Skocz do zawartości
Torquenstain

Nowa stacjonarka do 9000 zł z i7-8700K bez peryferii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
starałem się złożyć optymalny sprzęt do codziennej pracy i pogrania w weekendy w okolicach 9000zł. Na co dzień nie mam wiele wspólnego ze składaniem komputerów, a ostatni raz robiłem to z 10 lat temu, więc miałem sporo zaległości do nadrobienia :)
Po długich godzinach poszukiwania, czytania i porównywania złożyłem coś takiego:
 
Płyta główna: ASRock Z370 Taichi
Procesor: Intel i7-8700K
Karta graficzna: Zotac GTX 1080 AMP! Extreme
- owszem, kusi czy by nie odżałować jeszcze 800zł na 1080 Ti
RAM: G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3400MHz, CL16 (F4-3400C16D-16GTZ)
- wyżej taktowanych chyba ten procesor i tak nie obsłuży, nie?
Zasilacz: Corsair HX750 750W 80 Plus Platinum
Obudowa: Fractal Design Define C TG Black Tempered Window (FD-CA-DEF-C-BK-TG)
Chłodzenie CPU: be quiet! Dark Rock 3
SSD: Samsung 250GB SSD960 EVO NVMe M.2 MZ-V6E250BW V-nand
- liczę na to, że dobrze zrozumiałem różnicę między M.2 i dysk będzie pasować pod płytę główną
HDD: Dysk HGST Internal Drive Kit 4TB 3,5"" 7200rpm (0S03665)
- zrezygnować na rzecz większego SSD960 EVO NVMe M.2 500 GB lub drugiego pod SATA?
 
  • bez systemu, napędów i peryferii
  • części wyłącznie nowe
  • do czasu gwarancji nie będę się bawić w OC - później jedynie w razie konieczności, czas pokaże
  • rozdzielczość Full HD, być może jak uda się uzbierać na tv to wyższa
  • mieszkam w Polsce
  • przeczytałem regulamin :)

Zauważyłem, że lubicie morelowe koszyki, więc skompletowałem takowy: http://www.morele.net/inventory/info/e62b8a6b/
choć niektóre ceny są tam znacząco wyższe niż w innych sklepach.

Będę bardzo wdzięczny, za Wasze wskazówki, co można by jeszcze poprawić/ulepszyć w powyższej konfiguracji.

Serdecznie Pozdrawiam
Edytowane przez Torquenstain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/pamiec-team-group-dark-pro-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl16-tdpgd416g3600hc16adc01-1511392/

1081zł

płyta przesada zasilacz też

chłodzenie procka moznaby inne

Ti możnaby dołozyc

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_433&products_id=299866

1649zł

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja sie nie znam wiec nie wypowiadam sie o zasadnosci kupna. Zauwazylem tylko ze w koszyku masz plyte z chipsetem AM4 (te z Z370 sa chyba ciutke drozsze)

Faktycznie, bardzo dziękuję za spostrzeżenie :) już poprawiłem

 

Masz jakieś konkretne propozycje, co do zasilacza i chłodzenia?

Na płytę już się chyba zbytnio napaliłem :)

 

Dziękuję za link do esc.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

 

SeaSonic Focus Plus Platinum 650W (SSR-650PX)

Nie ukrywam, że zasilacz jest dla mnie problematycznym tematem, ponieważ jest bardzo mało testów i niestety nie znalazłem nigdzie żadnych dla powyższego, masz może jakieś?

Corsaira wybrałem ze względu na stabilne napięcia w zasadzie w każdej sytuacji i na tym najbardziej mi zależy.

 

MSI Z370 SLI PLUS

Z tego co pamiętam MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC, miało za wysokie domyślne napięcia rdzeni i stosunkowo długi czas bootowania - pozostanę chyba przy ASRock.

 

ASRock Z370 EXTREME4

Przemyślałem sprawę i chyba faktycznie nie ma sensu dopłacać do Taichi

 

Scythe Mugen 5 Rev.B (SCMG-5100)

Faktycznie jest ciutkę wydajniejszy i ciutkę tańszy, z drugiej zaś strony ciutkę głośniejszy i mniej mi się podoba wizualnie - trudny wybór  ^_^ 

To trochę podobny problem jak z obudową: cichsza czy lepiej wentylowana.

