Jump to content

narcyz

Stały użytkownik
 • Posts

  5903
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

narcyz last won the day on June 13 2012

narcyz had the most liked content!

1 Follower

About narcyz

 • Birthday 03/13/1987

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  inąd

Recent Profile Visitors

6757 profile views

narcyz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

27

Reputation

 1. Aukcja usunięta:) To był fake. Nie ma czegoś takiego jak kody dla pracowników, które aktywuje się z taką łatwością.
 2. narcyz

  Wczasy

  Bergamo zostaw sobie na inny termin, tam przecież z Polski można dolecieć za kilka PLN. We Florencji jeśli wybierasz się się do Galerii Uffizi, to przygotuj się na mega-kolejkę lub kup bilet przez internet.
 3. Karta odbijana jest na specjalnym blankiecie (sales draft). Nie ma autoryzacji online, więc rozliczenie takiej transakcji następuje z większym opóźnieniem. Dlatego na przykład "obrotny" akceptant karty mógł sobie dopisać jakąś dodatkową kwotę. I po to stawia się wyraźną krechę, żeby nie pozostawić miejsca na dopisanie czegokolwiek. Choć oczywiście takie formularze są dwa - jeden dla akceptanta, drugi dla klienta. Oba muszą być podpisane przez klienta. Więc jeśli na oryginale kwota była wyższa niż na kopii, to wykrycie nadużycia było proste. Inną sprawą jest natomiast fakt, że akceptant z żelazkiem odbijając kartę ma już: imię, nazwisko, numer karty oraz datę jej ważności. Wystarczy więc, że szybko rzuci okiem i zapamięta kod CVV/CVC z odwrotu karty - wtedy może spokojnie dokonywać nią płatności w necie. Ot, taka "drobna" niedoskonałość imprinterów.
 4. Na przykład Grecja i Hiszpania, które są znacznie do tyłu w stosunku do tego co mamy w Polsce. I o ile w popularnych kurortach turystycznych jeszcze nie ma problemu z normalną (w naszym rozumieniu) akceptacją kart, to już gdzieś na uboczu, czy chociażby na przykład w małej lokalnej restauracji lub wypożyczalni wciąż można spotkać żelazko. Imprinter spotkałem również w Toskanii.
 5. Trudno spotkać, bo jest ich w Polsce już mniej niż 1 tys. na ok 275 tys. wszystkich terminali. A sens jest taki, że wyjeżdża się za granicę, gdzie rynek płatności bezgotówkowych już nie jest tak nowoczesny jak w Polsce.
 6. narcyz

  Siłownia

  Uważam, że nie da się połączyć rzetelnie wykonanego treningu na siłowni ze spiningiem i na odwrót przy zaledwie kilkuminutowej przerwie. Dobre zajęcia ze spinningu dają b. mocno w kość, a idąc na nie bezpośrednio po siłowni możesz mieć problemy z wykonaniem poleceń instruktora (te oczywiście są uzależnione od ogólnego poziomu grupy). Bieganie vs spinning? Rób, to co Ci sprawia większą przyjemność!
 7. narcyz

  Siłownia

  Moim zdaniem nie ma sensu. Przy tylko jednym treningu dziennie lepiej mieć w miarę równe przerwy na regenerację organizmu. W Twoich założeniach jest natomiast raz ok 12 h, innym razem prawie 36 h. I to akurat po bieganiu ta dłuższa. Jeśli bieganie wieczorem bardziej Ci odpowiada, to tak właśnie trenuj. Biegając w sposób, który Ci nie odpowiada bardzo szybko się zniechęcisz. A co masz zrzucić to i tak zrzucisz - niezależnie od pory aktywności.
 8. narcyz

  Siłownia

  Właśnie, piszesz o tym co jest dobre dla Ciebie. Ty się możesz czuć zmęczony na drugi dzień po wieczornym bieganiu, a ja z kolei poranne bieganie robię na wyższym tętnie i do tego trudniej mi się rozkręcić. Z rana w ogóle nie wchodzą mi mocne treningi. Piszesz o zapasach glikogenu rano, ale jest druga strona medalu - wyższa krzepliwść krwi. Nie ma więc jednej słusznej metody.
 9. Szukam telefonu do 1200-1400 zł. Chciałbym wreszcie sprawdzić czy Android rzeczywiście jest takim "łał". Telefon musi być sensownie wykonany, więc SGS II vel plastic fantastic odpada. Póki co moją zaciekawiła mnie Motorola Razr i HTC Neo V. Pod względem wydajności dwa różne telefony, ale i tak nie zamierzam grać od rana do wieczora. Ewentualnie jeszcze Evo 3D wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Coś jeszcze przeoczyłem? Co polecacie?
 10. Następnym razem zanim pokażesz moje plecy w internecie zapytaj o zgodę!:) Zamiast wrzucać Grzesia z dziadkami i Masella z cyckami, to daj filmik mechl!ka z butelką
 11. Info dla mieszkających w stolycy: w monopolu przy Rondzie Waszyngtona powiększył się wybór piw. Można znaleźć np.: Naturalne z Gościszewa, piwa z Browaru Grybów oraz z Browaru Południe. Znalazłem też jakiś ciekawy twór jak Zdrój Świętokrzyski z Kormorana, choć jeszcze nie wiem co olsztyński browar ma wspólnego z województwem świętokrzyskim:) I co najważniejsze, sklep ten oferuje chyba wszystkie piwa z Browaru PINTA. O ile "browar" w tym przypadku jest dobrym określeniem dla tej inicjatywy. Już się nie mogę doczekać, aż schłodzi się Atak Chmielu.
 12. Stoisko znalazłeś na targach, bo objeżdżają targi i wszelkiego rodzaju festyny, jakie się tylko da:) Polecam poszukać informacji o Edi w necie - szczególnie ciekawe jest nawoływanie birofilów do bojkotu piwa z tego browaru.
×
×
 • Create New...