Jump to content

Kwazor

Stały użytkownik
 • Posts

  4138
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

Kwazor last won the day on February 16 2020

Kwazor had the most liked content!

About Kwazor

 • Birthday 02/19/1981

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://www.wiatrowe.za.pl
 • GG
  4092932

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  REDA k. Gdyni
 • Zainteresowania
  Elektronika, Radioamatorstwo,Kompy,Mechanika i wszystkie jeszcze nie zbadane tematy.....

Recent Profile Visitors

19957 profile views

Kwazor's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

400

Reputation

 1. Nic nie zrobisz . Flash pada ( tez to mialem w 4gb wersji ) Pen do elektrozlomu. Zadne wgrywanie fw nic ci nie da. Taka jakość penów gd ( chinol robi je dla wszystkich takie same roznia sie tylko napisem na obudowie i nazwa zmieniana w FW)
 2. Tak oczywiście V-NAND w 40nm i MLC... Ychy jakoś inni robili w 19nm( toshiba A19_ a nawet 15 ( micron).. Wiesz dlaczego 40nm ? Bo ulot ładunku przy pierwszych kosciach TLC był spory ( pamietasz akcje z czkawką w 830-tkach przy odczycie po kilku miesiącach ? --poprawili to nowy FW a dokładniej zrobili wenwnętrzy nadpis komórek co pewien okres czasu ( odświeżenie ładunku )-- w smart to nie jest widoczne.. Zreszta ostatnia akcja z ich 3 BIT MLC dokładnie pokazała kto tu kogo... Uzysk z krzemu mniejszy ? a kij tam odbijemy se to ceną dodamu 3bit MLC i pelikany to łynką... ( już mi się przypomina Goodram i ich nowe PRO z MLC.. wyszło szybko w testach na PPC że to 3D TLC )
 3. Jeśli lubisz przepłacać za 3D TLC ( samsungowe 3bit MLC ) to twoja decyzja ..
 4. @brachol odrobiłeś lekcje na 5 z + Ale Remap był niepotrzebny ( brak badów tylko wolne sektory ) Wolne sektory nie zawsze usuwa remap etc ( miękkie badanie) Ale czesto wpisane ręcznie z klawiatury ERASE ( uwaga danych niczym nie odzyskasz !! ) Wtedy jest pełny nadpis sektora ( pełne odświeżenie ) Ogolnie dysk zdrowy ( nałapał logicznych badów ) to że czasami pojawia się 500tka nie zawsze ozacza katastrofe ( dysk nie zawsze idealnie trafi w scieżke i robi wtedy kilkukrotny odczyt ( dużo 150tek po ERASE nawet w fabrycznie nowym dysku = ukryte reloki lub reloki ( wtedy 05 bierze się pod uwagę ) jak sobie przypomne nowke Seagate z kilkuset 150-tkami... no ok ale to Seagate którego dyski już pokazały nie jednemu to co znaczy "jakość". Pilnuj 01 jak się pojawiają w RAW cyferki to ten dysk zaczyna mieć problemy z mechaniką.
 5. Trup. Głowice zaparkowały na talerzu / blacha górna dociska silnik = dlatego masz dźwięk próby rozkręcenia silnika. Trup. Możesz go sobie teraz rozkręcić i postawić na półkę jako ozdobę.
 6. Wlasnie że 01 jest bardzo ważny : Błedy w odczycie sektorów. Do tego patrz na 05 : Już masz realokowane 38 sektorów czyli już dysk siada. Degradacja komórek trwa : Dysk nadaje sie tylko do trzymania "śmieci"
 7. Tak maja blokade. Norma w HP od kilku ładnych lat.
 8. Fizyki nie przeskoczysz : Woda zamarza w 0 stopni... 2 sprawność elektrolizy jest mała ( jak myslisz o zastosowaniu do samochodu to sprawność mniejsza niż 0 --więcej energi włożysz niż wyciągniesz ) Możesz zrobić obieg chłodzący ale odebrać musisz tyle ciepła co podasz mocy w elektrody. Ps. Co to za BOT pisał ?
 9. Tak pekł lut pod socketem lub najpierw sprawdz czy któryś pinów nie jest odgięty.. ( wyczyść sloty ram--odtłuść)
 10. Jak masz uszkodzoną solder maskę to tylko zywica pod "kolor" Są lakiery np : https://allegro.pl/listing?string=soldermaska&bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict43-ele-1-1-0326 Jak piny są porysowane to złotnik może podejmie sie nałożenia wastwy..
 11. Powinno zajarać ale po przygodach z RS-232/USB niczego nie można być pewnym. A drukarka to jeszcze z tych niezniszczalnych.. ( 1 milion przebiegu rekordzistki miały )
 12. Jak nie słyszysz startu ( i wibracji ) to trup. Sprawdż na innym złaczu zasilania ( zdarzają się wadliwe złacza w zasilaczu)
 13. WD 750 t-ka : Bady będa wracac : 01 wysoki RAW. W dyskach WD 01 to zawsze mówi o kondycji powierzchni WD10EARS : Tu 01 = 0 a 15 realokacji przy 33 tyś godzin pracy to przyjmijmy za "normalne" bo każdy dysk się zużywa. 750-tke używał bym do totalnych śmieci ( jak mozesz wyzeruj go wcześniej sobie w MHDD komenda ERASE ( zgraj dane wcześniej ! ) EARS : Nie ma żadnych powodów do niepokoju
×
×
 • Create New...