Skocz do zawartości
figer

Podlaczenie monitora kablem BNC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem sobie kabel BNC aby podlaczyc monitor, ale nie ma w pudelku instrukcji.

Sa kable RGB - to poznaje po kolorach, ale ktory jest V-sync, a ktory H-sync?

Jest szary i czarny do wyboru - czy ktos moze pomoc?

Kabel firmy BOEDER

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to on nic nie daje chyba ze masz kartę graficzną z wyjściami BNC (karty profesjonalne)

 

Figer tylko nie cisnij go 1024*768*100Hz bo padnie ci szybko trafo.

 

I ustaw sobie dobrze ten monit a można go wyregulowac na nówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to on nic nie daje chyba ze masz kartę graficzną z wyjściami BNC (karty profesjonalne)

 

Figer tylko nie cisnij go 1024*768*100Hz bo padnie ci szybko trafo.

 

I ustaw sobie dobrze ten monit a można go wyregulowac na nówke.

Qrde - u mnie na D-Sub jedzie 1024*768*120Hz - czy miales na mysli w ogole go tak nie cisnac, czy tylko na BNC?

Zaraz podpinam BNC i podziele sie opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak OT Figer to fajnie Ci sie procek kreci:) Pozdrawiam.

Kreci sie jak ZŁY :wink:

To co w podpisie - to idzie bez podnoszenia napiecia. Jak podniose do 1,85 to idzie szybciej - powyzej 2,6 GHz, ale pamiatki musza byc juz ustawione asynchro bo nie wyrabiaja (mam zablokowany mnoznik), wiec stwierdzilem, ze sie nie oplaca katowac proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to on nic nie daje chyba ze masz kartę graficzną z wyjściami BNC (karty profesjonalne).

głeboko sie mylisz - taki kabel na 100% nie będzie dawał na obrazie cieni związanych z niedopasowaniem impedancji wejsciowej - natomiast ze zwyklymi kablami VGA róznie bywa...

 

stawiam ze czarny to H a bialy to V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jest kiszka :?

Albo mam zwalony monitor, albo cos pokrecilem z kablami?

Podlaczylem BNC i nic!

(monitor musial byc walniety troche, bo jak wciskam guzik AUTO - to zamiast prawidlowo ustawic obraz, robi mi beczke z obrazu, ale po ustawieniu obraz jest swietny)

 

Przewalalem kable bialy i czarny raz tak, raz tak i info w monitorze pokazuje mi dalej 0 Hz fH i 0 Hz fV.

Moze w tym kablu jest jakas ryfa, ze kolory kabli wcale nie odpowiadaja RGB?

KWAZOR - jakie kolory kabli masz zaczynajac od zlacza "Maintenance port"?

 

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze BNC daje, bo kiedys pracowalem na 21 Cali EIZO na MACu i obraz byl NIEPRAWDOPODOBNY.

Wtedy to bylo ATI i teraz tez mam ATI i przez D-SUB (gruby, dobrze ekranowany kabel) mam i tak obraz brzytwa, no ale dążę do perfekcji i chce sobie zrobic lepiej.

Can anybody help me?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Figer 1024*768*120 HZ 8O jak ty to zrobiłeś ? Podaj dokłądny model tego EIZO np mój : MA-1785 (na naklejce z tyłu monita)

 

Przypadkiem masz Radeona nawet se 200 Hz ustawic i bedzie dzialać ;) ale prawdziwe to 75 Hz i ani grama więcej. Trzeba w ustawieniach wyłaczyć informacje DCC lub DDC juz nie pamietam wtedy bedzie brykał na 100 Hz. W catalistach to zobaczysz.A miałem R7500 i chyba ta przypałość pozostała całej seri radeon :)

 

To jest inteligenta bestia i ja nie moge ustawic monita jako F56 tylko F57 bo inaczej nie pracuje w 100 Hz .Nie wiem dlaczego ? ale to i tak w niczym nie przeszkadza.

 

Co do tego kabla to u mnie wtyczki były identyczne ale maiałem naklejki na kabelkach.Teraz jade na orygianlnym D-SUB.

Co do AUTo to jest automatyczne dopasowywanie obrazu.

 

Zeby przełaczyć się pomiedzy D-sub a BNC jest ten drugi przycisk.BNC/D-sub.

jak coś to podłacz kabel i przełacz sie na BNC i zamien wtyczki od V-sync -H sync nic sie nei stanie a powinien monit zaskoczyc.

 

Masz miernik ???? to cos wykobinujemy :) zrobimy to ze bedzie działac.

