Skocz do zawartości
PrzemaS246

Szlifowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem czy długo. Ja zaczynałem od 100 i doszłem do 1000 :) Fajnie czas zleciał  :lol:  Ale za to był efekt :)

1000 to za malo ;]]]

chociaz mozna byc zboczencem i probowac na >2000 ;]]]

Za mało :?: lustro było i to jest wazne :)

dla mnie za malo :D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy długo. Ja zaczynałem od 100 i doszłem do 1000 :) Fajnie czas zleciał  :lol:  Ale za to był efekt :)

1000 to za malo ;]]]

chociaz mozna byc zboczencem i probowac na >2000 ;]]]

Za mało :?: lustro było i to jest wazne :)

dla mnie za malo :D :twisted:

Jak ci za mało to może stajesz się tym co o nim wczesniej pisałeś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy długo. Ja zaczynałem od 100 i doszłem do 1000 :) Fajnie czas zleciał  :lol:  Ale za to był efekt :)

1000 to za malo ;]]]

chociaz mozna byc zboczencem i probowac na >2000 ;]]]

Za mało :?: lustro było i to jest wazne :)

dla mnie za malo :D :twisted:

Jak ci za mało to może stajesz się tym co o nim wczesniej pisałeś :lol:

pewnie tak

w ogole to OT sie robi :idea: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, czego mi tutaj brakuje? Wbrew temu, co krzyczał CrazyJohn, brak jest porządnego porównania "przed" i "po" szlifowaniu. Test ze str. 3 jest super i chwała mu za to, ale nie podano wyników porównawczych. :P Ktoś tylko w innym miejscu napisał, że temperatura spada przeciętnie o 3C.

 

Ok, ale mnie to nie zadowala : muszą być podobne temperatury na zewnątrz, identyczna pasta identycznie nałożona itp. itd. oraz porównanie wyników z tego samego odczytu (tylko dioda albo tylko czujnik) po ok. 3 dniach, kiedy pasta już się uleży i wypełni wszystkie mikroszczeliny w radiatorze coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec wiesz mietman........

ja nie zakladalem pentagramka na na mojego pentiaka przed szlifowaniem - za duzo byloby przy tym roboty - raz zakladac, raz zdejmowac potem znow zakladac.

ja tylko go wyszlifowalem i koniec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec wiesz mietman........ 

ja nie zakladalem pentagramka na na mojego pentiaka przed szlifowaniem - za duzo byloby przy tym roboty - raz zakladac, raz zdejmowac potem znow zakladac. 

ja tylko go wyszlifowalem i koniec :P

Spoko spoko :D

 

Mnie chodziło o to, że jeden koleś na drugiego wyjechał, gdy ten drugi zapytało o pomiary przed i po szlifowaniu. Ten pierwszy wskazał na twój test, a tam ich przecież nie ma. Teścik ok - podobał mi się, sam zrobiłem podobny :

 

http://www.pcprojekt.pl/forum/viewtopic.php?t=3578

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem moj cooler do przeszlifowania/wypolerowania bratu (jubiler), bedzie on to robił jakas maszyna, nie recznie...czy jest prawdopodobienstwo ze maszyna moze zeszlifowac pare mm aluminium i cooler nie bedzie wystarczajaco mocno przylegal do jadra procka ?? zaczolem sie bac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po szlifowaniu Pentagrama QC-80 AlCu, meczylem sie ponad godzine papierem wodnym 1000 -> 2000, liczylem na cos wiecej, ale nie jest zle, przed polerka mialem 55*c w stresie, teraz jest 52*c :) wymienie paste "Star" na jakas dobra i bedzie 45*c w obciazeniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po szlifowaniu Pentagrama QC-80 AlCu, meczylem sie ponad godzine papierem wodnym 1000 -> 2000, liczylem na cos wiecej, ale nie jest zle, przed polerka mialem 55*c w stresie, teraz jest 52*c :) wymienie paste "Star" na jakas dobra i bedzie 45*c w obciazeniu :D

Uważam, że masz rację co do pasty - na Siriusie był taki test past termoprzewodzących (badano w idle i stresie po 1 i 3 dniach) i różnica pod pełnym obciążeniem pomiędzy najlepszą a najgorszą wyniosła 6C. To naprawdę sporo wg mnie.

