100zl roznicy ale wyzsza wydajnosc. Gigabyte jest moim zdaniem gorszy od ASUS ROG ale ten 1080 nadrobi wydajnoscia (oczywiscie jak procek bedzie inny)

3) Tak, procesor :) (a tym samym plyte glowna) - do 1070, 1080 - najlepiej I7 - 5 generacja i wzwyz - I5 potrafi byc czesto lekkim bottleneckiem

 

Reasumujac - ja osobiscie kupilbym 1080 bo skok wydajnosci juz byc poczul. A pozniej na spokojnie plyta + proc

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podkręconym 3570k (np ~4.5GHz więc bez szaleństw) IMO 1070/1080 nie będą się szczególnie nudzić ... to nadal spoko CPU do gier. W grach często i5/i7 nie ma różnicy - rdzeni jest tyle samo, a HT w tym zastosowaniu to nie jest must have.

 

Sprawdź ofertę visa checkout w euro.com.pl - przy zakupach powyżej 1500zł masz 150zł zniżki :)

 

Do 1080p/1440 chyba wolałbym 1070 i ewentualnie za rok/dwa zjechać trochę z detalami albo znowu wymienić na kartę z tego segmentu :)

Za "zaoszczędzoną" kasę będziesz miał kilka gierek.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...