Skocz do zawartości

yotomeczek

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    5661
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    0

Profile Information

  • Skąd
    Łódź
  • Zainteresowania
    sa

Ostatnie wizyty

6879 wyświetleń profilu

yotomeczek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

7

Reputacja

  1. yotomeczek

    Htpc

    Mam pytanko - czy znacie obudowe podobna do tej http://itx-sklep.pl/obudowy/casetronic_1/casetronic_travla_c137_90w.html ale wyzsza. Tak zeby miala w srodku min 85mm. Moze byc wysoka do ok 130 mm ale glebomosc nie wieksza niz 250-270mm. Musi miescic karte grafiki - najlepiej dwuslotowa. Przekopalem net ale nic nie znalazlem.
  2. yotomeczek

    kope lat ;)

    VIP - jest gorzej - żeby mieć prawdziwe wyniki to trzaba tylko kasy - właściwie nic więcej. Kiedyś trzeba było coś wiedzieć, mieć doświadczenie, umiejętności manualne żeby coś wystrugać czy zmodować. Teraz wystarczy kupić osprzęt i stos proców do selekcji. Ot cała filozofia. Co gorsze wychodzą kwiatki co jakiś czas - jak choćby tweakowanie benchmarków w sposób powiedzmy mocno kontrowersyjny - jak choćby manipulacje z PCMarkiem... Teraz są "wtajemniczeni" co znają tweaki i inni którzy do nich nie dojdą, bo nie chodzi tu o optymalizację systemu ale o ingerencje na pograniczu oszustwa. Tak czy siak - coraz mniej osób podkręca a brak współzawodnictwa zabija radoche z OC.
  3. Trochę ujęć z OC: http://www.youtube.com/watch?v=G1_yiQl-sDw http://www.youtube.com/watch?v=55rpjebMUEY
  4. Płyta radzi sobie przyjemnie w mrozie - czasem coś jej nie podejdzie (np. timingi) ale generalnie jest fajnie :) Pobenchowaliśmy z G.Foyle i wypluło się kilka rekordzików PL: Najszybsze SuperPI 32M w PL. Najszybsze SuperPI 16M w PL Najszybsze SuperPI 1M w PL Najszybsze PiFast w PL Tak się benciach!e jak się dojdzie do zgody z płytą:
  5. Wreszcie udało się mocniej podkręcić CPU na płycie MSI. LN2 płyta i procesor zniosły dzielnie i obyło się bez większych problemów. Mały treaser - coś tam się udało (więcej jutro) Szczegóły: CPU-Z Validator 3.1
  6. OC Genie Trzeba przyznać, że działa błyskawicznie - jakieś 2 sekundy i już jest ekran z żółtym napisem głoszącym, że komputer został przyspieszony. Jak efektywnie to działa? Hmm - wyjadacze na pewno będą marudzić - ale zwykły użytkownik powinien być zadowolony. Płyta przyspieszyła procesor do 4,2 GHz a pamięci do DDR3-2133. Cieszy przyspieszenie pamięci, bo dawniej było z tym kiepsko. Czy podkręcenie CPU do 4,2 GHz to dobry wynik? Na pewno niezły - tym bardziej że jest to bezpieczny poziom. Oczywiście ręcznie można więcej - i dobrze. Zmieniłem pamięci na inne (DDR3-2400) i mnożnik 2400 zadziałał
  7. Mam do podkręcania Geile DDR302500 (moduły 2GB), a na co dzień GOODRAM PLAY DDR3-1866 (2GB moduły) Wrzucam filmik - jak płyta postuje, ładowanie windy i obciążenie 3770K łącznie z temperaturami i napięciami: Ustawienia BIOS-u: Niestety 4,5GHz dla 3770K wydaje się być końcem możliwoći OC przy chłodzeniu powietrznym. Oczywiście niektóre benchmarki można puszczać na wyższym taktowaniu:
  8. Pora na krótkie testy mnożników pamięci. Płyta przyjmuje bez problemu wszystkie zadane mnożniki (sprawdzone od DDR3-1300 do DDR3-2200). Jeżeli ustawienia nie działają - płyta kilka razy restartuje się i zgłasza problem. Nie ma więc potrzeby resetowania BIOS-u itd. Przepustowość rośnie wraz z prędkością działania modułów - wszystko jest więc OK B-) Czas liczenia próbki maleje kiedy pamięć przyspiesza Poniżej screeny z poszczególnymi mnożnikami opóźnienia bez zmian. Poza SuperPI są na nich również wyniki testów AIDA64. DDR3-1600 DDR3-1800 DDR3-1866 DDR3-2000 DDR3-2133 DDR3-2200
  9. >> rafa No właśnie Click BIOS II to bardzo widoczne ulepszenie. Poprzednia wersja była bardzo ospała, dziwnie poukładana i wolna w działaniu. Bezpośredniego porównania z P67 ni ebędzie - nie mam takiej płyty a bez porównania identycznego konfigu to mam mały sens. Z biosem 10.5 jest tak, że podkręcając ręcznie CPU nie zrzuca napięcia - ile się ustawi - tyle jest. Czyli np mnożnik x45 i 1,20V i takie napięcie jest cały czas. Proc zbija mnożnik w IDLu do x16 i tyle (napięcie stale 120V). Można ustawić Vcore na auto i płyta ustawia 1,20V dla mnożnika x45. Wtedy w Idlu napięcie proca spada do 0,9xxV. Niestety przy OC płyta nie steruje liczbą faz aktywnych zasilających CPU i cały czas działa wszystko. Przekłada się to na pobór energii w IDLE 38W (vs 30W bez OC). Więc w sumie minimalnie więcej (z mocniejszą kartą graficzną to wartość prawie nie do wychwycenia). UPDATE Trzeba sprawdzić C-staty - wyłączyły się przy ręcznym OC. Zmiana na enabled i procesor w Idlu zbija zegar i Vcore :)