 

http://www.sirius.pl/art.php?id=145&typ=test&aid=113

 

Sam się wezmę za szlifowanie, ale najpierw muszę wrócić do Polski. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu meczyłem ten temat niemiłosiernie i różnice przed i po mogą być bardzo duże juz dawałem ten lin w dyskusi o tym teście co jest na tweak coolerów ale dam go jeszcze raz i jak znajde jeszcze jakies moje wypociny to tez dołączę !!! naprawdę warto poczytać :o http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=647...ghlight=winbond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem wg poradnika z FAQ ( zagladałes tam? )

Zarzuciłem jakis papier - 40 chyba jako pierwszy czy 600) i mi sie jeszcze wieksze rysy zrobiły 8) ALe potem doprowadziłem to do porzadku 1000->1500>2000>szlifierka>spiryt. Poprawa to 2*C (Cooler WR4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem juz kilka tematow o polerowaniu/szlifowaniu i doszedlem do wniosku ze poszlifuje pent. qc-80 papierem wodnym od 600-1000 tylko mysle czy jest to bezpieczne. Przeciez wyzej jest wiatrak, ktory nie powinien wogole byc w obecnosci wilgoci czy wody. Druga sprawa to czy zamiast spiryta moge uzyc denaturatu czy benzyny ekstrakcyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjalem wiatrak [myslalem ze bedzie wiekszy ten silnik ;-)], zaopatrze sie takze w spiryt, bo jakos nie mam w domu :-)

 

dali by jakiegos speed'a 4000 to by bylo ze 12000 obr/min :-)

sie tak zastanawiam, ze chyba pokombinuje kiedys na moim kompie z wlasnym wiatrakiem + zwykly miedziany radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjalem wiatrak [myslalem ze bedzie wiekszy ten silnik ;-)], zaopatrze sie takze w spiryt, bo jakos nie mam w domu :-)

e tam kazdy ma :D poszukaj :P

 

dali by jakiegos speed'a 4000 to by bylo ze 12000 obr/min :-)

sie tak zastanawiam, ze chyba pokombinuje kiedys na moim kompie z wlasnym wiatrakiem + zwykly miedziany radiator

ale osochozi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjalem wiatrak [myslalem ze bedzie wiekszy ten silnik ;-)], zaopatrze sie takze w spiryt, bo jakos nie mam w domu :-)

e tam kazdy ma :D poszukaj :P

 

dali by jakiegos speed'a 4000 to by bylo ze 12000 obr/min :-)

sie tak zastanawiam, ze chyba pokombinuje kiedys na moim kompie z wlasnym wiatrakiem + zwykly miedziany radiator

ale osochozi :?:

Chodzi mi o to ze sobie sprobuje wykombinowac chlodzenie z silnika do modeli o nazwie "speed 400" krecacego sie z predkoscia 16 400 obr/min (7,2 V), jakiegos wentylatora (wirnika) i miedzianego radiatora . Taki sprzet byl by raczej glosny ale...wydajnosc mial by raczej wieksza niz jakikolwiek sprzet kupiony. tak tylko "gadam" ale to nie na temat wiec juz nie wspomne nic o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 to malo? Ja mam jakis debilny radiator! od spodu sam móglby robić za papier scierny :D Zeszlifowałem go tylko 240 (drobniejszego kloce w sklepie nie mialy) i roznica byla kolosalna! Ale do lustra jeszcze bardzo długa droga. Muszę gdzieś w moim miescie znaleźć drobny papier! Gra jest warta świeczki bo ten radiator ma predyspozycje do dobrego chlodzenia (Miedź i duzo cienkich żeberek, a dalem za niego 15 zeta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee to fajnie masz :|

ja dawalem wodna 2000 i uwazam ,ze daleka droga przede mna, lustro to ni jak nie bylo... bylo gladkie, ale nie lustro...

Max jaki mogłem kupić w sklepie to było 1500, więc pojechałem 500, 800, 1000 i 1500 po kolei i lustra nie było, ale godzinka mordęgi z pastą polerską (to była jakaś emulsja do metali kolorowych za parę złotych ;)) i lusterko jest jak się patrzy! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po szlifowaniu powinny bys mniejsze temperatury? Moim zdaniem to jakis wałek wymyslony przez maniakow. Bo niby od czego jest pasta termoprzewodzaca. To ona ma za zadanie przylegac do wszelkich nierownosci w radiatorze i rdzeniu, w ten sposob polepszac kontakt miedzy tymi dwoma czesciami. Moze troche wyjasnien dostane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź sobie synu dotknij gorącą płytę chropowatą a gładką jak lustro tak gładką, że gładkie przedmioty do niej się kleją.

