Skocz do zawartości
-RVN-

Optymalny Sprzet, Optymalne Pieniadze... A6ja - A100-237 - ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

na poczatek powiem, ze pomimo tego iz jestem poczatkujacym uzytkownikiem to jestem z Wami tak naprawe juz od ponad pol roku jednakze dopiero teraz postanowilem skrobnac cos od siebie. Od poczatku ostro sledzilem wszystko co dzieje sie na forach dotyczacych laptopow i moj planowany zakup datuje gdzies za miesiac. Moze kogos dziwic ze tak dlugo zwlekam z zakupem ale taki juz jestem ze jesli cos kupuje (szczegolnie za takie pieniadze) to musze wiedziec o nim naprawde duzo, poza tym uwazam ze lepiej sie nie odzywac i sprawiac wrazenie kretyna niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci :)

A teraz do rzeczy, planuje zakup lapka za okolo 5000 zl, jednakze granica ta moze troszke oscylowac (jakies 500 zl) poniewaz wiem ze znalezienie najlepszego kompa w statycznej granicy ceny do niczego nie prowadzi i moim zdaniem lepiej jest dac odrobine wiecej i cieszyc sie 2x bardziej :) No i oczywiscie potrzebuje pomocy... :) Komputer ten bedzie sluzyl mi do wszystkiego, czyli po prostu zastapi stacjonarke bo jako student mam dosc wynajmowania ludzi zeby tylko przewiesc mojego blaszaka za kazdym razem jak sie przeprowadzam... Czyli wymagania: Od Worda do najbardziej zaawansowanych programow i gierek typu NFS (moja jedyna slabosc wsrod gier :wink: ). Dodatkowo wysoko stawiam jakosc wykonania (trzeszczenie, piski, latwosc rysowania - bedzie sporo noszony), bezawaryjnosc (serwis precz :)), jakosc obrazu no i oczywiscie wydajnosc. Chcialbym takze aby ten komputer byl w miare przyszlosciowy (np VISTA choc oba powinny sobie z nim poradzic :)) poniewaz nie mam pieniedzy aby zmieniac komputer co roku a ten ma mi posluzyc przez najblizsze 4 latka.

Po przeczytaniu chyba wszystkich recenzji na tym forum chcialbym polaczyc i porownac dwa modele ktore sa wedlug mnie najbardziej interesujace. Zalezy mi na konkretnych opiniach, radach i sugestiach (Nic typu "wybierz XXX - jest debesciak"). Ponizej podam konkretnie oba modele oraz ich specyfikacje jednakze jesli ktos moze wskazac mi jakis lepszy nootebook za te pieniadze i z podobnymi parametrami to z checia obejze jednakze prosilbym bez OffToppow bo z pewnoscia jeszcze sporo ludzi skorzysta z tego tematu :wink:. Chcialbym takze o pisanie o najwiekszych wadach/zaletach omawianych sprzetow...

 

Tak wiec przedstawienie czas zaczac: B-)

[1] ASUS A6JA - Q006 + wymiana dysku twardego na 5400 obrotow o conajmniej podobnej pojemnosci

KLIK [1]

 

[2] TOSHIBA SATELITTE A100-237 + kosc pamieci 512 mb (czy odczuje duza roznice jesli wloze tam odrazu 2 GB?)

KLIK [2]

 

Oba prezentowane przeze mnie sprzety po moich modyfikacjach maja sie bardzo podobie a nawet prawie identycznie (z korzyscia dla Tosi bo przed dolozeniem dodatkowej kosci ma lepszy wynik w 3DMarku05 o okolo 100 pkt). Dlatego chodzi mi konkretnie o wady i zalety tych komputerow poniewaz jest to gdzies posrednio na forum ale niesamowicie porozrzucane oraz niepelne...