 

Ps. w ost sprawdz czy masz ustwione na reczne przelacznie pomiędzy BNc/D-sub

 

I ustaw se dokładnie Converegence dam ci opis jak to zrobic i wtedy obraz zyleta i jak jeszcze se ustawisz ostrość to juz masz super monita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor

Mam ten sam model co ty - i naprawde jade na 120 Hz (moge go przelaczyc np. na 1920x 1440 przy 60Hz).

Tez mam drivery od F57 - nowszy model.

Mam Radka - to prawda, i mam wylaczone przekazywanie informacji DCC bo z wlaczonymi mialbym 85Hz.

Co do AUTO to dzieki - wiem jak to dziala (jak powinno) a jak dziala u mnie.

Zamienialem kable i nic - sprawdzalem z wlaczonym recznym przelaczaniem BNC/D-sub - niestety bez efektu.

Z miernikiem masz racje - sprawdze, ale najpierw musze go kupic (po 10.11).

 

Poprosze o opis ustawien o ktorych mowisz. Obraz mam niezly, ale zawsze moze byc lepszy :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam drivery od F57 i jakoś powyżej 100Hz nie wleze a wiem ze model ma-1786 ma max 108 hz ale nie 120. W każdym razie uwazaj na trafo.A sprawdzałeś to w OSD ?? Winda ci wykaże 120 Hz a monitor 75 :)

 

 

Co do ustawienia ostrości to masz 2 otwory na lewym boku.Jest to FOCUS 1 i 2 .

wkładasz tam sredni wkrętak krzyżakowy i stroisz do uzyskania maxymalnej ostrości.

Rób to powoli i używaj programu np.nokia monitor test.Nawet budy nie trzeba otwierac :)

 

Co do converegence (zbierzność kolorów ) to najlepiej urzyc kabla do maintrance port albo tym co jest w osd. Lepszy jest kabel bo masz ustawienia w poziomie dla dołu srodka i góry a w pionie tylko jedna zbierzność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Kwazor, miales racje :!:

Programy pokazywaly mi ze 120Hz, ale w Info monitora, ze 75.

Przelaczalem na 100, 90, 85, 75 i w info pokazywalo, ze wciaz 75!!!!

Jakt o przelaczyc zeby bylo naprawde 100? Mam wylaczone DCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten monitor i wiem ze 120 hz nigy nie osiagnie a ze masz radka to było pewne ze korzysta z infromacji DCC.

Teraz jeszcze wyreguluj monitor i bedzie dobrze.

 

Najlepiej jak miałbys kabel do maintrace port.Wtedy pokazuja sie dodatkowe funkcjie niedostepne z poziomu zwykłego osd.

 

I nie cisnij w 100 Hz bo trafo oryginalne kosztuje krocie a podróbka pracuje 6 miechów.Naprawiam akurat F56 w krórym padło trafo i w tych monitach 95% uszkodzeń to trafo.

 

I wyczyść go w srodku z kurzu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padnie do przynajmniej bede mial pretekst do wymiany na EIZO 21 cali (F77 kosztuje mniej jak 500, a T962 jakies 800), a oczu sobie nie wymienie :wink:

Jak kupie miernik, to sprobuje ustalic co jest z moim BNC - Kabel czy monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czarny to V był, EIZO F930 21`, wczesniej miałem D-SUB gruby z dwoma dławikami ekranowany, a cienie dało sie zobaczyc w niektórych sytuacjach, na BNC czysto jak łza !, zero cieni, odswieżanie tez OK! (to samo co d-sub), z czystym sumieniem polecam BNC !

P.S.

sa wogole karty graficzne z BNC jak tam wyzej ktos napsiał !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sa takie karty ale kosztuja bardzo ciekawe.

 

Raz jedynie widziałem taka karte.

 

Przecież po coś wymyślili te BNC prawda ???

 

 

P.s Postawiłem od nowa system i za diabła monit nie chcial mi wejśc wiecej niz 75 hz a monit ustawiłem jako F57.

Zrobilem to tak a mam win Me:

Wyłaczyłem automatyczne wykrywanie monitora Plug and Play

Zgodność z Energy Star

Restetowanie podczas zawieszenia wznowienia.

 

i znów moge ustawić sobie wszystkie wartości.

 

Okazuje sie że stare detonatory 21.11 które wczesniej miałem nie rozpoznaja informacji DDC a te które mam 53.04 tak.

 

To sam problem może dotyczyć monitorów firmy Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...