Skocz do zawartości
Foton

Ati Tool 0.0.23

Rekomendowane odpowiedzi

Coz sam nie wiem co o nowym Ati tool myslec <_< . Po zainstalowaniu znacznie spadly mi wyniki w podkrecaniu mojej karty (Sapphire radeon 9600 pro).

Na ver. 0.0.22 mialem core 560 a mem 778 mhz stabilnie(stery 4.12 beta i oficjalne 4.12 to samo w grach i 3d markach wszytko ok :) )

a na ver. 0.0.23 wyniki znacznie spadly 540 mhz core a mem 750. Troche powyzej tych ustawien i juz sypie artami! :sad:

U was dzieje sie tak samo?? czy to tylko przypadlosc 9600 pro w stosunku do 0.0.23?? :blink:

Jakie wyniki macie na nowszych kartach?

 

Pozdrawiam:

Foton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie teraz sprawdzić, bo siedzę na laptopie (co prawda mam Mobility 9000 i nawet kiedyś go kręciłem, ale ATI Tool się krzaczył), jednak słyszałem o tym już dużo wcześniej. Była dostępna wersja beta i twórca tego programiku pisał o tym, iż nowa metoda wykrywania artefaktów została znacznie ulepszona w stosunku do starej (tak, jakbyś wiele godzin grał w wymagającą FPP) i wiele osób uzyskało słabsze wyniki OC. Podobno teraz max. OC wyznaczone przez ATI Tool jest naprawdę zbliżone bądź równe na 100% wolnemu od artów podkręceniu - wg mnie, cholera wie.

 

Zobacz tutaj na forum :

 

http://forums.techpowerup.com/forumdisplay.php?f=9

 

może najdziesz coś w temacie - tam właśnie znalazłem w/w informacje.

 

EDIT : tutaj jest o betach, tam to było :

 

http://forums.techpowerup.com/forumdisplay.php?f=24

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to juz zaraz po instalacji, w opcjiach programu jest mozliwosc przelaczenia na stara metode, ale to tez nie poskutkowalo :sad: ale jesli masz racje to pewniej bedzie uzywac nowego ati toola(chociaz uzywam starego na starych ustawieniach juz dosc dlugo, zaras jak sie pojawil i nigdy niemialem problemu z zadna gra) dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo. Wywala arty na samym początku ale leje na to.

560 i 560 i w zadnej grze artow niema a w ati tool sa.... zeby artow nie bylo musze dac 560 i 550 a to mnie juz nie bawi bo mam wgranego biosa od xt pe!

Wczoraj wlaczylem tego ati toola i chodzil 30min bez artow na 560 i 560

dzis rano chce zobaczyc czy dalej bedzie tak chodzil a tu lipa i wywala na samym poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo. Wywala arty na samym początku ale leje na to.

560 i 560 i w zadnej grze artow niema a w ati tool sa.... zeby artow nie bylo musze dac 560 i 550 a to mnie juz nie bawi bo mam wgranego biosa od xt pe!

Wczoraj wlaczylem tego ati toola i chodzil 30min bez artow na 560 i 560

dzis rano chce zobaczyc czy dalej bedzie tak chodzil a tu lipa i wywala na samym poczatku

1236567[/snapback]

 

 

ciekawe to jest?! jak odpaliłem pierwszy raz tego ati toola na radku 9550 to ładnie smigał bez aferaktów > max rdzeń 425 >pamięc 200ddr..na nastepny dzien troszke podniosłem pamięc do 250ddr a rdzen zmniejszyłem do 315 :o zaczeło sie sypanie artów teraz cały czas ati tool sie krzaczy niezależnie od wartości pamięci i rdzenia ....ale giery śmigają bez artów na Rdzeń 320/Pam. 240 ddr np stress test counter strike source czy nfs u2 ??? czyżby sie pamięc uszkodziła ??

sprzęt to athlon 2000xp 256 mb no name pc2100 zasiłka chiiftek 360 df i karta his radeon 9550 z pamięciami samsunga tc 40 na najnowszycz sterach omegi ...czy stery omegi nie gryzą sie z ati toolem? czy ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić???? z góry dzięki z jakiegoś hinta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe to jest?!  jak odpaliłem pierwszy raz tego ati toola na radku 9550 to ładnie smigał bez aferaktów > max rdzeń 425  >pamięc 200ddr..na nastepny dzien troszke podniosłem pamięc do  250ddr a rdzen zmniejszyłem do 315 :o  zaczeło sie sypanie artów teraz cały czas ati tool sie krzaczy niezależnie od wartości pamięci i rdzenia ....ale giery śmigają bez artów na  Rdzeń 320/Pam. 240 ddr np stress test counter strike source  czy nfs u2 ??? czyżby sie pamięc uszkodziła ??

sprzęt to athlon 2000xp  256 mb no name pc2100 zasiłka chiiftek 360 df i karta his radeon 9550 z pamięciami samsunga tc 40 na  najnowszycz sterach omegi ...czy stery omegi  nie gryzą sie z ati toolem? czy ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić???? z góry dzięki z jakiegoś hinta :(

1253477[/snapback]

Witam!

Spróbuj całkowicie odinstalować Ati Toola a potem zainstaluj ponownie starszą wersje i sprawdż czy bedzie to samo!

Ja miałem to samo po paru próbach.Odinstalowanie pomogło i teraz smiga wszytko pięknie tylko na tym nowym trochu słabiej... Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem czy dalej ati tool powoduje bledne odczyty w OC Guru bo na 0.022 mialem temp rdzenia powyzej 200stopni musze to sprawdzic

 

no nareszcie bede mogl uzywac ati toola :) jak narazie wszystko dziala wporzo

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...