 

Przejdzmy do szczegolow

PROCESOR:

- ASUS - T2300 - 1,66

- TOSHIBA - T2400 - 1,84

Bez zastanawiania + dla Tosi

 

GRAFIKA:

- ASUS/TOSIA - ATI Radeon X1600

Bez porownania

 

PAMIECI RAM:

- ASUS/TOSIA - 1024 MB (po dolozeniu w Toshibie)

Bez porownania

 

DYSK HDD:

- ASUS/TOSIA - powyzej 80 GB i 5400 obrotow SATA (po wymianie w Asusie)

Takze bez porownania

 

MATRYCA:

- ASUS - 15,4 - chyba najslynniejszy temat na forum :P

- TOSIA - 15,4

Matryce sa podobno bardzo zblizone, podobno nawet identyczne tyle ze Toshiba ma ponoc lepsze konty widzenia o jakies 15-20 stopni, jednakze martwi mnie to ze jest ona podswitlana tylko przez jedna lampe (W obu lapkach) :( Od samego poczatku szukalem czegos co pozwolilo by na rozdzielczosc wieksza niz 1280-800 jednkze to chyba niemozliwe :( Tu prosze o rade uzytkownikow moze jest jakas tajemnicza wersja z lepsza matryca :P

 

PRACA NA BATERIACH: (wedlug danych z innych tematow)

- ASUS - 1,5 - 2,5 h

- TOSHIBA - 1,5 - 3,0 h

To mnie wlasnie martwi najbardziej ale rozumiem ze procek i grafika sa troszke pradozerne. Czy tryby oszczedzania baterii wydluza prace kompa o chociaz 0,5 h?

 

WODOTRYSKI: (bluetooth, microfon, kamera, itp)

- ASUS - tu przewaga asusa, ma wszystko wymienione plus pewnie cos o czym nie wiem :)

- TOSIA - jedynie bluetooth :(

 

JAKOSC WYKONANIA:

- ASUS - Sporo sie naczytalem o wschodzacej gwiezdzie wsrod laptopow, jednakze slyszalem tez o malych niedociagnieciach takich jak schodzacy lakier...

- TOSHIBA - Nieugiety tyran wspod lapkow ale czytalem ze ta najnowsze modele maja sporo do zyczenia i ich jakosc wykonania tez nie jest powalajaca...

 

PODSUMOWYWUJAC:

Generalnie to jest powod napisania tego tematu... Czytam bardzo duzo superlatywow odnosnie Asusow i wiem napewno ze tak jest jednakze jesli pytam sie kogokolwiek sposrod znajomych informatykow, doradcow w sklepach to oni bezapelacyjnie wybraliby TOSHIBE. Dlaczego tak jest? Wiem ze Tosia wyjdzie sporo taniej ale uwazam ze mozna dolozyc te pare groszy aby miec cos naprawde dobrego... Ogladalem takie inne komputerki ale jakos mnie one do siebie nie przekonaly (IBM N100, jakies tam HP). Stad pytanie/prosba czy moglibyscie mnie konkretnie przekonac do jakiegos modelu?

Jesli zapomnialem jeszcze czegos waznego w tym poscie prosze o dopisanie tego...

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi, propozycje i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wiecej osob wybiera Tosie bo jest po prostu bardziej znana, ludzie boja sie nieznanego szczegolnie gdy kosztuje nie malo. Ja sie spotykalem z osobami, ktore na haslo Asus przyjmowaly wyraz twarzy : WTF?!

Wracajac do porownania, wydaje mi sie ze te kompy sa bardzo do siebie zblizone, roznicy w pracy na 1,66 a 1,83 raczej nie zauwazysz. Reszta parametrow jest bardzo podobna, szczegolnie ze chcesz wymienic pare rzeczy. Trzeba zwrocic uwage na dodatki czyli tak jak wspomniales kamerki i inne bzdety ale rowniez dlugosc gwarancji, z tego co widze to Toshiba ma rok, Asus 2 lata a skoro mowisz ze ma Ci sluzyc przez dlugi czas to lepiej wziac laptopa z dluzsza gwarancja. Wydajnosc na obu lapach bedziesz mial praktycznie identyczna, czas pracy tez pewnie ten sam - okolo 3h.

