Skocz do zawartości
DooDah

Abit NF7-S (v2.0) vs. Abit AN7

Ktora plyte bys wybral???  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktora plyte bys wybral???

    • Abit AN7
      10
    • Abit NF7-S (v2.0)
      33


Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge znalezc na forum konkretnej odpowiedzi. Recenzje w sieci tez sa mieszane.

 

Prosze wiec o oddanie glosu zeby wszystko sie wyjasnilo raz a dobrze.

Cena nie gra roli bo to roznica 1zl.

dzieki :D

------------------------

 

Jeszcze jedna sprawa. Chodzi mi o to ze wolal bym plyte dobra bez kombinowania (chociaz na razie). A z tego co mi wiadomo NF7-S tylko z biosami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem wszystkie 3 (dfi an i nf7) i zdecydowanie wrocilem do nf7 - stabilna jak skala, dobre biosy i "znany wróg"

an7 ma nieco lepszy kodek i wejscie optyczne - biosy sa raczej gorsze, dfi to tylko dla ludzi ktorzy maja max 512MB ramu i chcą wykręcić wysokie FSB - jezeli chodzi o stabilnosc to porownałbym ją śmiało z ECSem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad AN7 lub NF7-S i nie mogę się zdecydować. Obie maja soundstorma ale na NF7-S ma podobno gorszy dźwięk. Czy pomimo tego, będzie lepszy od SoundBlastera 128 PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam tą płyte od piątku, i uważam że dźwięk jest lepszy niż z SB Live! 5.1, choć nie ma takiej różnicy jak między SS a zwykłymi zintegrowanymi dźwiękówkami.

No i wydajność w grach tak nie spada z SS jak z dźwiękówkami na PCI.

 

Jak na razie jedyna wada, to żeby z muza z winampa 2.91 szła na 4 kanałach, musi być ustawiony output na DirectSound. Na innych plug-inach gra tylko na przednich, co niestety dla mnie bardzo dużą wadą jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W takim razie po co ta ankieta???

 

Skoro masz tyle głosów to znaczy że lepiej brać NF7-S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do prób AN7 i nie wypadła najlepiej (moim zdaniem). Za to NF7-S bardzo dobrze się sprawuje. A mojego SB Live! 4.1 wrzuciłem na pułkę. Przewaga??? Obsługuje ASIO w standardzie, a SB tylko na sterownikach typu KX, gdzie zatracał możliwości EAX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prosbe a mianowicie mam pare pytan wiem ze to bylo juz multum raze walkowane :) ale :

Czy poprawilo sie cos wzgledem calego Guru ?

Czy najnowsyz bios wniusl jakies poprawki bo widzialem ze nowy jest z grudnia :)

Czy Goodram'y beda chodzily dobrze na nf7-s i na7? moze ktos ma :)

No i czy jest rozncia dzwieku miedzy tymi 2 plytami?

A co do OC to czy na oby 2 wciagne magistrale z 2000+ czyli 133 na 200 ? :) wiecej nie bede chial bo iu tak nei mam mobile:)

I te osoby ktore mialy juz an7 i przesiadly sie na nf7-s Niech sie wypowiedza

Czekam na konkretne wypowiedzi.

Pozdrawiam Moriia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci nie odpowiem bo też sie zastanawiam nad NF7-S a AN7

to dla kuzynki, wiadomo nie bedzie zadnego krecenia tylko chodzi o stabilność i niezawodność

oraz funkcjonalność, więc która w tym wypadku płyta jest lepsza pod tymi wzgledami :?:

 

... a co do ankiety to nie sugerował bym się wynikami poniewaz znacznie więcej użytkowników ma NF7-S, bo była wczesniej i własnie ona się wybiła i stała sie tak popularna.

acha, a czym rózni się AN7 od AN7 Guru? tym ze ta druga ma radiatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu po raz pierwszy i tatko własnie chce mi kupic jakąś płytę

jak przeglądałam wasze tematy to wynika ze abity są najlepsze, skoro takie zaintereowanie to dlaczego z nimi jest tyle problemów, czy jak kupie to bedzie ona dobra?

chce dobrą płyte i to wystarczy,

do tego jeszcze dostane głosniki logiteka x-530

wracajac do tej płyty to która byłaby dobra dla moich potrzeb

a bedę oglądała filmy DVD oraz word, internet i gry

Abit AN7 czy NF7S? jeszcze w innym sklepie mają tą pierwsza właśnie z nazwą Guru

Którą wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie NF7 rev2

 

Dlaczego ludzie nie biorą rzekomego następcy ( AN7 ) :?: bo to jest niewypał, płyta generalnie nieudana szczególnie jeśli o OC, naprawde rzadko sie trafia egzemplarz który by ładnie latał.

 

DFI tylko dla cierpliwego overclokera który bedzie długo sie bawił mnogoscią opcji i nie bedzie się raził padami biosu ( zdaża sie znacznie częsciej niż na NF7 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...