Gdyby pasta załatwiała całą sprawę to by procki były całe upaprane w tych "smarkach" a przecież najlepsze nałożenie pasty to odtłuszczenie coolera i jądra i nałożenie tylko minimalnej ilości pasty by smarki nie wylazły poza jądro.

A negowanie ciężkiej pracy setek ludzi to zakrawa na pewien stopień lekceważenia wiedzy i pracy tych ludzi.

Odważny jesteś chłopie albo ........... ;)

Przyglądałeś się coolerom z górnej półki jaki jest tam szlif, błyszczą się jak "psu jajca" :) a nie zastanawiałeś się, że pasta jest bardziej potrzebna dla jądra procesora niż dla dobrze wyszlifowanego coolera.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po szlifowaniu powinny bys mniejsze temperatury? Moim zdaniem to jakis wałek wymyslony przez maniakow. Bo niby od czego jest pasta termoprzewodzaca. To ona ma za zadanie przylegac do wszelkich nierownosci w radiatorze i rdzeniu, w ten sposob polepszac kontakt miedzy tymi dwoma czesciami. Moze troche wyjasnien dostane?

Zauwaz to ze dzieki wyszlifowaniu zmenia sie powierzchnia wymiany ciepla. Wszystko by bylo dobrze i nie trzeba by bylo szlifowac gdyby pasta miala taka sama przewodnosc jak metal, ale tak nie jest. Pasta nieraz niedokladnie wchodzi we wszystkie zaglebienia i dlatego nie ma najlepszej wymiany ciepla. Przy wyszlifowanym spodzie zaglebien takich nie ma i pasta cala cieniutka warstwa przylega do radiatora, a jak wiadomo czym mniej pasty tym lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A negowanie ciężkiej pracy setek ludzi to zakrawa na pewien stopień lekceważenia wiedzy i pracy tych ludzi.

Co do negowania ciezkiej pracy to mialem nadzieje ze nikogo nie uraże, jezeli neguje sens "szlifowania" to neguje takze sens swojej pracy. Ja tez postapilem zgodnie z tendencja i podpowiedziami innych, czytajac co nieco listow takze wyszlifowalem radiator. I nie nazywam nikogo ....... bo szlifowal radiator. Co do wiedzy ludzi to raczej jej nie lekcewaze pytajac sie o wyjasnienia, bo innaczej moglem skrytykowac innych i uwazac ze sie inni nie znaja, ja sie znam najlepiej i gadac glupoty na forum, a tak wyrazilem pewna obawe co do zasadnosci wyrownywania spodu coolera.

 

Co do wypowiedzi Sound_Lab'a: "Pasta nieraz niedokladnie wchodzi we wszystkie zaglebienia i dlatego nie ma najlepszej wymiany ciepla. Przy wyszlifowanym spodzie zaglebien takich nie ma i pasta cala cieniutka warstwa przylega do radiatora" to tu sie zgodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do negowania ciezkiej pracy to mialem nadzieje ze nikogo nie uraże, jezeli neguje sens "szlifowania" to neguje takze sens swojej pracy. Ja tez postapilem zgodnie z tendencja i podpowiedziami innych, czytajac co nieco listow takze wyszlifowalem radiator.  I nie nazywam nikogo ....... bo szlifowal radiator. Co do wiedzy ludzi to raczej jej nie lekcewaze pytajac sie o wyjasnienia, bo innaczej moglem skrytykowac innych i uwazac ze sie inni nie znaja, ja sie znam najlepiej i gadac glupoty na forum, a tak wyrazilem pewna obawe co do zasadnosci wyrownywania spodu coolera.

 

Co do wypowiedzi Sound_Lab'a: "Pasta nieraz niedokladnie wchodzi we wszystkie zaglebienia i dlatego nie ma najlepszej wymiany ciepla. Przy wyszlifowanym spodzie zaglebien takich nie ma i pasta cala cieniutka warstwa przylega do radiatora" to tu sie zgodze.

Ja z kolei uważam, że szlifowanie ma większy sens w przypadku stosowania tanich past silikonowych (nie mówię tu o Arctic Ceramique czy Cooler Master Premium), natomiast im droższa pasta (czyli teoretycznie lepsza ;)), tym powinna lepiej wchodzić we wszystkie mikroszczeliny i szlif nie ma już tak wielkiego znaczenia, chyba że mamy wyjątkowo kiepski radiator. Ale to tylko takie moje bajdurzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...