Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

to nie byla karta z gwarancja,bo sprowadzana z usa. tylko dawal na rozruch , a mi sie wydaje ze lepiej dac te 100 zl wiecej i miec swiety spokoj pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tysiąć złotych wywalić na kartę nie sztuka. A potych wynikach z kartami nowej generacji kart szczerze mówiać, skutecznie mi obrzydziło wszelkie R 9800, róznica prędkości jest ogromna- często 40-50% :? Dlatego też opchnąłem puki co swojego 9100 (350 zł) i czekam na jakąś okazję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie byla karta z gwarancja,bo sprowadzana z usa. tylko dawal na rozruch , a mi sie wydaje ze lepiej dac te 100 zl wiecej i miec swiety spokoj pozniej

No jak ? Nie ze stanów, bylo napisane ze 2-letnia gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee ja tam mam yuana 9800se @ Pro na samsungach 2.86 zero artów przy jakimkolwiek AA kreci sie bosko 430 rdzeń (na wodzie) pamieci bez radiatorków fullstbill na 740 wyzej już sie grzeją troche wiec zostawiam na 740. 3d mark 2003 przy tych ustawieniach 6100 niecałe. tylko ze za karte dałem 999 zl ale wtedy Full pro stały po 1350 zł wiec chyba nie ma źle :)

 

Ps. Przy kreceniu karty warto miec dobrą zasilke <inny świat w podrkrecaniu sie robi> belive mE

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

po co tyle razy piszesz ze sprzedales tego sowjego radka 9100 za 350 zl , kogo to interesuje ?? a ja napisze ze sprzedalem pol roku temu diamond viper 550 (riva tnt) za 89 zl na allegro . wogole niech kazdy pisze co za ile sprzedal i kupil - zaloz o tym topic najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjj robot, ty tak sztywno (boś robot tak ??). Koleś opylił radka za dobre pieniadze i faktycznie niech sobie poczeka aż Radki 9800 stanieją, bo rzeczywiscie jak się patrzy na 6800 czy X800 może człowieka szlag trafić na miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlip... uwielbiam szczęśliwe zakończenia :lol:

 

Za te 850 to na pewno się opłacało, pytanie na jakich pamięciach ? jak 2,8 to wypas, można poszaleć z oc.

Co do zasiłki na Radka nie widzę potrzeby 420W :P

Sam mam zaledwie...300W tyle, że dobrej firmy (TASK), cała buda kosztowała mnie za swojego czasu 220zylek, więc nie tak mało.

A wytrzymuje ładne obciążenie:

+radek 9800

+2 karty pci

+2 napędy (nagra i DVD)

+Dysk 60gb 7200rpm

+procek AthlonXp1800+@2200

... no może przesadziłem trochę z tym obciążeniem, ale znam przpadki, że nawet 350W nie dawało rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic modowalnego nie będę kupował żeby po pierwsze wałka nie było z AA a po drugie i najważniejsze karty zmodowane dużo szybciej/częściej padają niż zwykłe.

 

Wracając do 200zł, owszem to największy nominał ;) ale za tyle to ja sobie wole kupić pewność że karta będzie działać jak trzeba i nie musze wydawać pieniędzy i tracić nerwów na reklamacje a to chyba jest ważniejsze niz te 200...

 

Moim zdaniem mimo wszystko kupowanie kart modowalnych to po prostu pakowanie się w kłopoty, może nie od razu ale po pewnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoftMod to żadne ryzyko, więc nie przesadzaj. To samo można

powiedziec o twoim procku - podkrecony to już niepewność. Takie

bajki opowiadaj dzieciom na dobranoc. Sorry Adasi, ale 200 zł to

dla przeciętnego Polaka sporo kasy. Nie uwierzę w to, że po

zaistalowaniu Omegi (8x1) karta szybciej mi padnie. Jeżeli nie

ingerujesz w sprzęt, to prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia

karty jest na poziomie 0,03.

Skoro Radeony 9800 maja tak atrakcyjne ceny i przy tym kręcą

siędo poziomu Pro to brać póki jest. Jak jest dojście do kart

radeon 9800 SE zgwarancją 8x1 to też brać, bo to praktycznie

wersji Pro. No najlepiej mieć w kompie radka Pro na R360 z256 MB

z dobrymi pamieciami i bios do XT. Można mieć wiele, ale jak ma

się $$$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mówi o ryzyku ? Jedynie jest ryzyko "zdrowotne" / finansowe. Jakie mam bajki opowiadać?