  10. Dla mnie 30W to bardzo mało - zwłaszcza z zasilaczem, który nie ma jakiejś super wysokiej sprawności. Testy SSD Samsung 128GB serii 830 - oczywiście podpięty pod natywne SATA 6 Bez niespodzianek - wydajność jest taka jaka powinna być (Samsung podaje odczyt msx 520 MB/s i zapis 320 MB/s)
  11. Nowy procek już w płycie :D Pierwsze wrażenia dotyczą poboru energii. Zestaw bez zewnętrznej grafy pobiera bardzo mało energii elektrycznej - co cieszy. Wyświetlając pulpit komputer (bez monitora) wciąga jedynie 30W (miernik jest dosyć dokładny - to Energy Logger 4000). Jest więc bardzo dobrze. Bez sterowników od IGPU 31,2W W skład zestawu wchodzą: zasilacz Enermax 350, 2x2GB RAM Goodram Play, SSD Samsung 128GB z serii 830, cooler Zalman (automatyczna regulacja obrotów wiatraka z płyty). Oczywiście po OC też pomierzę pobór (niebawem).
  12. Wstęp Ponieważ od blisko czterech lat działam na laptopie i trochę mnie to znudziło - postanowiłem przesiąść się na nowoczesny komputer stacjonarny. Założenia były takie, że ma to być platforma Intela (a tak jakoś) i musi mieć duże możliwości OC (jakoś daaawno już nic nie podkręcałem), dobre wyposażenie i natywną obsługę USB 3.0 (często przegrywam duże pliki z kamerki i aparatu). Padło na płytę MSI Z77A-GD65. Jest ona dobrze wyposażona - ma obsługę USB 3.0 w chipsecie (Intel Z77), potencjalnie duże możliwości OC a nawet punkty pomiarowe kluczowych napięć. Jest też technologia Military Class III, co pozwala mieć nadzieję na długie bezawaryjne działanie. Ponadto stylistyka MSI po prostu mi się podoba. O płycie Podstawka LGA-1155 w połączeniu z chipsetem Intel Z77 daje spore możliwości konfiguracji. Chipset nie ogranicza OC procesora i zarazem nie blokuje możliwości korzystania z wbudowanego w CPU układu graficznego. Oczywiście można też używać funcji Virtu MPV (kompresja wideo czy wirtualizacja 3D przez układ graficzny w CPU). UEFI BIOS doczekał się odświerzenia (choćby w stosunku do płyt z układem Intel P67) - teraz to Click BIOS II. Nie zabrakło rozwiązania do automatycznego podkręcania: OC Genie II. Specyfikacja: wymiary 305x245mm cztery sloty pamięci (maksymalnie DDR3-2667, płyta obsługuje oczywiści moduły 8GB) trzy sloty PCI Express x16 (kompatybilne z PCIe 3.0) cztery sloty PCI Express x1 pojedyncze złącze LAN kodek audio: ALC898 porty SATA: 4x SATA 6Gb/s (dwa obsługuje chipset Intel Z77)+ 4x SATA 3Gb/s USB 3.0 - dwa porty na panelu wejścia/wyjścia i jedno złącze na płycie obsługa CrossFire i SLI, oraz Lucid Virtu trzy wyjścia wideo na płycie (HDMI, DVI-D oraz VGA) kontroler IEEE 1394 dwie kości BIOS-u (i przełącznik do ich wyboru) Coś dla oka - mała sesja foto Pudełko jest charakterystyczne dla MSI Płyta tuż powyjęciu z pudełka - dużo nalepek Płyta w powiększeniu Czyż nie jest ładna? Układ zasilania CPU jest solidny, ale widać wyraźny odwrót od marketingowego przechwalania się liczbą faz sterujących w zasilaniu procesora. Dwa BIOS-y i przełącznik do ich wyboru Przyciski Power, Reset i automatycznego podkręcania Certyfikat jakości i stabilności - ważna rzecz ;) Dodatki Ustawienia przy podkręcaniu procesorów Ivy Bridge Diody pokazujące liczbę aktywnych układów zasilania Poradnik podkręcania w pudełku z płytą główną - kiedyś rzecz nie do pomyślenia Cały OC Guide :) Nowa wersja UEFI od MSI - jest sporo lepiej Na razie tyle - jak już procesory Ivy Bridge będzie można kupić (a więc lada dzień) - przetestuję dokładnie tą płytę :lol2: c.d.n.
  13. yotomeczek

    GOOC 2010

    W poniemieckim bunkrze (prawie :) )
  14. yotomeczek

    GOOC 2010

    mów jakie- poza Mareczq - to sie poprawi ;)
  15. yotomeczek

    GOOC 2010

    Gratki dla najlepszych :) Właśnie XA miał farta jeden z dwóch najlepszych proców wylosował, o ile nie najlepszy Sorki XA za wPrime :P W pierwszej konkurencji były dwa idento wyniki (1 i 2gie) Kaśka (Dareen) spisała się IMHO bdb - rośnie bardzo groźna konkurencja :) GIGABYTE - świetny ivent, dziękujemy za zaproszenie Żeby nie było- wideo było kręcone na zlecenie GB i to oni zadecydują gdzie i kiedy pójdzie :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...