Skocz do zawartości
koberski

Sb Audigy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem takie cos http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75301966

Jak to podłączyc do Audigy zależy mi na wejsciu i wyjsciu optycznym

Na karcie mam gniazdo spdif |0 plaskie czarne 5 pinów ale nic się nie dzieje,może te gniazdo jest nie aktywne.Jakies sugestie.

Załaczam zdjęcie karty 2 od prawej gniazdo to te spdif.

Moze ma ktos dokladny opis(instrukcje tej karty)

Dolanczam tez zdjecie karty 2 gniazdo od prawej to spdif

post-126879-1133987639_thumb.jpg

Edytowane przez koberski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przyłączam do prośby. Jeśli masz cyfrówkę pod ręką, to może zrób zdjęcia tego wtyku ze śledzia i zbliżenie tych pinów z karty. Wtedy może będzie łatwiej komuś odpowiedzieć. Na pewno się to da podłączyć, tylko te wtyczki Molex... :mur:

 

Mam tez tego śledzia z tej aukcji, z tym że mam Audigy2 i tam jest 5 pinów ale w 2 rzedach i jak to podłączyć??post-126896-1133909453_thumb.jpg

Edytowane przez kolo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki Molex sa z tego co wiem do napedow optycznych.

 

Ale na karcie jest jeszcze jedno zlacze - ten zestaw 9 pinow tuz pod zlaczem od panelu. U mnie na A2 jest to oznaczone jako SPDIF_IO.

Moze do tego trzeba podpiac sledzia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslelem o tym, tylko mi sie ilosc pinow pomylila.

 

W kazdym razie, tak jak rozmawialismy na GG, trzeba to jakos podlaczyc do tego SPDIF_IO.

 

I teraz pytanie - czy ktos widzial gdzies opis pinow tego zlacza? Gdzie zasilanie, gdzie masa itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje za zainteresowanie tematem.

Problem tkwi w tym ze gniazdo w karcie ma 5 pinów a nawtyczka ze śledzia posiada 4.

Gy podlaczylem normalnie zadne wej. optyczne nie swieci,

gdy podlaczylem z przesunieciem wtyczki tylko 3 piny pojawilo sie swiatelko na wyjsciu optycznym.

 

 

Pózniej zamieszcze fotki i schemacik jak podlaczylem ze swieci wyj optyczne teraz niue mam aparatu pod ręka.

Edytowane przez koberski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem rozklad pinow w kabelku na tym sledziu (jest to dodatkowy sledz do plyt glownych AOpen AX4SG). Wyglada to tak:

 

+5V

przerwa

SPDIF OUT

GND

SPDIF IN

 

Poszukaj na www.kxproject.com rozpiski pinow do zlacza SPDIF_IO na brzegu karty dziwekowej (dwa rzedy pinow, w jednym piec w drugim bodajze trzy lub dwa, na brzegu karty dzwiekowej obok zlacza do panelu) i tam to podlaczaj.

 

Na A2 uklad pinow prawie sie zgadza poza jednym szczegolem - wejscie jest zamienione miejscami z wyjsciem. Jak dojdzie do mnie ten sledz (tez zamowilem :) ) to pobaiwe sie tym i zdam relacje. Ale na forum Creative ludzie podlaczali pod te piny rozne sledzie i dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze być tak ze jak pdłaczylem jak jest zalaczone na zdieciu ze żle podalem 5V , i na wyjsciu bedzie swiecic ale nim nie idzie sygnał(nie mam jak sprawdzic (jutro bede maial kabel optyczny).

Edytowane przez koberski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie teraz nie mam jutro to przemirze

A czy na innych pinach powinno byc jakies inne napiecie(na karcie)bo jak mierzylem to bylo zedu 3.3V.

A jak bede mierzyl dam mase mirnika na obudowe kompa to wykryje te 5V i jak trafie na mase to miernik powinien pokazac 0V?

BO ze mnie amator elektronik :rolleyes:

Edytowane przez koberski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś juz sobie poradzil z problemem.

Bo ja nie moge sobie poradzic,sygnału na wyjsciu optycznym nie mam jak sprawdzic , a za nic nie chce wejscie optyczne zaskoczyc , moze cos zjarałem?

Znalazłem takie cóś http://pinouts.ru/data/creative_int_pinout.shtml może tu podpiąć?

Edytowane przez koberski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze?

Dołączona grafika

 

??

i wpiac wzdloz? czy zle mysle? :D

 

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=51279

 

 

edit:

wlasnie sie doczytalem na w/w/ forum, ze wejscia w pinach za cyfrowe i nie mozna podpiac analogowych mic/sluchawki... ale spdif jest cyfrowe :) wiec niech ktos sproboje, powinno sie dac :)

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie coraz bardziej, czy aby na pewno rozklad pinow na sledziu podany przeze mnie pare postow wczesniej jest prawidlowy...

 

Niby po podlaczeniu do A2 powinno byc OK (jedyna roznica, to ze piny OUT i IN sa zamienione), ale:

- gniazda optyczne sie nie swieca

- na zlaczu SPDIF_IN coaxial mam caly czas napiecie, ok. 3.7V AC (ok. 2V DC), bez wzgledu na to czy gra jakas muzyczka czy nie.

 

Dzis bede mial kabel optyczny, to zobacze czy zadziala. Jak nie, to w tygodniu usiade i krok po kroku sprobuje ustalic kolejnosc pinow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

skoro mowa o S/PDIF może ktoś z Was podpowie mi jak podłączyć zestaw Logitech Z3e pod to gniazdo.

Mam kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną (GigaByte GA-K8NF-9). Jednak złącze S/PDIF-in, S/PDIF-out nie ma gniazda 5-cio pinowego - jak u Was, są to pojedyncze wtyki - "bolec" (przepraszam, nie znam poprawnej nazwy wtyku). Standartowo w/w głośniki podłączane są przez wtyk typu "jack". Jak podejść do tego tematu? Czy potrzebna jest jakaś przejściówka?

Pozdrawiam,

Catfish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z pinami na mojej karcie.

Pożyczyłem sobie Minidisc Recorder ktory ma wej. wyj. optyk i coaxial.

I metodą prób i błędow doszlem do tego ktory pin do czego.

Ale śledź po moich wcześniejszych"zabawach" sie uszkodził i dziala na nim tylko wyjscie coaxial .

Jak zkupie nowego śledzia (dobrze że tylko9.90zł) i sprawdze kabel optyczny bo zakupilem i chyba jest uszkodzony , bo po podłączeniu satki do minidiscu nie ma sygnału,to napisze czy dziala .

W kablu ze sledzia trzeba zamienić brązowy kabelek z czrnym.Opis pinów karty i śledzia obok.post-126879-1134406571_thumb.jpg

Edytowane przez koberski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak to co znalazlem bylo OK. Za to najwyrazniej zamiana IN i OUT (podlaczenie "na krzyz" bez zamienianai kabelkow) powoduje dziwne zachowanie sledzia...

 

Ktos wie jak sie przeklada kable w takich kostkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...