Skocz do zawartości
--Noe--

Gf6600 Mocny Konkurent Dla Ati Radeon 9600pro/xt

Rekomendowane odpowiedzi

Załorzyłem tan temat bo widze że wszędzie idzie bój między Gf6600 a ATI Radeon 9600 PRO/XT, i wielu ludzi nie może się zdecydować który z tych modeli ma kupić. Nie jestem aż takim fachowcem, ale od dwuch tygodni szperam w necie informacji o Radkach.

 

Więc jak najbardziej moge polecić FIC Radeon 9600PRO. No po prostu świetna karta.

 

Zalety:

 

*bardzo ale to bardzo się podkręca (bez wymiany chłodzenia 400/600 @ 500/700!!!!)

 

*a z takim chłodzeniem jak napszykład Thermaltake Giant III eXTREME o boże już się boje!! Pewnie wiele wiele więcej!!!!

 

*pamięć 2.8 ns BGA!!!!

 

*prawdziwa gratko dla OC-ersów

 

Wady:

 

*no mogło by być 8 kanałów a nie 4

*no i układ graficzny ma 128bit zamiast 256bit

*CENA: 599zł

 

Może troszke przesadziłem ale tyle karcie brakuje do doskonałości. :lol:

 

 

CZEKAM NA RECENZJE INNYCH RADKÓW 9600PRO/XT (w konieczności 9550 :razz: ) NO I OCZYWIŚCIE Gf6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem Sparkle GF6600 narazie podkręciłem go do 530/325, z rdzenia na standardowym chłodzeniu więcej nie wycisnę, przy 540 w 2003 w tescie 4 widać małe artefakty, pamięć powinna jeszcze trochę iść ale najpierw założe jakieś radiatorki.

Czyli sie dobrze podkreca jak na rdzen 300 :) Nie wiadomo jak to bedzie z "markowymi" modelami. Wg mnie jest duzo lepsza niz Radeon 9600Pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noe, przemysl jeszcze raz to co napisałeś...

To, że nie każdy egzemplarz się tak kręci to jeszcze szczegół - też mam tę kartę, na standardowym chłodzeniu idzie na 450/800 max, więcej na rdzeniu i się obraz sypie :( ale chwalisz tego FIC'a za cenę, za którą ja go kupiłem prawie rok temu, teraz jest już ponad stówę tańszy :P

Co do wad, to Twojej karcie rzeczywiście "troszkę" brakuje do doskonałości skoro jako jedyny na świecie egzemplarz ma 128-bitowy układ graficzny LOL

Pamięc, to co innego - oczywiście jest 128-bitowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załorzyłem tan temat bo widze że wszędzie idzie bój między Gf6600 a ATI Radeon 9600 PRO/XT, i wielu ludzi nie może się zdecydować który z tych modeli ma kupić. Nie jestem aż takim fachowcem, ale od dwuch tygodni szperam w necie informacji o Radkach.

 

Więc jak najbardziej moge polecić FIC Radeon 9600PRO. No po prostu świetna karta.

 

Zalety:

 

    *bardzo ale to bardzo się podkręca (bez wymiany chłodzenia 400/600 @ 500/700!!!!)

 

    *a z takim chłodzeniem jak napszykład Thermaltake Giant III eXTREME o    boże już się boje!! Pewnie wiele wiele więcej!!!!

 

    *pamięć 2.8 ns BGA!!!!

 

    *prawdziwa gratko dla OC-ersów

 

Wady:

 

    *no mogło by być 8 kanałów a nie 4

    *no i układ graficzny ma 128bit zamiast 256bit

    *CENA: 599zł

 

Może troszke przesadziłem ale tyle karcie brakuje do doskonałości. :lol:

CZEKAM NA RECENZJE INNYCH RADKÓW 9600PRO/XT (w konieczności 9550 :razz: ) NO I OCZYWIŚCIE Gf6600

1221002[/snapback]

lllllllllooooooooooolllllllllllllllllllllll nie kanałow tylko potoków kanały to sa sciekowe

 

karta ma procesro 256 bitowy (wszystkie karty od gf 256 maja taki opruycz matroxa parhateli który ma 512bit) szyne ma za to 128 bit talej porówanie nie ma sensu bo karta ta nawet po bardzo duzym oc nie dorówna podkreconemu 6600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załorzyłem tan temat bo widze że wszędzie idzie bój między Gf6600 a ATI Radeon 9600 PRO/XT, i wielu ludzi nie może się zdecydować który z tych modeli ma kupić. Nie jestem aż takim fachowcem, ale od dwuch tygodni szperam w necie informacji o Radkach.

 

Więc jak najbardziej moge polecić FIC Radeon 9600PRO. No po prostu świetna karta.

 

Zalety:

 

    *bardzo ale to bardzo się podkręca (bez wymiany chłodzenia 400/600 @ 500/700!!!!)

 

    *a z takim chłodzeniem jak napszykład Thermaltake Giant III eXTREME o    boże już się boje!! Pewnie wiele wiele więcej!!!!

 

    *pamięć 2.8 ns BGA!!!!

