Skocz do zawartości
kernelek

Kłopot ze śledzien Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Co mam zrobić jeśli moja płyta shuttle ak32a ma 10 pinów (nóżek) wyjście usb da sledzi usb !!!

A ja kupiłem 9 pinowy śledź usb !!! (jeden pin jest za zaslepiony) !!!

Jak myslicie, czy pomogło by jakbym przedziurawił zaślepiony pin i póżniej go podłączył ???

 

NIE WIEM CO MAM ROBIC ???

POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Myślę, że rozwiercenie tego zaślepionego otworu rozwiązałoby problem. Zaślepienie zapobiega tutaj nieprawidłowemu włożeniu wtyczki.

 

Musisz jedynie pamiętać w którą stronę należy tą wtyczkę włożyć prawidłowo, bo jak rozwiercisz tą zaślepkę, to wtyczka będzie pasowała na 2 sposoby.

 

Uważaj potem, żeby nie włożyć odwrotnie.

 

Moja płyta główna ma 9-pinowe wyjście dla gniazd USB.

 

 

Piny śledzia USB:

 

2 4 6 8 10

* * * * *

* * * *

1 3 5 7 9

USB1

USB2

 

Pin Przyporządkowanie

1 ......... VCC

3 ......... Data0 -

5 .......... Data0 +

7 ........... Ground

9 .......... NC

 

Pin Przyporządkowanie

2 .......... VCC

4 .......... Data1 -

6 .......... Data1 +

8 ......... Ground

10 ......... NC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i zapytam o podobną sytuacje. :wink:

Posiadam płytę główną LuckyStar 5V-1A ver. 2.0

(Tak oto wygląda to cudo: http://web.tiscali.it/acorp/?http://web.ti...-1a/5v-1a.htm?)

Chcę zakupić śledzia do usb tylko mam problem bo wyjście usb jest na 8 pin. W sklepie mają śledzie z 2 portami ale 1x10 pin lub jeden port 1x5 pin. Mam szukać śledzia 1x8 pin czy moze 1x4 pin. Chyba ze możliwe jest jakieś przełozenie kabelków z wtyczki 10 pin do wtyczki 8 pin? Brać ten 10 pin i kombinować podłaczenie kabelków do wtyczki 8 pin, czy moze ten 1x5 pin będzie działał bez problemów?

Trochę pokrętnie napisane ale zrozumiecie :oops:

 

Ps1. Jeśli ktoś wie skąd moge zassać biosy do tej płytki niech zarzuci linkiem. Istnieją moze jakieś zmodowane biosy do tego cuda? Na stronce http://members.fortunecity.com/ssv2/chipsetviavpx.html pisze że płytka obsluguje też nieco wyższe fsb niz normalnie. Z chęcia bym takie fsb sobie zapodał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat twojej płyty pod tym linkiem jest za mało czytelny, żeby zlokalizować na nim wyjścia USB.

 

Aby 1 port USB funkcjonował potrzebne są 4 przewody (nie 5). Sam musisz się przyjrzeć twojej płycie i porównać z wtyczką przy śledziu, który zamierzasz kupić. Port na pewno będzie działał - musisz tylko zobaczyć, czy nie będziesz miał problemów z włożeniem wtyczki.

 

Być może dostaniesz gdzieć uniwersalnego śledzia USB, gdzie zamiast 8- czy 10-pinowej, każdy przewód będzie miał osobną 1-pinową wtyczkę. Wtedy będzie on pasował do każdej płyty, jednak będzie trzeba zwrócić uwagę na kolory przewodów, aby właściwie połączyć te kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Juz chyba wiem jak to będzie trzeba podłączyć. Na mojej płycie jest 8 nóżek. Te 2 brakujące to NC (wnioskuje to po rozpisaniu pinów 2 posty wyżej - w manualu do płyty niemam niestety takiej rozpiski portu usb), zatem jeśli podłączę wtyczkę 10 pinową to dwa ostatnie oznaczone jako NC z wtyczki poprostu beda niepodłączone. Ostatnie pytanie w tym temacie: Co oznacza NC na tej ropzisce? (tak sobie dedukuję NC = Not Connected??) Wtedy podłączenie niestanowiłoby problemu ponieważ te 2 piny i tak byłyby niepodłączone. Dobrze myślę :?: :wink: Wybaczcie moje głupie pytanka ale chcę sie upewnić żeby wszystko działało bez potrzeby kupowania dodatkowego kontrolera usb :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...