Skocz do zawartości

mm34639

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

mm34639's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Wgrałem F3, nic nie dało tak samo zmniejszanie częstotliwości. Oddam na gwarancję, a jak się będą czepiać o to że pamięci nie ma na liście wspieranych, to niech chociaż potwierdzą że na innych mój egzemplarz pracuje normalnie, a poza tym i tak display port nie działa.
  2. Dobra, już widzę gdzie problem. Na 90% ram. Na kościach jest napisane 1.35v, a bios dał tylko 1.2v. Po manualnej zmianie na 1.35 nic się nie zmienia (dalej resety), tak jakby ignorował to co ustawiłem, ale jak załaduję xmp to zdecydowanie dłużej chodzi, ale niestety w końcu i tak się resetuje. Może xmp zawiera jakieś informacje o timingach czy innych ustawieniach, które standardowo są źle odczytywane - tak samo źle jak napięcie, a w xmp są dobre. Zastanawiam się czy spróbować kupić jakiś super kompatybilny ram, czy próbować coś ręcznie pozmieniać, ale raczej skłaniałbym się ku pierwszej opcji. Wezmę 4gb najtańszego z listy kompatybilnych (i tak ten sprzęt jest na przeczekanie do am4 / x299) Ale zostaje jeszcze problem wyjścia dp które raczej jest potrzebne. Ale może ktoś się zna na ramach i biosach gigabyte i coś podpowie jak najbezpieczniej poustawiać
  3. Nowy build-dziś składałem Płyta Gigabyte B250M-D3H pentium g4560 Ram patriot pv416g300c6k Zasilacz ocz zs750 Objawy: resety po kilku-max kilkudziesięciu sekundach od rozpoczęcia ładowania systemu - próbowałem zainstalowanego windows 10 który był jeszcze na dysku po poprzednim komputerze, instalator windows server 2016 na usb, live usb ubuntu. Czasem zdąży się windows odpalić a czasem nie Żadnych blue screenów, żadnych błędów, po prostu wyłącza się i uruchamia od nowa, jak po wciśnięciu guzika reset. Po biosie mogę chodzić długo i nic się nie wyłącza Druga rzecz to brak sygnału na wyjściu display port, tylko hdmi działa Próbowałem resetować cmos i wyciągać po 1 kości ram, nic nie pomaga Wszystko oprócz zasilacza nowe z morele.net Czy to może być niekompatybilny ram, czy raczej popsuta płyta główna? Może coś innego? Bios do aktualizacji? Ale trochę strach, co jeśli się zresetuje w trakcie flashowania... Powinienem był napisać ten post w "podstawowych pytaniach"? Nowy jestem, nie orientuję się ;) Jeśli tak, to może jakiś mod o dobrym sercu przeniesie... Jak wrócę z uczelni to jeszcze raz wszystko, rozłożę obejrzę i złożę, może spróbuję ze stockowym coolerem, bo na początku założyłem noctuę d14, ale kojarzę że od skylake począwszy, te płytki na których jest procesor 115x potrafiły się wyginać przy dużych chłodzeniach, może gdzieś nie ma kontaktu, chociaż nie sądzę, bo to chyba po jakimś czasie wychodziło, a tu sprzęt nowy. Montaż wszystkiego poszedł sprawnie, nie kojarzę momentu w którym coś mogłoby się uszkodzić.
  4. Chyba wezme 680, moze kiedys szarpne sie na druga taka sama jak mi odbije. A jesli okaze sie ze wystarczy to zostanie. W razie czego dopoki nie uzbieram na druga to bede zmniejszal detale w razie spadkow fps do niegrywalnego poziomu;) Czy jest jakis konkretny model autorski ktorejs firmy na ktory warto zwrocic uwage?
  5. Moimi kandydatami są Radeony 6990 i 7970, oraz GF 680 i 590 Karta będzie współpracować z i7-3820. (w oczekiwaniu na 6-rdzeniowca ivy bridge-e, ale to na marginesie) Interesuje mnie głównie wydajność w grach właśnie w takiej rozdzielczości jak w temacie, wychodzę z założenia, że w niższych każda z w/w kart sobie poradzi. Domyślam się też, że przy takich rozdzielczościach to grafika jest wąskim gardłem. Początkowo myślałem tylko o dwurdzeniowcach, ale wystraszyłem się gdy poczytałem o problemach z przycięciami, no i z tym, że z tymi kartami występują jakieś różne tajemnicze problemy (często trzeba czekać na różne patche do gier albo upgrady sterowników, zanim będzie można wykorzystać ich pełny potencjał). Jak to z nimi jest, jakie są ich wady? Czy nie lepiej zastanowić się nad nadającą się do podkręcenia konstrukcją z 680/7970? Z możliwością dokupienia drugiej do SLI/CF, gdyby wydajność była niezadowalająca. Czy 2gb pamięci w które wyposażone są zazwyczaj 680 to nie za mało do tej rozdzielczości? Używane 6990 chodzą chyba poniżej 2000zł, w podobnej cenie nowe 7970, za minimalnie więcej mogę mieć nowe 680. Za to 590 to już większy wydatek i jakby mniej ich było używanych. Czy używane 2-rdzeniowe karty (ze względu na temperatury pracy i chyba komplikację całego układu) to nie jest zbyt ryzykowny pomysł? Wbrew pozorom, nie chciałbym wydawać za dużo jeśli to nie konieczne. I wolę nową niż używaną. Czy moglibyście polecić konkretną kartę jednordzeniową konkretnego producenta, która "da radę"? Chwilowo grywam głównie w battlefielda, ale kto wie co będzie jak ten mi się znudzi ;) I jakiej mocy zasilacz potrzebny by był do takiego systemu (biorąc pod uwagę opcję SLI), żeby było z bezpiecznym zapasem, ale żeby nie "strzelić nad bramką" ? Poza tym co napisałem to +/- standard: 2 dyski twarde, ssd, napęd optyczny i tyle.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...