Skocz do zawartości

sebasw

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    973
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    1234355

Profile Information

  • Skąd
    PL

sebasw's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. driver cleaner nic nie dal... musialem robic nakladke windowsa :-/
  2. Witam ! Mam problem.....niestety. W PC jest zainstalowana karta TV oraz grafika GeForce2 MX 400 64MB. Gdy grafika dzialala na standardowych sterownikach windowsaXP (sam wykryl i nie musialem nic instalowac) to wszystko bylo super. Jednak instalowalem dzis najnowsze ForceWare - by sobie poprawic dzialanie grafiki hehehe... po zainstalowaniu tych sterownikow pojawil sie duzy problem z odbiorem telewizji, mianowicie obraz smuzy, sa opoznienia wzgledem dzwieku itp. Probowalem roznych ustawien z menu nowych sterownikow, ale nic to nie dalo - przy ustawieniu maksymalna wydajnosc, w ogole nie ma obrazu TV. Chcialem powrocic do stanardowych sterownikow, ale przy instalacji nowych nie ustawil sie punkt przywracania i nie moge uzyc tej opcji. Funkcja Przywroc poprzedni sterownik tez nie dziala. Pomozcie, jak przywrocic standardowe sterowniki windows ? (probowalem odinstalowania nowych i pozwolilem XP samemu znalezc sterowniki - myslac, ze da te standardowe, ale niestety NIC nie znajduje). bede wdzieczny za szybka pomoc, bo to moj jedyny odbiornik TV :-/ pozdrawiam.
  3. Movi: troche bezsensu :-) przeciez wiatraki domyslnie dzialaja, zreszta nie da sie calkowicie wylaczyc coolera procka.
  4. Polecam Ubuntu. Mogę wysłać za friko pocztą, tylko wyślesz mi koperte wypisaną ze znaczkiem zwrotnym.
  5. zapis ntfs jeszcze nie jest dostepny pod linuxem. 5GB na swapa ? :-o maksymalnie 512 MB, więcej to strata miejsca na dysku. Optymalnie to 150% ilości pamięci ram w kompie, ale nie ma co dawać więcej niż wspomniane 512.
  6. Podczas włączania notebooka - uruchamiania Ubuntu (problem występuje także na SuSE i pewnie na innych dystrybucjach podobnie) komp zawiesza się podczas ładowania - w Ubuntu na komendzie: Loading drivers (w suse przy włączaniu iptables). Jak komp się rozgrzeje to wszystko jest już OK. Można resetować itp., odpala się prawidłowo. Natomiast windows zawsze włączał się prawidłowo. Jeśli komp jest zimny, wejdę do BIOSu na sekunde i znów go odpalę to wszystko wstaje prawidłowo. Ktoś ma pomysł co i dlaczego się dzieje ? Laptop Dell Latitude CPt, z p2 400MHz i 192 MB ramu - ram sprawdzany mem testem, wszystko OK.
  7. Niestety, windows bedzie mi potrzebny na innym PC. to w koncu moge OEMa instalowac na jednym PC, a pozniej tego PC modernizowac itp. i caly czas bede legalny, czy nie ?
  8. ale ja chce kupic OEMa w sklepie, sam system, za 320 zł.
  9. 520 to już kupa kasiorki, jak za takie dziadostwo jakim jest windows :/ te 300 zl za oema, jeszcze bym zniósł.... a tak pozostaje wciąż na linuxie.
  10. ehhh..... idiotyczne to wszystko. Przecież z czasem chce się zmodernizować komputer i nie mam zamiaru nikomu udowadniać, że mi się zepsuła itp. zamiast namawiać i zachęcać ludzi do kupowania ich produktów to rzucają takie kłody pod nogi... co za głupota... PR na zerowym poziomie. na szczęscie jest linux :)
  11. tyczy się to zarówno Home, jak i PRO. ? gdzie jest o tym dokładny zapis, może masz jakiś link do stron MS, bo ja szukałem, ale bez efektu :-( musze mieć jakąś "podkładkę". czy da się to jakoś obejść ? bo to jest trochę nieuczciwe.... kupujesz oryginalny system i masz go na rok, bo mniej więcej tyle się ma płytę główną :-/
  12. Więc czy taki system mogę później instalować na dowolnym komputerze ? mam na myśli sytuację, gdy np. starego kompa złomuję i kupuję nowego, wtedy system - kupiony w sklepie, oryginalny - instaluje na nowym kompie. Czy to zgodne z prawem i system jest legalny ?] pytanie tyczy się głównie HOME OEM, ale także wer. Professional OEM. pytałem w sklepach i odpisali mi tak: "Podczas instalacji Windowsa generuje się numer i jest on przesyłany do Microsoftu. Przy zmianie podzespołu, bądź przy nowej instalacji na innym sprzęcie generuje się nowy numer, różny od pierwotnego, w ten sposób jest to weryfikowane." oraz inny sklep: "Dopisek "OEM" przy tym produkcie to skrót od nazwy licencji jaką posiada to oprogramowanie. W praktyce oznaczenie to oznacza, że oprogramowanie na licencji OEM, które po raz pierwszy zostanie zainstalowane na komputerze, zostaje mu przypisane i nie może być później instalowane na innej jednostce komputerowej." a na stronie MS pisze: "OEM – oprogramowanie instalowane fabrycznie na nowych komputerach. Kiedy klient nabywa nowy komputer, zazwyczaj jest on dostarczany z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym, a niekiedy także z fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami. Takie oprogramowanie jest określane jako oprogramowanie OEM (Original Equipment Manufacturer — producent sprzętu). Producenci sprzętu mają podpisane umowy licencyjne z firmą Microsoft, na mocy których mogą dołączać niektóre programy do sprzedawanych komputerów. Cena licencji na oprogramowanie Microsoftu jest wliczona w cenę zakupionego komputera. Więcej informacji na ten temat znajduje się na witrynie" ale to mi nic nie daje, w kwestii mojego pytania. czy zatem mogę instalowac na dowolnych kompyerach, pod warunkiem, że jest tylko na jednym - w danym czasie, czy też windows przypisuje się na stałe do jednego PC i po zamianie kompa lub podzespołu muszę kupować nowego windowsa ? :-o
  13. Panowie i Panie :) każda bateria się zużywa i nie liczcie na to, że po kilku latach bedzie jak nowa :) nie rozumiem po co kupować laptopa - urządzenie MOBILNE i bać się go używać na baterii, bo się szybciej zużyje.... lepiej kupcie PC, będzie taniej i wydajniej.
  14. Dzieki ! jednak dzieki koledze i swietnym maunualom DELLa sam juz jestem spec :) rozebralem,wymienilem, poskladalem i dziala :)
  15. 140 zl to praktycznie nie mozliwe.... matryce w przyzwoitym stanie TXT zaczynaja sie od 200-250, a xga od 400
×
×
  • Dodaj nową pozycję...