Jump to content

tomii

Stały użytkownik
 • Content Count

  294
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About tomii

 • Rank
  Uczestnik
 1. Z śrubami mocujacami mobo - fajny pmysł - tylko w tej mobo są 4 śróbu na rogach. Wiec nie łatwo przymocować do tego wentylator. Chyba na to też masz patent? Myślałem też nad kawałkiem plexy która byłaby przykręcona poza mobo do obudowym wygiętaz na kształt z i nachodziła by górą nad radiatory. I do niej wentylator. Co o tym sądzicie?
 2. @zakius tam są 2 radiatory ten większy na chipset właśnie co do lokalizacji dysków z radiatoriami, to może i padnie na 5,25. Właśnie tak myślałem o przykreceniu z gumowymi podklądkami, które by redukowału drgania Taką obudowe już miałem, i jej rozmiar mi nie przeszkadza, tylko to że jest głośno. MIejsca mam odpwiednio - tylko żę jest to miejsce poziome, większa obudowa daje więcej możliwości na przyszłość. Z firmowymi obudowami jest ten problem że nie wszystkie pozwalaja zamontować 2 dyski tym bardziej że potrzebuje jeden nad drugim - krótka taśma ata pomiędzy dyskami. Ciekawy sposób ocenania, jednak nie zawsze działa. To że robiąc zdjęcie na szybko nie wyczyściem kurzu nie znaczy że się nie znam. Poprostu nie mam pomysłu jak przymocować wiatrak do 2 różnych radiatorów o różnej wysokości.
 3. No właśnie sam atom jest ok ale chipset ma ~ 60 stopni z lekkim nawiewem z 80 z boku obudowy , a to trochę dużo, jeżeli chodzi o dyski to chciałem zrobić coś takiego jak na obrazku. Niebieski to obecna zatoka 3,5 w pozycji leżącej , czarne to radiatory 100x200x35 mm lub coś koło tego do których są przykręcone dyski(to czerwone). wówczas miałbym niskie temp, a jakbym jeszcze dał jakąś amortyzacje między radiator a zatokę 3,5 to nie przenosiło by dgrań. Co Wy na to ?
 4. Obecne wygląda to tak dyski chciałem obrócić ze względu na większą trwałość i temperatury, mam pracować 24/7 a na boku temp jest ~ 47 stopni. Proszę też o porade w jaki sposób mógłbym przyczepić nawiew 80mm na procesor i chipser (niebieski i szary radiator na zdjęciu)
 5. Witam, No to od początku, mam obudowę miditower jakiś tracer ma z 5 lat, w której jest atom 330 + 2 dyski i zasilacz atx. Ma to chodzić jako domowy serwer. Problem w tym że jedyne miejsce na ten sprzęt to półka na której obudowa musi leżeć na boku. Problem w tym że po ułożeniu na boku komputer działa zdecydowanie głośniej - obudowa wibruje. Nie podoba mi się też że dyski leżą na boku. Chciałbym to więc wyciszyć i przerobić tak aby dyski były pozycji na płasko. Tylko na początek nasuwa mi się pytanie czy warto jako bazę do modyfikacji użyć tej obudowy czy lepiej kupić na allegro jaką firmową używkę. Czy w firmowa obudowa będzie dużo cichsza - ze względu na grubszą blache?
 6. Witajcie Znalazłem : link, Konfig: athon x2 4850e, 3 gb ram, dysk , i w przyszłości jakaś pasywna niezbyt mocna i droga grafa Pytanie czy warto go brać czy będzie cicho(bardzo mi na tym zależy) i czy pociągnie zestaw?
 7. Witajcie Znalazłem : link, Konfig: athon x2 4850e, 3 gb ram, dysk , i w przyszłości jakaś pasywna niezbyt mocna i droga grafa Pytanie czy warto go brać czy będzie cicho(bardzo mi na tym zależy) i czy pociągnie zestaw?
 8. Witam, co myślicie o tym fortronie : link warto niewarto ?
 9. Bardzo bym prosił o poradę (z małym uzasadnieniem ) BEQUIET PurePower L7 430W czy OCZ StealthXStream 2 500W Priorytet cisza. config: x2 4850 45W, 4 gb ram, i 1 hdd , w przyszłość max jakaś pasywna niedroga grafa. Pozdrawiam.
 10. A byście polecili: Bardzo ciche do 200zł 400 -450 W starczy Pozdrawiam.
 11. czy SEASONIC SS-400ET jest bardzo cichy ?
 12. czy znajdę coś lepszego od SEASONIC SS-400ET do 120 zł ? Ewentualnie sprawdzony sprzedawca tego seasonica ?
 13. Czytam i czytam i nadal nie wiem co wybrać, pozostały mi : fortron FSP400-60HLN oraz Seasonic SS-400ET Pytanie który wziąć i dlaczego, grunt ma być cicho. Może sktoś miał seasonic - jak się spisywał? Jest cichy? Można zrobić ewentualnie fan swap bez utraty gwarancji? Gdzieś wyczytałem że ten fortron jest 80+ czy to prawda ?
 14. Czym różni się fortron mdn i hln? i którego brać ?
 15. A co z tym fortronem mdn 400 warto go brać na teraz(budżetowe rozwiązaniem do budżetowego kompa) - będzie cichy, ma złącze 6 pin ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.