 

Nie chcesz to nie wierz ale tak jest że zmodowane karty szybciej się psują.

 

Ehhh kolejny co nie umie czytać ze zrozumieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybciej się psują, brak pewności, utrata pieniedzy i nerwów = ja to przyoblekam w termin "ryzyko". Czytanie ze zrozumieniem moze i srednio mi wypada, ale skoro dla ciebie softmod moze zgnoić karte, to wolę pozostać przy swoim poziomie wiedzy (ajakakolwiek ona tam jest).

 

Zrozum człowiecze, ze jak nie robisz hardmodów, to nic się złego

karcie nie stanie. Sądze, ze jesteś dobrym komputerowcem, ale

takie dowodzenie prawdy pozostaw w cieniu swojej głupoty (bez

obrazy, każdy ma trochę głupoty we łbie).

 

I przepraszam, jeśli okazałem się nadzbyt dosadny w słownictwie

(chociaż sądzę, ze byłem w miarę spokojny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dobrze już nie odzywam się, róbcie sobie co chcecie a mnie nie przekonacie. Ja też wole pozostać przy swoim poziomie wiedzy, a co do głupoty to nie wiem jak mam to odebrać więc pozostawie to bez komentarza...

 

Nie musisz mnie przekonywać ze softowe ingerowanie w sprzet raczej go fizycznie nie uszkodzi ale to nie jest taki zwykły mod jak np zmiana biosu tylko włączenie dodatkowych potoków i to w jakimś sensie gdzieśtam ingeruje, prosze poczytaj sobie zagraniczne fora to sie dowiesz.

 

Ja jestem teraz pratycznie wyłączony z tematu bo wyjeżdzam i wracam w środe więc prosze do mnie nie pisać ponieważ nawet nie będę w stanie sie obronić...

 

Ciekawostka:

Dlaczego moi znajomi w wiekszości mają radeony a oddawali na gware tylko Ci którzy mieli modowalne, zmodowane ? Przypadek? Nie sądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę prawdy można ci zarzucić ^_-. Sterownik wzbudza

dodatkowy rendering, ale zauważ, że skoro byłoby to złe,

na monitorze powtawałoby coraz wiecej artefaktów, podczas gdy

na mojej w Mother nature zawsze jest kilka kropek i tak już pozo-

stanie. Pewnie, ze nawet softem mozesz na upartego zniszczyć

kartę. Wystarczy pamięć podnieść z 680 np. na 850 i poczekać

jakiś czas (zalezy moze 1h moze 5h). Ale jak to nazwać ?

Kretynizm, idiotyzm ?? No powiedz.

 

A karty Radeon R350 charakreyzuję w ten sposób:

 

0-20 - karty niemodowalne (totalna szachownica)

21-40 - karty niemodowalne (częściowe zniekształcenia)

41-60 - karty niemodowalne (znikome artefakty)

61-80 - karty modowalne (zupełnie czysty obraz)

80 - karta oryginalna 8x1

 

można to jeszcze rozgraniczyć (na przykałdzie 41-60)

 

41-50 - w niektórych testach kilka kropek, pasków itp

51-60 - artefakty niezauważalne (np. 2 kropki na 2 sekundy).

 

I tak moja karta wedle moich spostrzeżen dostaje 55 punktów.

Jeżeli na obrazie występują znacznie artefakty spowodowane

zpesutymi potokami, to można troszkę spekulować, ze cos

się moze złego stać. Al; to samo mozna mówić o Duron@Athlon,

Ti200@Ti500... itd. Jakoś do tej pory widuję osoby, które od kilku

lat jadą na mocno wykreconych sprzętach i co najwyzej zasiłka

padała. Karty w zakresie 61-80 to dokładnie 20% kart, które są

w pełni modowalne (tj. 100%). Taka karta otrzymuje ode mnie

80pkt. Jesli wersja Pro pochodzi z "obrzeża", to też dostaje 80.

Jakby nie patrzeć Ułesiaki mają 100tki i kręcą VPU na luzie. My

niestety jesteśmy Polakami i dostajemy "ogryzki". A dlaczego ?