 

    *prawdziwa gratko dla OC-ersów

 

Wady:

 

    *no mogło by być 8 kanałów a nie 4

    *no i układ graficzny ma 128bit zamiast 256bit

    *CENA: 599zł

 

Może troszke przesadziłem ale tyle karcie brakuje do doskonałości. :lol:

CZEKAM NA RECENZJE INNYCH RADKÓW 9600PRO/XT (w konieczności 9550 :razz: ) NO I OCZYWIŚCIE Gf6600

1221002[/snapback]

 

Ja mam radka 9600 pro HIS, jeśli chodzi o rdzeń to idzie bez niczego na 535, zmiana chłodzenia i miałem 560 , lecz z pamięciami tragedia. Przy 630 juz wieszają kompa, zastosowane kostki to http://www.samsung.com/Products/Semiconduc.../K4D263238E.htm

model gc2a, po zastosowaniu v-moda idą na 720 i jak narazie nie mam zamiaru jej bardziej męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załorzyłem tan temat bo widze że wszędzie idzie bój między Gf6600 a ATI Radeon 9600 PRO/XT, i wielu ludzi nie może się zdecydować który z tych modeli ma kupić. Nie jestem aż takim fachowcem, ale od dwuch tygodni szperam w necie informacji o Radkach.

 

Więc jak najbardziej moge polecić FIC Radeon 9600PRO. No po prostu świetna karta.

 

Zalety:

 

    *bardzo ale to bardzo się podkręca (bez wymiany chłodzenia 400/600 @ 500/700!!!!)

 

    *a z takim chłodzeniem jak napszykład Thermaltake Giant III eXTREME o    boże już się boje!! Pewnie wiele wiele więcej!!!!

 

    *pamięć 2.8 ns BGA!!!!

 

    *prawdziwa gratko dla OC-ersów

 

Wady:

 

    *no mogło by być 8 kanałów a nie 4

    *no i układ graficzny ma 128bit zamiast 256bit

    *CENA: 599zł

 

Może troszke przesadziłem ale tyle karcie brakuje do doskonałości. :lol:

CZEKAM NA RECENZJE INNYCH RADKÓW 9600PRO/XT (w konieczności 9550 :razz: ) NO I OCZYWIŚCIE Gf6600

1221002[/snapback]

Za 600zł to bym wolał jak już wolisz ATI kupić 9800Se Expertvision wydajnosciowo 9600XT a można przy odrobinie szczęścia odblokować potoki i zrobić sobie 9800Pro

:) :wink: ja ze swojego 9550XT wyciagnełem tyle co z tego Fic można ale kosztował mnie tylko 400zł :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł to bym wolał jak już wolisz ATI kupić 9800Se Expertvision wydajnosciowo 9600XT a można przy odrobinie szczęścia odblokować potoki i zrobić sobie 9800Pro

:)  :wink:  ja ze swojego 9550XT wyciagnełem tyle co z tego Fic można ale kosztował mnie tylko 400zł  :D  :wink:

1222761[/snapback]

 

9800 SE są już tak przebrane, że masz praktycznie zerowe szanse, że trafisz na modowalny egzemplarz. One były tak popularne, że były już w hurtowniach przebierane, jedynie na allegro możesz takiego dostać w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800 SE są już tak przebrane, że masz praktycznie zerowe szanse, że trafisz na modowalny egzemplarz. One były tak popularne, że były już w hurtowniach przebierane, jedynie na allegro możesz takiego dostać w rozsądnej cenie.

1222798[/snapback]

no z tego co wiem , to niektóre sklepy sprzedają 9800se z gwarancją modowalnosci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem sensu tego topiku i jego tamatu

otoz 6600 to zupelnie inna bajka nawet najbardziej wypasny 9600 mu nie podskoczy...

mowicie o podkrecaniu - 6600 tez mozna podkrecic

imo dla mnie tamat jest bez sensu

kazdy chyba jak zobaczy taniego 6600 go wezmie a nie jakiegos 9600

:gitarzysta:

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,ze tylko 6600.Ma najnowszy silnik,4x2,podkręcalny jest a 9600pro czy XT nie umywa się do niego.Stary silnik, 4x1 i z reguły kipeskie,nizbyt podkręcalne pamięci. A cena porównywalna.

6600 można deliberować z wyborem tylko jeżeli mamy jakiego 9800,bo 9600 nie umywa się całkowicie do 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Noe.... :)

6600 jest lepsza. I tyle. Kręci się jak głupia i ma lepsze wyniki w syntetykach. A 9600, nawet XT to tylko jakaś niedoróbka ATI, która niestety dała [gluteus maximus] i z 9600 i z 9250 (ale nie z 9550, które sa rewelacyjne).

Oki, syntetyki: W marku'03 wyniki 6600 wynosza od 4500 do 5000. http://www.digit-life.com/articles2/gffx/nv43-p22.html#p28 Tu to wyraźnie widać. Znajdzcie mi 9600 który zrobi 4500 BEZ PODKRĘCANIA.

A tak na marginesie: GF6600 NIE MA na AGP. Na razie są tylko 6600GT. Porównujemy więc karty na AGP i PCI-E co jest toszku bez sensu.

 

Ale konkludując: 6600 jest lepsza, a 6600GT to inna liga niż 9600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie: GF6600 NIE MA na AGP. Na razie są tylko 6600GT. Porównujemy więc karty na AGP i PCI-E co jest toszku bez sensu.

 

Karta jest juz w Polsce. Kilka osob ma juz Sparkle 6600 AGP. Nie ma jej jeszcze w sklepach ale w hurtowni Pronox w Katowicach byla dostepna (550 zl) :) Najdalej za 2 tygodnie powinna byc w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...no to oki, w takim razie wszystko w porzadku.

 

ALE: nadal podtrzymuję moje zdanie: GF6600 za 550 PLN jest zdecydowanie lapsza od "czegoś w formie karty graficznej" czyli 9600PRO za 599 (cena mnie rozwaliła...po co kupować coś takiego jak za 280 mozna mieć 9550 Gigabyta a za 430 można mieć 9550XT GeCuba??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...