Ja jestem fanem Asusa, sam mam sprzet tej firmy i uwazam ze jest to jedna z bardziej solidnych firm mimo dosc mlodego stazu na rynku. Pomimo psioczenia na matryce, na twoim miejscu wzialbym jednak Asusa, a to za sprawa dluzszej gwarancji. Ale jesli jednak wezmiesz Toshibke to tez bedziesz zadowolony, wydaje mi sie ze te kompy sa na tyle podobne do siebie ze praktycznie nie ma mowy o zlym wyborze w tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wporzadku ale bez wychwalania i faworyzowania ktorejkolwiek z Firm mi dalej sie chyba wydaje ze korzystniejsza jest oferta TOSHIBY (a przeciez to podobno bardziej renomowana i drozsza firma), poniewaz:

 

[1] - ASUS A6JA - 5450 zł + 250 zl za wymiane dysku (robia to tylko chyba 3 sklepy w polsce dlatego dalem taka cene za lapka) = 5700 zł z dwuletnia gwarancja

 

[2] - TOSIA A100-237 - 4829 zł + 220 zł za pamiec + ok 200 zł za przedluzenie gwarancji do 3 lat = 5250 zł z jeszcze wieksza gwarancja niz asus

 

Procz tego torszke poszperalem, popytalem i poogladalem i w sumie wyszlo na to ze te wodotryski w Asusue to troche sciema. Kamere internetowa to mozna o kant du..y rozbic bo jesli lipna a zeby uzywac tego mikrofonu to musialbym sie chyba do niego przykleic :P wiec tak czy siak w gre wchodzi dodatkowy zakup takich urzadzen...

 

Najmniej niestety wiem o jakosci wykonania tych dwoch komputerkow poniewaz nie bylem nigdy w stanie ogladnac ich jednoczesnie i porownac, dlatego tutaj prosze o szczegolna pomoc. Czekam wlasnie na wypowiedz kogos w tej sprawie bo mnie ona najbardziej ciekawi. Chodza sluchy ze jest ona prawie identyczna w obu lapciakach ale chcialbym sie upewnic

 

No i ostania sprawa, podalem tutaj dwa konkretne modele ale czy nie istnieja jakies o podobnych paramertach (najlepiej identycznych :P) ktore bylyby wardziej warte uwagi niz te dwa? Chodzi mi np konkretnie o jakos wykonania, wydajnosc itp. Np TOHSIBA TECRA, P100, L20, jakies HP (bo slyszalem takze ze sa bardzo dobre) czy te dwa to bedzie najlepszy wybor w tej klasie cenowej?

 

Pozdrawiam

 

Co do monety to nigdy nie mialem szczescia, zawsze taki wybor mi tylko utrudnial zycie :P

Edytowane przez -RVN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procz tego torszke poszperalem, popytalem i poogladalem i w sumie wyszlo na to ze te wodotryski w Asusue to troche sciema. Kamere internetowa to mozna o kant du..y rozbic bo jesli lipna a zeby uzywac tego mikrofonu to musialbym sie chyba do niego przykleic :P wiec tak czy siak w gre wchodzi dodatkowy zakup takich urzadzen...

Nie wiem kto tak mowil bo zarowno kamerka jak i mikrofon dzialaja dobrze i nie ma sie do czego przykleic generalnie. Wiem bo widzialem i uzywalem. W takim wypadku odejmij od ceny Asusa ze 200 zeta na kamere i majka w Toshibie. Sam widzisz ze oba sprzety sa praktycznie identyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedzialo kilku prezentujacych w sklepie tego laptopa, ja osobicie nie wiem jak to dziala bo nie uzywalem kamery za to kolega ma starszego Asusa i no niestety musi uzywac mikrofonu zewnetrznego bo ten standardowy jest masakryczny... :(

 

Dodatkowo znalalzem calkiem ciekawy test wydajnosciowy, wiem ze juz piluje ale chyba jedank wybiore ta TOSHIBE...

