Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem jakby można było porównywać grafike !! Ustawiać częst proca i FSB u wszystkich takie same i samą kartą kręcić wyniki. Wtedy by było wiadomo ze gostek ma dobry albo zły egzemplarz karty. Ale wątpie zeby sie na to zgodzili ci co mają wyższe marki w 01 od 20k ! A szkoda bo byłoby porównanie ile % ktoś ma szybszą kartę.

Co o tym myślicie ??

 

 

 

dzięki za linka ClareS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakby można było porównywać grafike !! Ustawiać częst proca i FSB u wszystkich takie same i samą kartą kręcić wyniki. Wtedy by było wiadomo ze gostek ma dobry albo zły egzemplarz karty. Ale wątpie zeby sie na to zgodzili ci co mają wyższe marki w 01 od 20k ! A szkoda bo byłoby porównanie ile % ktoś ma szybszą kartę.  

Co o tym myślicie ??

Porażka ...

Na wynik w 3DMarku odpowiada zbyt wiele rzeczy ...,

fsb, timingi, stery, ustawienia biosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek ale to zawsze dawałoby rozeznanie. Wszyscy robiący marka robili by takiego jak zawsze na maxa i jednego na np: 2Ghz i fsb200 - mowa o AMD albo tez w AMD 2.1Ghz i fsb166. A karta jak kto chce. Ustawienia biosa i pamięci jak kto chce. Nie wiem dlaczego miałoby to nie przejść.

 

yotomeczej i jeszcze jedno daj mi linka compare do ciebie pls w 3dmarku01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł nie wypali, zreszta juz kilka razy było na forum to poruszane.

 

Wg. mnie nie ma sensu porównywać kart, przecież wiadomo, że lepsza jest ta która jest bardziej @ i nie wywala artów :)

 

UPDATE:

 

Mentos masz linka do orb yotomeczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.i.P. racja :)

 

Dlatego standardowy wynik R9800PRO wg. mnie waha sie między 5100pkt, a 5600pkt (zalezy od tych rzeczy wymienionych wcześniej :) )

 

A tak przy okazji to ja kręce grafe, po to, żeby lepiej gry chodziły, a nie, żeby się chwalic :) (to też ale w mniejszym stopniu :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie..??

Cyba nie po to to wszyscy sleczymy nad czytaniem, szukaniem, modowaniem, oziebianiem :> , i innymi rzeczami aby podawac wyniki bez podkrecenia.

Zapewniam was ze ja bardzo dlugo siedzalem i sprawdzalem zanim zabralem sie za podkrecanie czegokolwiek (zreszat o czy ja tu mowie, WSZYSCY na pewno nie malo czasu zesmy na to poswiecili..)

Po to sa zalozone wlasnie takie fora ( zleszta nie tylko)aby w jakis sposob pokazac ile mozna ze sprzetu wydusic...

Przeciez sam jeden czlowieczek bez informacji tych ktore sa tu zawarte na bank by nie doszedl do tego..

Co do chwalenia sie...Hmm nie mnie to oceniac...

Popre tu Yotomeczka ze na wydajnosc w markach ma baaaardzO wiele rzeczy wplyw...nie tylko sama grafa...Prosze wyjac jedna kosc z duala i zobaczycie jak rozne beda wyniki ( smark 2001).

A co do w ogole tematu podkrecania....

Skoro istnieje taka mozliwosc to czemu z tego nie skorzystac ?

Co z tego ze elektronika sie rozpiepsza?

Jakie to ma znaczenie czy procek bedzie dzialal w default 10 lat czy po podkreceniu np. 5 ?

Jak i tak po 2 latach sprzet z ktorego korzystamy bedzie juz maszynkla do robienia papieru toaletowego?

Spzrzet ewoluje w mysl zasady czy prawa: (jakiegos madrego czlowieka)

Co 1,5 roku podwaja sie predkosc procesorow......A co za tym idzie reszta tez nie pozostaje w tyle.....

PODKRECANIE TO ADRENALINA

:!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie..??

Cyba nie po to to wszyscy sleczymy nad czytaniem, szukaniem, modowaniem, oziebianiem :> , i innymi rzeczami aby podawac wyniki bez podkrecenia.

Zapewniam was ze ja bardzo dlugo siedzalem i sprawdzalem zanim zabralem sie za podkrecanie czegokolwiek (zreszat o czy ja tu mowie, WSZYSCY na pewno nie malo czasu zesmy na to poswiecili..)

Po to sa zalozone wlasnie takie fora ( zleszta nie tylko)aby w jakis sposob pokazac ile mozna ze sprzetu wydusic...

