Skocz do zawartości

Wojtek P

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    134
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Skąd
    Chorzów
  • Zainteresowania
    komputery, j. angielski

Wojtek P's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witam, Polecam zastanowić się nad zakupem karty MAYA 44 MKII firmy Audiotrak. Na Allegro można ją dostać za mniej niż 500zł. Posiada ona 4 wejścia i 4 wyjścia analogowe oraz wyjście cyfrowe. Może współpracować z opcjonalną kartą dodatkową MI/ODI/O, która dodaje interfejs MIDI, oraz wejście i 2 wyjścia cyfrowe. Jakość dźwięku to 24-bit/96KHz przy bardzo dużej dynamice. Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do kart Audigy, karta MAYA 44 MKII ma cały tor audio 24-bitowy, a nie tylko przetworniki. Karta oczywiście pozwala na wprowadzanie i wyprowadzanie 4 kanałów audio jednocześnie, więc idealnie nadaje się dla DJ-ów. Sterownik jest dobrze napisany, więc obciążenie procesora jest mniejsze, niż w przypadku kart innych producentów.
  2. Wojtek P

    Jak kartę dzwiękową do 200zł

    Jest taka stereofoniczna karta zewnętrzna OPTOPlay na USB firmy Audiotrak. Posiada ona wyjście stereofoniczne cyfrowe i analogowe. Ma wbudowaną technologię Dolby Headphone Technology, która umożliwia słuchanie dźwieku przestrzennego na stereofonicznych słuchawkach. Dla wyprowadzania dźwięku cyfrowego do wzmacniacza jest idealna. Jakość dźwięku 24-bit 96kHz. Jej cena to około 300zł, ale czasem można dostać ją w serwisach aukcyjnych taniej.
  3. Wojtek P

    Nf7 I Grafika Na Pci

    Ja na płycie NF7-SL odpaliłem kartę S3 VIRGE 4MB PCI i wszystko działało. Sterowniki były z Windowsa XP.
  4. Przed chwilą przeładowałem Windowsa. Wstąpiłem do BIOS'a, gdzie temperatura procesora wahała się pomiędzy 49-50 stopni. Po ponownym uruchomieniu Windowsa włączyłem EVEREST i pokazał mi również 49-50 stopni. Także raczej to będzie złe wskazanie programu - może powtarzający się konflikt z innymi programami. Spróbuję zainstalować MBM. A tak w ogóle, czy temperatura 49-50 stopni jest prawidłowa? Dzięki za oodpowiedzi.
  5. Witam, Do monitorowania systemu używam programu EVEREST. Program Nvidia System Utility pokazuje tak samo. Otóż przy normalnej pracy temperatura procesora waha się w granicach 55 stopni. Po 10-minutowej grze 3D temperatura procesora wynosiła u mnie 58 stopni. Wcześniej, jeszcze miesiąc temu, przy takiej samej pracy temperatura procesora wg tych programów była o 5-10 stopni niższa. Pozostałe dane są następujące (i takie były też wcześniej): Temp dysku: 35-39 st, temp systemu: 35 stopni Obroty wentylatora na procesorze: ok 4000 - 4200 Wentylator w zasilaczu: ok 1200-1480 obr/min Napięcia są w normie ATX Konfiguracja komputera nie była zmieniona, system nie był przeinstalowywany. Co może być powodem większej temperatury procesora? Czy mogą to być błędne wskazania? Wentylator na procku jest oryginalny - kupiony razem z procesorem.
  6. Wojtek P

    Adobe Audition

    Sprawdź, jakie masz urządzenie nagrywania w Panelu Sterowania Windows, w sekcji Dźwięki. Ustaw właściwe źródło dźwięku i zaznacz "Używaj tylko preferowanych urządzeń". Potem kliknij na głośniczek obok zegara i wybierz mikrofon. Sprawdź w jakimś programie, czy mikrofon w ogóle działa. Teraz wejdź do Cool Edit lub Audition i w EDIT VIEW spróbuj nagrywać. Powinno działać. Jak nie, to wejdź do menu ustawień i tam sprawdź, czy jest właściwe urządzenie nagrywania. Jaką masz kartę dźwiękową?
  7. Wojtek P