Test wydajnosci

 

Wie ktos moze jaki jest rozmiar ukrytej partycji? i czy jest mozliwosc jej usuniecia lub zamiany systemu na niej np na nowa Viste?

Edytowane przez -RVN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny temat ;)

Zdecydowałem się na Toshibe. Jak dobrze pójdzie, to zamówie ją jeszcze w przyszłym tygodniu. Pozostaje jeszcze tylko kwestia tego jaki upust zaproponuje pan w Siriusie ;)

Jeśli chcesz brać Toshibe i mieć 1GB ramu, to może lepiej zostaw 512 w rozliczeniu i kup 1*1GB- imo bardziej przyszłościowe rozwiązanie, bo zawsze będziesz miał możliwość dokupienia kolejnej kości bez zbędnych kombinacji. Ja właśnie zamierzam tak zrobić, jeśli okaże się że nie mogę sobie pozwolić na 2*1GB. Tylko trzeba brać pod uwagę, że nie każdy sklep zgadza się na przyjęcie pamięci w rozliczeniu- bodajże koyto właśnie nie, bo do nich pisałem.

Ogólnie, to o tej Toshibie nie łątwo znaleźć jakieś opinie w necie. Ale też doczytałem, że już oba laptopy pozostawiają troszkę do życzenia pod względem wykonania. Zawsze jest możliwość oddać w ciągu 10dni, dużo się nie straci przecież ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto tak mowil bo zarowno kamerka jak i mikrofon dzialaja dobrze i nie ma sie do czego przykleic generalnie. Wiem bo widzialem i uzywalem. W takim wypadku odejmij od ceny Asusa ze 200 zeta na kamere i majka w Toshibie. Sam widzisz ze oba sprzety sa praktycznie identyko.

Akurat kamerka i mikrofon sie bardzo dobrze spisuja. Kamerka rejstruje obraz w znacznielepszej jakosci niz np mój "stacjonarny" Logitech. Równiez mikrofon bardzo dobrze sie spisuja rejstrujac dzwiek bez probelmu z jednego metra jak i nawet wiecej. Osobiscie miałem okazje uzywac rózne kamerki, moze nie zbyt wysokiej klasy ale zadna nie miała zednego startu do tej w asusie (a moj ma tylko 0,35MP a w tym a6 jest 1,3MP). Natomiast jesli chodzi o reszte to te notebooki sa praktycznie identyczne. Nie wiem jak jest z matrycami, ale jesli ktorys z tych nie ma glossa tylko matowa to bym sie bardziej ku niemu skłaniał, poniewaz na glossie trudno sie pracuje gdy ma sie bardzo mocne swiatło za plecami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do testu to powiem szczerze ze nie wiem w jaki sposob on był robiony. Zadzwonilem do tego sklepu i poprosilem o rade odnosnie wyboru laptopa, oni na to mnie odeslali do tego linka... :)

 

* narcyz Co do tej kostki ramu to byloby calkiem rozsadne pouniecie, przyznaje ze nie przemyslalem tego ale czy zobacze duza roznice z 2 GB ramu na pokladzie? W tej chwili mam stacjonarke z 512 MB i w zupelnosci mi to starcza, myslalem ze podobnie bedzie w laptopie ;)

 

Apropo w jakim najtanszym sklepie mozna dokonac takiej wymiany? Jesli nie Koyto to moze agito, podobno ze wszystkim mozna dojsc z nimi do porozumienia... Poza tym jesli mozesz to napisz ile wytargowales w Sirusie, moze tez tam zadzwonie i chociaz torba albo plecak wpadnie ;)

 

Co do tych wodotryskow to moze i macie racje, juz wczesniej napisalem ze niestety nie mialem okazji sie nimi bawic a pisze to co mowia inni dlatego nie obuzajcie sie ;) Chociaz przyznam szczerze ze sporo sie placi za ta kamerke i mikrofon... Tak jak pisalem wczesniej, prawie 500 zł :blink:

Edytowane przez -RVN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pozniej masz satysfakacje ze kupiłes najdrozszy (chyba) zestaw kamerki z miciem:)

Teraz na serio.