Ale tu dylemat mi się rozwiązał, ponieważ posłucham Cię i dopłacę do ZOTAC GTX 1080 Ti AMP Extreme, a ten się we Fractalu nie zmieści :) także zdecyduję się jednak na NZXT ELITE S340  ^_^

Edytowane przez Torquenstain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobre zasilacze. I 10 lat gwar. co jest dużym plusem

Przykładowe recenzje jakie znalazłem:

Seasonic Focus Plus Gold 750W i Platinum 750W

 Seasonic Focus Plus Gold 650W

 Seasonic Focus Plus Platinum 550W

Bardzo dobre, dlatego tak ciężko wybrać :)

Starałem się porównać Seasonic Focus Plus Platinum 750W i Corsair HX750 v2, bo to najniższa moc w jakiej występuje. Według danych Corsair wypada trochę lepiej: https://uk.hardware.info/comparisontable/products/406904-392207

 

W jakiś testach jakie znalazłem w tej mocy również przodowały jednostki Corsaira i też mają 10 lat gwarancji.

Tu akurat nie testy, bo ciężko znaleźć porównawcze, ale wybór top w różnych mocach:

https://www.anandtech.com/show/12056/best-psus

http://www.techradar.com/news/best-pc-power-supply

 

Jestem w błędzie?

Edytowane przez Torquenstain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi, dzięki Wam zgłębiłem kilka tematów więcej i zmieniłem płytę główną oraz kartę graficzną :)

Mam tylko jeszcze jeden dylemat, na allegro są dwie aukcje z modelem ZT-P10810C-10P od tego samego sprzedawcy - jedna z dystrybucji ITFriend Europe, a druga z polskiej. Ta z polskiej jest o 200zł droższa.

http://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-1080-ti-amp-extreme-11gb-eu-i6914885070.html?fromVariant=7013318246
http://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-1080-ti-amp-extreme-11gb-i6929314999.html

Orientujecie się może jakie w praktyce konsekwencje dla mnie niesie ze sobą kupno karty z dystrybucji ITFriend Europe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm  właściciel Andrey Vasilyev, firma mieści się w domu prywatnym (wg google maps) biorąc pod uwagę adres z regulaminu sklepu

https://www.itfriend.eu/pl/content/3-regulamin

Natomiast wg adresu podanego w allegro(innego), mieści się w bloku. 

Handluje tylko 1080Ti

 

Ja unikał był takiego sprzedawcę, zwłaszcza chcąc wydać niecałe 4k zł.  (choć ma dobre "noty" od kupujących). Poszukaj w sieci coś więcej o sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mam pewne obawy.. ale z drugiej strony jest użytkownikiem allegro już od 9 lat i 100% pozytywów, w tym również bardzo świeże oceny.
Niestety nigdzie indziej nie znalazłem tej karty w normalnej cenie.

Znalazłem jedynie:
http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=298446&osCsid=8483b852cd633ef5c3f051e00aa8058b

ale to wersja Core Edition taktowana 1721MHz zamiast 1759MHz.

Uważacie, że to lepsza opcja?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga zasilacz seasonik focus dopiero od 750w ma podwójna linię eps co jest już standardem w he i nie warto kupowć psu z pojedynczą

Dzięki bardzo za podpowiedź.

Niestety linie eps nie wiele mi mówią i nie widzę za wiele informacji na ten temat.

Pisząc "co jest już standardem w he" miałeś na myśli HX?

Na stronie corsaira jest taka informacja: "EPS 2.92 standards"

 

 

 

 

Dart9:

Ja unikał był takiego sprzedawcę, zwłaszcza chcąc wydać niecałe 4k zł.  (choć ma dobre "noty" od kupujących). Poszukaj w sieci coś więcej o sprzedawcy.

Znalazłem wątek na ten temat: http://forum.pclab.pl/topic/1208249-zakup-gtx-1080ti-allego/

 

I sam nie wiem, co o tym myśleć.. może nie warto ryzykować dla 38 MHz. Poza tym karty wydają się być identyczne, więc powinno dać się podnieść te taktowanie o tyle.

 

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga zasilacz seasonik focus dopiero od 750w ma podwójna linię eps co jest już standardem w he i nie warto kupowć psu z pojedynczą

no i

bo gdzie autor sobie wepnie tę druga wtyczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)
udało mi się złożyć komputer na razie w następującej konfiguracji:
 

Płyta główna: ASRock Z370 EXTREME4
Procesor: Intel i7-8700K
RAM: G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3400MHz, CL16 (F4-3400C16D-16GTZ)
Zasilacz: Corsair HX750 750W 80 Plus Platinum
Obudowa: NZXT S340 Tempered Glass Black-Blue (CA-S340W-B5)
SSD: Samsung 960 EVO 500GB NVMe M.2 V-nand (MZ-V6E500BW)
Chłodzenie CPU: be quiet! Dark Rock 3
 
Ale nie przewidziałem tego, że RAM nie zmieści się pod tym chłodzeniem... na tą chwilę włożyłem dwie kości obok siebie, co jest niezgodne z zaleceniami producenta płyty głównej. Myślicie, że duży to ma wpływ na wydajność? bo nie umiałem nic znaleźć na ten temat.