Bo Pan Kwasniewski i św.p. Miller zapomnieli o wazelinie.

 

ps. chciałbym, aby użytkownicy tego forum nie uważali, ze bronię

swojej karty. Nic podobnego ! Mam wersję w 98% modowalną i

nie przeczę, ze jakby mi dali Pro, brałbym z zamkniętymi oczami.

Ale fakt jest taki, że w 100% modowalne karty są praktycznie

tym samym co wersja Pro. Jak cię stać na Pro, bież i się nie zastanawiaj.

Jak ci trochę brakuje, poczekaj aż stanieje. A jak chcesz mieć szybko i

tanio SE jeszcze na celowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej cię Lumperator zrozumiałem z tym wałkiem, ale sam najlepiej wiesz jak było i może faktycznie niepotrzebnie się wtrąciłem. Nie było tematu, ok :wink: :?:

 

Co do psucia się modowalnych kart: zgadzam się z Tobą w 100%. Odblokowanie potoków nie położy karty. Karta może mieć inną usterkę i dlatego w końcu siada, ale soft-mod nie ma na to wpływu.

 

Jeśli chodzi o częstsze reklamacje se niż pro, to chodzi oczywiście o potoki właśnie. Ale nie jest tak, że siadają potoki które wcześniej były sprawne, lecz ujawniają się arty i krzaki nie wykryte przez sprzedającego.

I tu wina leży po stronie sklepu.

Wiadomo, że nie wystarczy pojedyncze zapuszczenie 3Dmarka, by ocenić modowalność karty. Karta musi się "spocić" w kilku wymagających grach, musi przelecieć zapętlone 3Dmarki itp. I co najważniejsze, ktoś musi siedzieć cały czas przed monitorem i gapić się w ekran - a to już nie każdemu się chce.

 

Dlatego między innymi nie zdecydowałem się na zakup powercolora z warszawy (było o tym wcześniej). Zadzwoniłem tam i spytałem jak testują. 3Dmarki i demo far cry - no sorry, ale to chyba trochę za mało.

Kupiłem więc nieco słabszego saphire w sprawdzonym sklepie. Tam, gdzie wiem, że ten kto testuje karty robi to rzetelnie i nadwyżkę 200 zł (720 no mod/ 920 mod) zarabia uczciwie.

Poszedłem, zamówiłem modowalną i poprosiłem o taką, która się najlepiej kręci (z tych, które mieli oczywiście) i po dwóch dniach odebrałem. Koleś podał mi nawet na ile się kręci i zgadzało się +/5Mhz.

A w razie problemów miałem pięć dni na ewentualną wymianę od ręki na inny egzemplarz.

 

Także uważam, że karty SE można kupować spokojnie, byle w dobrym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho jak modowalna grafa nie siedzie w ciagu pierwszego dnia- dwoch testowania i nie pokazuje artow lub pokazuje ich znikoma ilosc to potem juz bedzie smigac i sie jej nie pogorszy. Jak cos ma siasc to siadzie z poczatku.

Moze sie zdarzyc ze karta ma jakies ukryte wady i padnie np po roku, ale to juz inna bajka bo , bo 9800 pro tez to moze spotkac ;) Modowalne w 100% karty to obecnie najlepszy na rynku wskaznik wydajnosc/cena i jakbym nie mial tej karty co mam to napewno bym sobie na jakiegos 9800se ostrzyl zeby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietajcie, że jak wam karta 9800SE@9800(Pro) padnie, to nikt wam nie gwarantuje wymiany na także modowalny egzemplarz. Dostajecie po prostu nowego 9800SE ( pierwszy leprzy- bez gwarancji na mod) lub jego odpowiednik wydajnościowy( jeżeli karta nie jest już dostępna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietajcie, że jak wam karta 9800SE@9800(Pro) padnie, to nikt wam nie gwarantuje wymiany na także modowalny egzemplarz. Dostajecie po prostu nowego 9800SE ( pierwszy leprzy- bez gwarancji na mod) lub jego odpowiednik wydajnościowy( jeżeli karta nie jest już dostępna).