Torba chyba sie dostaje z kazdym asusem nie wiem jak jest z toshibami.

A jesli chodzi o RAM to na ta chwile 1GB w zupełnosci wystarcza, chyba ze gra sie w wymagajace gry w wysokich rozdzielczosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* narcyz Co do tej kostki ramu to byloby calkiem rozsadne pouniecie, przyznaje ze nie przemyslalem tego ale czy zobacze duza roznice z 2 GB ramu na pokladzie? W tej chwili mam stacjonarke z 512 MB i w zupelnosci mi to starcza, myslalem ze podobnie bedzie w laptopie ;)

 

Apropo w jakim najtanszym sklepie mozna dokonac takiej wymiany? Jesli nie Koyto to moze agito, podobno ze wszystkim mozna dojsc z nimi do porozumienia... Poza tym jesli mozesz to napisz ile wytargowales w Sirusie, moze tez tam zadzwonie i chociaz torba albo plecak wpadnie ;)

Agito mi odpisało, że nie weźmie pamiątek w rozliczeniu. Sirius tak. Cene targowałem jak w sklepie widniało ok 5190zł. Gość mi zaoferował 5100 i torba warta 199zł (wg ich cennika). Odpisał, że nie interesuje mnie torba a plecak, więc również coś zaproponował. Powiedział również, że jeśli będe miał kasę na zakup, to raczej uzyskam jeszcze lepszą ofertę niż tą, która właściwie była tylko poglądowa dla mnie, bo nie miałem tej kasy. Obecnie cena spadła tam poniżej 5090 i gość napisał do mnie dziś maila (tak sam! o nic nie prosiłem) z pytaniem czy wciąż jestem zainteresowany. Zobaczymy co tym razem ciekawego ma do zaoferowania ;) Powiedział mi również, że jeśli będe chciał zamówić jakiś router wifi, to cena może być jeszcze korzystniejsza.

 

/edit

@torque8, tak u Asusa dostajesz w zestawie, a w przypadku Toshiby niestety nie. Ale tak jak pisałem wyżej jest zawsze jakaś możliwość wyrwania tzw. gratisa.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wiecej osob wybiera Tosie bo jest po prostu bardziej znana, ludzie boja sie nieznanego szczegolnie gdy kosztuje nie malo. Ja sie spotykalem z osobami, ktore na haslo Asus przyjmowaly wyraz twarzy : WTF?!

To pozdrów te osoby :lol2:

 

Asus jest dobrą firmą i laptopy również ma wporządku. Co ty pleciesz za głupoty, sugerując, że Asus jest mniej znany. <_<

 

Niezależnie co weźmiesz spośród tych 2 laptopów i tak to będzie bardzo dobry wybór. Ja obstawiałbym za Toshibą, bo tańsza ciutkę. A za resztę możesz sobie kupić jakąś wypaśną myszkę Logitecha :D

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narcyz

Wiem ze jest taka mozliwosc, ja po prostu pisałem co dostaje sie wraz z asusem.

 

@spylon

tutaj pewnie chodziło o to ze asus ma znacznie krotszy staz w produkcji laptopów od toshiby i przez to jest mniej znana firma na tym polu.

A co do myszki to asus tez ja dodaje, moze to nie jest zaden "wypasny" logitech, ale jest ona całkiem dobra i dobrze sie sprawuje.