Przeciez sam jeden czlowieczek bez informacji tych ktore sa tu zawarte na bank by nie doszedl do tego..

Co do chwalenia sie...Hmm nie mnie to oceniac...

Popre tu Yotomeczka ze na wydajnosc w markach ma baaaardzO wiele rzeczy wplyw...nie tylko sama grafa...Prosze wyjac jedna kosc z duala i zobaczycie jak rozne beda wyniki ( smark 2001).

A co do w ogole tematu podkrecania....

Skoro istnieje taka mozliwosc to czemu z tego nie skorzystac ?

Co z tego ze elektronika sie rozpiepsza?

Jakie to ma znaczenie czy procek bedzie dzialal w default 10 lat czy po podkreceniu np. 5 ?

Jak i tak po 2 latach sprzet z ktorego korzystamy bedzie juz maszynkla do robienia papieru toaletowego?

Spzrzet ewoluje w mysl zasady czy prawa: (jakiegos madrego czlowieka)

Co 1,5 roku podwaja sie predkosc procesorow......A co za tym idzie reszta tez nie pozostaje w tyle.....

PODKRECANIE TO ADRENALINA

:!:  :!:

Dobrze gada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zadam pytanie. Wie ktoś może gdzie kupic Silencera XT ?? do Radeona 9800XT ?? Odrazu odpowiem że rev 1,2,3 nie pasują.

W Polsce go raczej nie dostaniesz :? Na allegro nie ma, w sklepach wysyłkowych tez nie :? A rev 1,2 lub 3 może da się jakoś zmodowac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm Mentos nie wiem jak u ciebie, ale ja mam R9800Pro na PCB od XT i Silencera rev.3 zamontowałem bez problemu. Nie wiem jak na Prawdziwym XT ale wg. też powinno wejśc. Choć ręki nie dam uciąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ciągle to samo !! Wy macie modowane A ja mam prawdziwego XT !! I musze miec silencera XT a nie rev3 ani rev2 ani rev1 . Powtarzam wam to ciągle. Zobacz sobie w necie jak nie wierzysz budowę XT i Pro różnica nieznaczna ale blokuje każdego rev ! tylko XT pasuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ciągle to samo !! Wy macie modowane A ja mam prawdziwego XT !! I musze miec silencera XT a nie rev3 ani rev2 ani rev1 . Powtarzam wam to ciągle. Zobacz sobie w necie jak nie wierzysz budowę XT i Pro różnica nieznaczna ale blokuje każdego rev ! tylko XT pasuje !

Co się odrazu unosisz :evil: Ja chcialem tylko pomus , a jak ci nie pasują silencery to kup zalmana i masz po problemie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pomyśl !! Jak założe cooler który ma styk z gpu tam gdzie ja nie mam gpu ?? ALE DEBIL !! ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>le !

 

 

PS sory za klnięcie i obraze ale nie moge !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MODOWAŁEM NA RADKA XT STANDARDOWE USTAWIENIA CORE 411 I MEM 730 WIECEJ NIE PROBOWALEM .WYNIK JEST JAKI JEST BYŁ TEST NA ATHLONIE XP 2800+ 768 DDR DUAL I NA ASUSIE A7N8X-E DELUXE

W 3DMARKU 2003 W OD 6386 !

Wydaje mi się że to mało... czy to normalny wynik tak zmodowanego PRO@XT na r360 i pcb od XT???

(radek nie jest moj mam go na testy..)

proszę o odpowiedź bo bardzo mi na tym zależy dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko nie wiem za co. Myślałem że jak robią pcb to wszystkie takie same umieszczenie gpu mają, a skoro on mówi że ma pcb od xt to myślałem że twoje jest takie same.

dokładnie tak samo myślałem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam pare pytan:

 

1-czym sie rozni pcb od XT od pcb on nieXT?

2-mam r360 - jesli nie mam pcb od XT, to czy bedzie mi dzialalo mierzenie temp. w rivatunerze?

3-jesli nie mam pcb od XT, to jak jest z wgrywaniem biosu od XT? mozna? i jak sie ma bios od XT do mierzenia temp w rivatunerze ? trzeba najpierw wgrac bios od XT zeby mierzenie dzialalo?

 

ostatnie:

 

4 - wie ktos dlaczego jak instaluje radeonatora le to nie moge nim podkrecac? Moze podacie mi jakis link do "szybkiego" narzedzia ktorym wy krecicie? W rivatunerze to jednak trzeba przejsc przez te 2 okienka po drodze, a w radeonatorze LE (overclocking only) od razu glowne (i zresztą jedyne ;) ) okienko to bylo wlasnie podkrecanie. Na 9500@9700 nie mialem problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...