Mam jeszcze ostatni dzień na zwrot i rozważam zmianę na NZXT Kraken X62 v.2 (fajnie by pasowało do płyty).
Wiem, że będzie głośniejsze. Ale jak z wydajnością? bo nie udało mi się znaleźć testów na tym samym procesorze Krakena i Dark Rock 3.
Na 8700K przy długim 100% obciążeniu mam średnio 56 stopni (max skoczyło do 65) co wydaje mi się świetnym wynikiem - myślicie, że Kraken będzie mieć podobne wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień na D15S i po kłopocie

 

Kraken X62 jest jedynym CLC który bym kupił, 6 lat gwarancji i do tego chyba jedyny który potrafi osiągnąć bardzo dobre wyniki z cichymi wentylatorami, bodajże 1000-1500rpm a nie 1600-2200rpm jak większość. W teście gamernsexus mieli ustawione na 1000rpm i Kraken X62 był na równi z innymi CLC które kręciły po 1500-1700rpm.

 

X62 lub D15S, twój wybór. Temperatury będą podobne z lekkim wskazaniem na X62.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

Jak  nie  masz dualla to od 20  do  nawet  40%

 

Tylko ze 8700  jest na tyle mocne ze mozesz tego nawet nie zauwazyć

 

Do  cpu z  pasta nie warto aio  i tak  wiekszosc pozostanei pod ihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję @Novice za utwierdzenie w wyborze Krakena X62 :)
 

Do  cpu z  pasta nie warto aio  i tak  wiekszosc pozostanei pod ihs

Mój też pozostanie pod IHS, z tym że muszę zmienić ze względu na ten RAM.


Martwi mnie tylko jeszcze jedna rzecz, żeby się nie wkopać po raz drugi:
maksymalna długość karty w tej obudowie według danych to 36,4 cm.
- karta będzie miała 32,5cm
- chłodnica ma grubość 3cm - rozumiem, że nie liczą wentylatorów, tak?

Chyba się zmieszczą razem, co?
Całkowita długość w środku jaką zmierzyłem to jakieś 39cm.
Staram się zsumować to na oko wszystko, wraz z wentylatorami i wtyczkami zasilającymi kartę - wydaje mi się, że wejdą tak na styk, ale pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie podnieść wentylatora nieco?

O  jakiej karcie mowa ?

Właśnie nie idzie, bo wtedy nie zamknę obudowy :]

 

ZOTAC GTX 1080 Ti AMP Extreme CORE EDITION - przyjrzałem się dokładnie i wtyczki zasilające są wpinane od boku, także powinno być w porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

No  to lipa

jak  ram  jest 140 mm wentylator to moze skołuj  120 mm  i  przzypasuj a jak  nie to jednak aio bo rezygnować z dualla to bez sensu


Do 1080 ti fajnie robić uv .Zegar prawie ten sam a jednak sporo ciszej i chłodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przewidziałem tego, że RAM nie zmieści się pod tym chłodzeniem... na tą chwilę włożyłem dwie kości obok siebie, co jest niezgodne z zaleceniami producenta płyty głównej. Myślicie, że duży to ma wpływ na wydajność? bo nie umiałem nic znaleźć na ten temat.

Przełóż wentylator do tyłu coolera,  mocowania sprężyste zakładasz odwrotnie dla niego, a wentylator zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  to lipa

jak  ram  jest 140 mm wentylator to moze skołuj  120 mm  i  przzypasuj a jak  nie to jednak aio bo rezygnować z dualla to bez sensu

Do 1080 ti fajnie robić uv .Zegar prawie ten sam a jednak sporo ciszej i chłodniej

Masz na myśli dodatkowe chłodzenie wodne do 1080 TI, tak? Bo niestety nie orientuję się co oznacza "uv" : )

 

Przełóż wentylator do tyłu coolera,  mocowania sprężyste zakładasz odwrotnie dla niego, a wentylator zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza.

W sumie myślałem też o tym, ale z góry założyłem, że nie będzie to tak wydajne.

Po przeczytaniu Twojego postu postanowiłem, że puszczę testy. Niestety już po chwili różnica była na poziomie 16 stopni Celsjusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...