Osobiscie wolałbym za ta kase kupic "wypasne" głosniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus jest dobrą firmą i laptopy również ma wporządku. Co ty pleciesz za głupoty, sugerując, że Asus jest mniej znany. <_<

Czy ja napisalem ze jest nie wporzadku?! Albo czy sugeruje ze firma jest mniej znana?! Po prostu spotkalem sie z takimi przypadkami ze osoby w ogole nie slyszaly o tej firmie dlatego wnioskowalem ze Toshiba jest bardziej znana i popularna firma. Czytaj ze zrozumieniem nastepnym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT

Chciałbym dodac ze w tym roku toshiba ma w tym roku najwyzsza sprzedaz notebooków w naszym kraju. W stosunku do roku poprzedniego wzrost sprzedazy wyniosł 160%. W tej chwili Toschiba kontroluje 21% rynku nowych notebooków.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to calkiem przyzwoicie jest w tym Siriusie, jesli daja Ci torbe warta dwie stowki za free :) Chyba do nich zadzwonie tylko ze ja nigdy nie lubilem sie targowac :blink:

 

Co do mojego wyboru to chyba sklonie sie to tej TOSHIBY, tylko mam pytanie co sadzicie o innych modelach tego producenta? Np TECERA, P100, L20 itp czy sa one gorsze czy lepsze od serii A100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza Tecra, która jest zbliżona parametrami do tej A100-237 ma mniejszy dysk, nieco wolniejszego procka i krócej trzyma na baterii, a kosztuje mniej więcej tyle co A100-237 po dołożeniu 2GB ramu. Jedyny jej plus o dłuższy okres gwarancyjny.

P100 jest bardzo fajna, ale ma większą matrycę przecież, więc raczej nie jest porównywalna do serii A100

 

Co do tego targowania- chyba lepiej to załatwiać mailem. Pomyśl sobie, że chodzi o kasę i teraz wszędzie się można targować- takie czasy. Gość Cie nie zna więc czego masz się wstydzić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jednak chyba zadzwonie bo nie lubie pisac maili, trzeba dlugo czekac na odpowiedz :P. Zastanawiam sie tylko czemu ceny poszly do gory? Czyzby to ceny euro zawazyly i zmiana premiera? :D

 

P.S. Zastanawiam sie tylko czy kupowac dodatkowa gwarancje, bo czytalem ze jesli lapciak sie nie zepsuje w ciagu pierwszego roku to pozniej sie mu nic nie stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam malucha rocznik 2005, calkiem podobny do kazdego innego malucha. Gwarancja obejmuje 1 000 000 km i składane tylne siedzenia :P:P:P

 

*elvesbrew, juz pisalem wczesniej ze nie zalezy mi na opiniach typu "mam to i to jest super bo ja to mam". Moim zdaniem troszke mija sie to z celem. Jesli podajesz jakis konkretny model komputerka to zaprezentuj to chociaz zgrubsza. Podaj dlaczego go wybrales, jakie ma zalety ale takze jakie wady dostrzegles po jakims czasie uzytkowania.

 

Na tym wlasnie chyba polega idea tego dzialu forum...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> VRN

tez rozwazalem kupno a100-237 i asusa a6ja..lyknalem w koncu tecre a7-108 poniewaz jest to komputer paramtrami bardzo zblizony do a100-237 (ma minimalnie gorszy procesor- w praktyce bez roznicy i mniejszy dysk bo tylko 60), ale za to ma solidniejsza obudowe od a100 (takie jest moje subiketywne wrazenie bo obie mialem w rekach), w pakiecie otrzymujesz XP prof. i 3 letnia gwarancje za cene 5300 PLN...tyle zaplacilem...skrobne bszerna recenzje tego lapa jak znajde chwile czasu jesli mialbys brac a100-237 to warto pomyslec nad tecra, tylko pamietaj ze taki typ matrycy (lustro) nie wszystkim odpowiada ( w obu lapach jest taka sama)...jesli chcesz cos konkretnego wiedziec to pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nic tylko brac :P Tylko czy 2 GB to nie za duzo? <_< Moim zdaniem gdy sie nie gra w zadny gry to z pewnoscia starczy 1 GB... Rozmawialismy o tym wczesniej i doszedlem do wniosku ze nie bede kupowal 1 GB w jednej kosci bo wtedy komputerek traci wszystki korzysci wynikajace z dual DDR czyli jakies 20 % wydajnosci. Mysle ze 2x512 mi styknie tak ze hoho, teraz mam 512 i nie narzekam :P