Skoro zapłaciłeś więcej za egzemplarz, który sie moduje na takiego muszą wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat MOD'owania kart 9800SE @ 9800Pro jest dosc obszerny

i kazdy ma swoje zdanie na ten temat

 

ja mam takie, ze nie ma nic lepszego jak kupic SE i go przerobic

dlatego tez taka karte mam (PowerColor) :twisted: i polecam jej zakup

(chyba, ze kasa nie robi roznicy ale to juz inna bajka)

 

kupowalem rowniez w Warszawskim PC Serwis z gwarancja

MOD'owalnosci za 900zl od sztuki (bralem dwie karty) na Allegro

obie sprawdzaja sie idealnie, 0 artefaktow i bledow

wszystkie gierki po dluzszym katowaniu z wlaczonym AA (FarCry)

chodza bez bledow

 

karty jeszcze nie podkrecalem bo czekam na wyplate i Vga Silencera

to sie zaczne bawic - z tego co jednak wyczytalem na forach itp itd

wnioskuje, ze wiekszosc tych kart idzie na 438/364 (efektywnie 728)

przy odpowiednim chlodzeniu

 

sam juz sie naczytalem ogromnej ilosci bzdur na temat kart 9800SE

ze to niedorobki, ze to wafle ze smietnika - niektorzy naprawde maja

nierowno pod sufitem 8O

 

wazna sprawa: kupujac 9800SE 256bit do MOD'owania koniecznie

sprawdzcie jakie karta ma standardowe czestotliwosci taktowania

GPU/MEM

 

dla przykladu

karty Sapphire maja 325/550

a PowerColor ma taktowanie dokladnie takie samo jak 9800Pro - 378/675

 

koniecznie zadzwoncie/napiszcie/zapytajcie czy jest gwarancja

ze karta dziala Ok po MOD'owaniu - dla przykladu taki zadupiasty

sklepik jak ten pisze, ze karte moga Ci nawet u siebie zmienic juz na 9800Pro

ale jak zadzwonilem do nich to mi powiedzieli ze nie daja gwarancji, ze

bedzie ok 8O - czyli mozesz kupic karte i ja MOD'owac ale bedziesz mial

bledy, a w opisie jeszcze podkreslaja ze:

 

Za dopłatą 20 zł możemy tą kartę przed wysyłką do was zamienić  

na 9800 Pro która kosztuje ponad 1500 złotych!!!  Czyli najlepsza z  

najlepszych Radeonów w tak niskiej cenie tylko u nas.!!!  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW.. Cherub, takiej oferty to mi skurkowańcy nie złożyli !!!!!!!

 

Co do gwary to mi napisali wyraźnie - "PowerColor Radeon 9800SE"@PRO 128MB"

 

Więc, żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Hajper, a gdzie ty widziałeś Radeony 9800PRO za 950zł??? I jakiego to były producenta? Mam dylemat: kupić wersję PRO czy modowalnego SE. Modowalnego Radeona SE można kupić we wspomnianej wyżej firmie za 870zł, ale jeśli są wersje PRO za 950zł to raczej się nie opłaca. Tylko że na Allegro najtańszy Radeon 9800 PRO można kupić za 1130zł, i to od człowieka, który ma jedną kartę, nie ma firmy, czyli sprawa może być podejrzana. Byłem w Warszawie na giełdzie komputerowej i w paru sklepach, ale za Sapphire Radeon 9800Pro chcą od 1160zł na giełdzie, do 1300zł w niektórych sklepach. Ja mam zasadę, że wolę przepłacić nawet 50zł, ale kupić w sklepie lub w firmie, która prowadzi jakąś działalność handlową, niż np. na Allegro od nieznanego użytkownika, bo ostatnio było słychać o wielu przekrętach, typu sprzedam znajomym kilkadziesiąt pierdół po 1zł, dostanę kilkadziesiąt pozytywnych komentarzy, a potem będę oferować droższy sprzęt, którego tak na prawdę nie ma, ale za to naiwniacy przyślą mi z aniego kasę a ja zniknę. Co do wspomnianej firmy PC Serwis, to dzwoniłem do nich i stwierdzili, że mogę zakupić kartę u nich w sklepie za 870zł, mogę przetestować na miejscu na swoim lub ich sprzęcie, a jeżeli w ciągu 10dni od zakupu wystąpią jakiekolwiek błedy, to wymieniają na inny lub zwracają kasę. Chciałbym się spytać szanownych forumowiczów, którzy zakupili ten sprzęt w tej firmie , zwłaszcza Merbiego, czy to jest tak naprawdę , czy to ściema, bo napisałeś, że wymieniałeś trzy razy, ale w końcu masz egzemparz pracujący idealnie. Czyli wynika z tego że można trafić na Radeona 9800SE, który bez problemów daje się modować do Radeona 9800PRO, czasem wymaga to tylko troszeczkę zachodu i czasu na dogłębne przetestowanie. Kwestia sprzedawcy, czy nie będzie chciał mnie olać po zakupie, czego najbardziej się boję. I jeszcze jedna kwestia. We wspomnianej wyżej firmie mogę zakupić Radeona, który nie przeszedł testów lub został zwrócony bo wyświetlał minimalne błędy za 800zł, ale też z prawem zwrotu lub wymiany, jęzeli nie będzie mi się podobało , czyli podobna sytuacja, jak u Lumperatora, w związku z tym pytanie do Lumperatora, czy warto kupić kartę z małymi błędami i czy nie przeszkadzają one w użytkowaniu. A tak poza tym to masz chyba u nich niezłe chody, ale oni twierdzą, że karta została sprzedana za 765zł, czyli poniżej kosztów zakupu i tylko dlatego, że Lumperator, czyli Kamil O. (zgadza się ?????) jest ich stałym klientem. Jeżeli błędy byłyby naprawdę niewielkie, to kolejne 70zł oszczędności, przy moim ograniczonym budżecie też gra rolę. Co rankingu sprzedawców, którzy oferują ten sprzęt i nie olewają klientów to jestem jak najbardziej za, a nawet również za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował już ktoś zmodować R 9800SE [ja moja kart kupiłem 2 miechy temu i "w ciemno" i nie mam ŻADNYCH błeów... nawet z AA] na FireGL X2 ?