    Adobe Audition

    Chodzi ci o Adobe Audition, następce programu Cool Edit Pro? Masz tam dwa tryby EDIT VIEW i MULTITRACK VIEW. W EDIT VIEW po włączeniu nagrywania wszystko powinno działać, pod warunkiem, że w mikserze karty dźwiękowej masz ustawiony mikrofon, jako urządzenie wejściowe. W MULTITRACK przed nagrywaniem musisz włączyć tryb "R" dla ścieżki, na którą będziesz nagrywał.
  8. Ja w tej sprawie napisałem e-mail do producenta. W odpowiedzi polecili mi zaktualizować firmware z ich strony. Przysłali mi także programik, którym będę miał (po wgraniu nowego firmware) przetestować napęd z płytą CD-RW i wysłać im raport. Czy aktualizując firmware w nagrywarce CD-RW jest możliwość niepowodzenia - tzn. napęd przestanie działać? Pozdrawiam
  9. Witam, Raczej nie kupuj nowego, bo po pewnym czasie też zacznie szwankować. Szkoda pieniędzy Lepiej wymień na radiator Zalman, jak napisał kolega przede mną. Z radiatorem nie będzie takich problemów.
  10. No to poważna wada nagrywarek LiteON 52x32x52. A czy są jakieś płyty CD-RW o szybkości minimum 10-12x, które bezpiecznie można używać w tej nagrywarce? Czy ta nagrywarka raczej nadaje się tylko do CD-R?
  11. Program: Nero 6.3, Windows XP Professional z SP2, Nagrywarka LiteON 52x32x32 Próbowałem na 2 komputerach z taką samą nagrywarką i tym samym oprogramowaniem i problem występuje na obydwóch. Próbowałem też na Nero 5.5, oraz na Nero 6.6 - z takim samym skutkiem. Kiedy nagrywam płytę CD-RW (Dysan 700MB Ultra Speed), wszystko nagrywa się normalnie a wypalanie kończy się komunikatem, że wszystko skończone pomyślnie. Kiedy chcę odczytać tą CD-RW to są problemy. Odczyt jest albo całkowicie niemożliwy, albo z trudem można odczytać 1 czy 2 pliki (z 60 nagranych). Próbowałem odczytu na 2 różnych napędach i jest tak samo. Kiedy na tej nagrywarce w ten sam sposób wypalam zwykłą płytę CD-R, to nie ma żadnych problemów z odczytem. Problem dotyczy tylko płyt CD-RW. Problem ten mam od kilku tygodni - wcześniej nagrywałem na CD-RW i wszystko było ok. W komputerze nic nie było zmieniane - a problem ten występuje na 2 komputerach. Dziś zabrałem jedną z tych płyt CD-RW do pracy i nagrałem na niej nowe dane na nagrywarce DVD Toshiba. Płyta się nagrała, ale nie dało już się jej odczytać. Czy żywot tej, jak i pozostałych 3 płyt Dysan CD-RW Ultra Speed się skończył? Czy to może nagrywarka je uszkodziła? Wie ktoś, co może być powodem?
  12. Ja podczas pracy z zasilaczem Megabajt 350W w czasie większego obciążenia miałem napięcie 3,3V na poziomie 2,98V. Ale system działał stabilnie. Podkręcania wolałem ani nie próbować. Zmieniłem na Chieftec 360DF i wszystko jest jak należy.
  13. Wszystko na to wskazuje, że NC = Not Connected. Ja mam 2 dodatkowe porty USB w przedniej ściance obudowy komputera, każdy przyłączony do płyty gł. za pomocą 4 przewodów.
  14. Schemat twojej płyty pod tym linkiem jest za mało czytelny, żeby zlokalizować na nim wyjścia USB. Aby 1 port USB funkcjonował potrzebne są 4 przewody (nie 5). Sam musisz się przyjrzeć twojej płycie i porównać z wtyczką przy śledziu, który zamierzasz kupić. Port na pewno będzie działał - musisz tylko zobaczyć, czy nie będziesz miał problemów z włożeniem wtyczki. Być może dostaniesz gdzieć uniwersalnego śledzia USB, gdzie zamiast 8- czy 10-pinowej, każdy przewód będzie miał osobną 1-pinową wtyczkę. Wtedy będzie on pasował do każdej płyty, jednak będzie trzeba zwrócić uwagę na kolory przewodów, aby właściwie połączyć te kable.
  15. Witaj, Myślę, że rozwiercenie tego zaślepionego otworu rozwiązałoby problem. Zaślepienie zapobiega tutaj nieprawidłowemu włożeniu wtyczki. Musisz jedynie pamiętać w którą stronę należy tą wtyczkę włożyć prawidłowo, bo jak rozwiercisz tą zaślepkę, to wtyczka będzie pasowała na 2 sposoby. Uważaj potem, żeby nie włożyć odwrotnie. Moja płyta główna ma 9-pinowe wyjście dla gniazd USB. Piny śledzia USB: 2 4 6 8 10 * * * * * * * * * 1 3 5 7 9 USB1 USB2 Pin Przyporządkowanie 1 ......... VCC 3 ......... Data0 - 5 .......... Data0 + 7 ........... Ground 9 .......... NC Pin Przyporządkowanie 2 .......... VCC 4 .......... Data1 - 6 .......... Data1 + 8 ......... Ground 10 ......... NC
×
×
  • Dodaj nową pozycję...