 

Co do jakosci obudowy miedzy Tecera a A100 to powiem ze sie nie zgadzam ze jest Tecera jest bardziej solidna. Owszem jest cala czarna co moze powodowac takie wrazenie (mi tez by sie bardziej podobala A100 w wersji czarnej) ale jest ono zludne... Tak samo jak schodzacy lakiej z A100 ale przyznaje Ci racje co pozostalych roznic czyli gwarancji i XP Pro tyle ze nawet po wykupieniu druzszej gwarancji w A100 jest to korzystniejszy zakup. Co do Winzgrozy to tak czy siak ja kasuje ukryta partycje bo system ten dostarcza mi w pelni legalnie moja kochana uczelnia, lacznie z nadchodzaca niedlugo Vista wiec mysle ze nie ma sensu inwestowac teraz w zakup XP :P

 

Ale tak czy siak bardzo dziekuje za rade ;) po prostu dopiero niedawno przejzalem na oczy...

 

Acha jeszcze jedno, z tego co widzialem to w Siriusie jest dosc drogo :( Rozmawialem przez telefon z handlowcami z Kyoto i Agito odnosnie zostawienia np kostki ram czy dysku twardego w rozliczeniu. Uzyskalem odpowiedz ze bez problemu wiec mysle ze ja wlasnie tam kupie bo roznica raczej jest spora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego to wynika, że mi Kyoto oraz Agito odpisało że nie ma takeij możliwości. Może to po prostu wynika z formy komunikacji (Ty dzowniłeś, ja pisałem).

W każdym razie co do ceny w Siriusie- bardzo często się ona zmienia, ale mi się udało dogadać całkiem ok. Zamówiłem tą Toshibę z 2*1GB 667MHz za 5600zł z darmowym kurierem. Z ceny jestem zadowolony, a o laptopie będe mógł dopiero coś napisać w poniedziałek.

Imo nie tracisz aż 20%, bo dual daje przyrost wydajności, ale nie aż taki.

A czy potrzebne jest 2GB? Cóż... Znając życię, to w późniejszym czasie nie chciałbym wydawać kasy, więc zrobiłem taki a nie inny zakup. Skoro miałem możlwiość, to ją wykorzystałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bede raczej zastanawial nad dluzsza gwarancja ;) bo slyszalem ze rok to strasznaaaa lipa...

 

*narcyz bylbym niezmiernie wdzieczny gdybys skrobnal cos o swoim najswiezszym zakupie (i wyslal nam/mi oczywiscie linka :P). Zebys zrobil dokladna i wnikliwa recenzje lub dopisal brakujace rzeczy (ewentualnie sprostal) do istniejcego juz tematu na forum jakiegos osobnika ktory no raczej nie jest zachwycony tym komputerkiem i wszystkich od niego odrzuca. Ja postanowilem ze kupuje kompa po przyjezdzie z wakacji, moze za miesiac cos sie zmieni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobnik o którym mówisz nieco uaktualnił swoją reckę z tego co widziałem ;) Ja mogę coś napisać, ale to napewno po jakimś czasie użytkowania, poza tym trochę odpycha fakt że już jedna taka jest. Myślę, że w następny weekend byłbym w stanie już coś stworzyć jeśli jest taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz toshibe

 

chociaż porównywałem mojego asusa (low end) z toshiba L20 (tez low-end) to toshiba 100x solidniejsza.

 

A obudowa asusa to badziew, po 4 miechach cała w rysach a laptopa biore z domu raz na tydzien/dwa, pod nadgarstkami tez juz powoli zaczyna farba schodzic. Ahh wywaliłbym ten badziew na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...