2.pamięci mam prawdopodobnie 3,3 ns czy jak ustwaie pamięci więcej niż 700 [standartowo mam 594 na 690 spokojnie działają ale powyżej 700 to się boje że padną]to moga nagle paść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Hajper, a gdzie ty widziałeś Radeony 9800PRO za 950zł??? I jakiego to były producenta? . Tylko że na Allegro najtańszy Radeon 9800 PRO można kupić za 1130zł, i to od człowieka, który ma jedną kartę, nie ma firmy, czyli sprawa może być podejrzana.

Nie chce sie poszukać co ? Takie karty znikają od razu, zaraz po tym, jak się pojawią. 9800Pro był za 950 w kup teraz od kolesia, co miał od pyty pozytywnych komentarzy (nie jakiś od rzeczy za 5zł tylko od sprzętu komp.) - a karta była na gwarancji (normalnej, a nie rozruchowej).

 

Ostatnio też był 9800 Herca (pełny) tez za 950 - gwarancja w sklepie itp - zniknął bardzo szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Majkelus. Napisałeś, że nie zdecydowałeś się na zakup karty, bo była słabo testowana - tylko Far Cry i 3D Mark , a w ich aukcji na Allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24751121 jest opisane, że karty testowane są również przez Artifact Tester, Need for Speed Underground oraz Unreal Tournament. Ponadto, jak dzwoniłem do nich, to stwierdzili, że nie wyrabiają się z testowaniem kart, bo człowiek, z którym rozmawiałem szczerze przyznał się, że pierwsza partia kart była testowana słabiej i krócej, ale taki pośpiech bardzo się na nich zemścił, bo kilku nabywców zażądało wymiany, więc teraz teraz każda karta testowana jest 0,5h na pętli w 3Dmarku w celu rozgrzania karty, a potem wszystkie wymienione gry i programy przez conajmniej pół godziny, test każdej karty to conajmniej godzina, i dlatego na razie kart nie ma, bo wszystkie sprzedane, ale będą następne w przyszłym tygodniu. Teraz testują solidnie, bo każda wymiana to dla nich dodatkowy koszt przesyłki, podobno nie mały, bo przesyłki o dużej wartości (900zł) muszą być ubezpieczone. Zaczynam mieć coraz większe zaufanie do tej firmy, bo jak ktoś potrafi przyznać się do popełnionych błędów i nie olewa klienta, to chyba na to zasługuje. Po za tym czytałem komentarze na Allegro - same superlatywy. Czekam jeszcze na opinie na tym forum i chyba kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...