Skocz do zawartości
PrzemaS246

Szlifowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie :mianowicie jaki kolor po szlifowaniu powinien mieć spód radiatora? Bo mi się zrobił prawie taki jak papier wodny (czym wyczyścić ten radiator) i temperatury też mam marne :cry: z otwartą budą ok 44 stC a w stresie 55 lub wiecej (na min obrotów i niepodkręconym procku). Cooler to Thermaltake Volcano 12 Extreme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest ten caly PAPIER WODNY ??? :P :P

ja sobie zakupilem dzis w CASTORAMIE :P :P papierek scierny - kolorek zielony :P (grubosci ziarna 600, 800, 1000, 1200) - czy takim czyms tez bedzie bedzie mozna wyszlifowac tego mojego pentagramika ??? :P :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a na koniec papier scierny wodny albo pasta polerska :)

chociaz lepszy bylby w okolicach 2000 :)

no to lajcik :D jutro dokupie jeszcze niezbedne zapasy, no i of koz pasta ceramiczna i bedzie GIT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom chlopaki.... :D

zakupilem dzis dwa arkusze papieru wodnego Smile - grubosc ziarna 1500 i 2000. Tak wiec jestem teraz w posiadaniu : 4 arkuszow papieru sciernego i 2 wodnego. I tu pierwsze moje pytanko do tych, co szlifowali pentagramka: od jakiej grubosci papieru zaczac?

No i jak juz go :P 'wylustrze' :P :D to jaka paste dac? Pozyczylem od kumpla paste SPIRE HEATSINK COMPOUNDS STARS - 420 - thermal conducivity ~ 7.5 W/mK

Ewentualnie moge zapodac na proca albo zwykla boxowa paste od Pentagrama (wiecie cos o niej?) lub ewentualnie zwykla biala silikonowa paste Cooerlmaster - thermal conducivity ~ 4.2 W/mK.

Ja ofkoz bym sie sklanial ku tej pierwszej :) ale moze boxowa bedzie lepsza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pytanko zdejmowaliscie te 2  plastry srebrne ze spodu  radiatora PENTAGRAM 80 CU do polerowania zakladaliscie po polerowaniu czy moze na stale zdjeliscie ??

Ja je usunołem na dobre - nie widać żadnych efektów ubocznych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom... wyszlifowalem, zalozylem i temp na moim procu spadla o jakies 5 - 6 * C w idle.... zaraz ide rpbic testy w stresie (sadze ze taki sacred to powinien starczyc do rakowych testow :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... na razie sprawdzalem na standard mode (2700 rpm):

po godzince grania w sacreda (btw. podoba mi sie ta gra :P) temperaturka na procku wynosila 37 *C - czyli az o 17 * C mniej niz na boxie !!!!!!!!!!!!!!! Calkowicie mnie zaskoczyl ten wynik :P :P :P

Za jakies 15 minut ide robic kolejny test, tym razem na rpm ~2100, najpierw jednakze musze sie pomeczyc jeszcze z umocowaniem tego calego kontrolerka obrotow, bo jak przypialem do dziur w budzie to mi sie nie chce zamnknac ten gloopi modecom :P

Ale jak to zrobie to zagram troche w tego sacreda i zobaczymy.

Aha..... temp przy w polowie otwartej budzie (boczek tak troche uchylony wynosi okolo 31* c idle i jest cichusio :))

 

UPDATE :)

Jakos mi sie udalo zamknac te obudowe :P

No i przy rpm 2130 - 2133 mam w stresie max 40 * C , co jest caly czas o 14 * C mniej niz na coolerku P4 box :) :)

Zrobie jeszcze testy na silent mode (1750 rpm) i podsumuje moje osiagniecia (wlasciwie to osiagniecia mojego coolera ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze warto szlifowac :-)

heh doswiadczenie w warsztacie lakierniczym sie przydaje :) opotem raczka chodzi rowno ;-) oczywiscie na papierze wodnym - na mokro i co jakis czas plukac papier zeby scierniwo z papieru nie zostawalo na coolerze.. niewprawni niech jezdza radiatorem po papierze a jak ktos jest dobry to nie musi :) ja jechalem swojego tt v10 i w idle 6 stopni mniej bylo :-) na koniec polerka i pasta rm. a papiery dobre sa firmy mirka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...