Skocz do zawartości
Mercino

Gigabyte Ga-7vasfs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Widziałem wiele podobnych tematów z płytami abit, epox itp. Więc sam postanowiłem założyć podobny temat dla użytkowników płyt pod socket A firmy Gigabyte.

Ja sam jestem uzytkownikiem tej płyty i powiem że sprwuje się nieźle, ale dręczy mnie jeden mankament. A mianowicie problem mam następujący. System ładuje się bez problemu, Bios również. Ale podczas restartu z systemu, czy za posrednictwem przycisku restart, komputer przechodzi w stan czarny monitor, zapalenie diody dysku i power, 3 krotnie sprawdzi napędy DVD i CDRW, a następnie wydaje piekny piskliwy jeden sygnał z buzzerka. Zauważyłem, że przy otwartej obudowie gdy się ładuje system to słychać świszczenie, którego natężenie jest zależne od obciązenia.

A oto dane specyfikacyjne:

 

Płyta gł. GA-7VASFS

Pamięć: ELIXIR 512MB 400MHz

Grafika: Gforce 2 MX 400

HDD: WD-Caviar 160GB SATA II

Napędy optyczne: DVD LG, CDRW LITEON

 

DANE ODCZYTANE Z EVERESTA:

 

Właściwości procesora:

Producent AMD

Wersja AMD Sempron

Częstotliwość zegara zewnętrznego 167 MHz

Maksymalna częstotliwość taktowania 2800 MHz

Bieżąca częstotliwość taktowania 1670 MHz

Typ Central Processor

Wartość napięcia 1.5 V

 

Właściwości procesora:

Typ procesora Unknown 2400+

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

Seria B0

CPUID: nazwa procesora AMD Sempron 2400+

CPUID: nr wydania 00000681h

 

Szybkość procesora:

Częstotliwość taktowania procesora 1666.34 MHz

Mnożnik procesora 10.0x

Procesor FSB 166.63 MHz (oryginalny: 166 MHz)

Magistrala pamięci 199.96 MHz

 

Właściwości modułu pamięci:

Nazwa modułu Nanya M2U51264DS8HC3G-5T

Numer seryjny 953D2011h

Rozmiar modułu 512 MB (2 ranks, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC3200 (200 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

 

Taktowanie pamięci:

@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

 

Temperatury:

Płyta główna 29 °C (84 °F)

Procesor 43 °C (109 °F)

WDC WD1600JS-60MHB1 44 °C (111 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 2220 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.58 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 5.05 V

+12 V 12.10 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.95 V

DIMM VTT 1.28 V

 

Właściwości magistrali FSB:

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz

Przepustowość 2666 MB/sek

 

 

Może coś te dane podpowiedzą odnośnie zlokalizowania przyczyny tych nie restartów, bo ja już karty grfaiczne zmieniałem, pamieci przekładałem, wentylatory zakładałem,szelki zmieniałem, napędy przepinałem (maja zworkę DVD slave, CDRW master. I nic zmiany. Zaznaczam, że takie zatrzymania komputera przy restarcie nie zawsze się powtarzają, ale są często. gdy restartuje. Na Duronie komputer odpalał normalnie po restarcie. Nawet jak wejdę do biosu i po wyjściu zrestartuje komputer (oczywiscie wcześniej pracował ok. 1 godziny) to wówczas w większości zalicza zawieszenie startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą płyte jeden dzieńi mam już problemy. Zdażają się dość często zwiechy oraz co może miec związek z tym wyłącza mi monitor (LCD) "NO SIGNAL" niekiedy wywala komunikat "Mode not supportet H:16,8KHz V:15,8Hz". Albo poprostu jest czarny ekran i pomoga tylko reset.

Pierwsze wrażenie z biosu, że nie ma w nim żadnych ustawień, dopiero później wyczytałem o ctrl+F1.

 

System można powiedzieć, że jest czysty po formacie. Zainstalowane są najnowsze sterwniki VIA 4in1, VIA Vinyl Audio, ATI Driver 6. Sprzęt jak w podpisie, poradźcie jak sobie z tym poradzić.

 

Teraz stało się coś innego. Komp tak jakby się zawiesił na chwilę ale zaraz "ożył" i jakieś odświeżanie mam straszne (skacze wszystko) mimo, że w ustawieniach dalej jest 75Hz. Ponowne uruchomienie kompa naprawia problem.

 

Dodam, że podczas instalowania systemu, a raczej w końcuwce cały ekran był w artefektach.

Edytowane przez kobe83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą płyte jeden dzieńi mam już problemy. Zdażają się dość często zwiechy oraz co może miec związek z tym wyłącza mi monitor (LCD) "NO SIGNAL" niekiedy wywala komunikat "Mode not supportet H:16,8KHz V:15,8Hz". Albo poprostu jest czarny ekran i pomoga tylko reset.

Pierwsze wrażenie z biosu, że nie ma w nim żadnych ustawień, dopiero później wyczytałem o ctrl+F1.

 

System można powiedzieć, że jest czysty po formacie. Zainstalowane są najnowsze sterwniki VIA 4in1, VIA Vinyl Audio, ATI Driver 6. Sprzęt jak w podpisie, poradźcie jak sobie z tym poradzić.

 

Teraz stało się coś innego. Komp tak jakby się zawiesił na chwilę ale zaraz "ożył" i jakieś odświeżanie mam straszne (skacze wszystko) mimo, że w ustawieniach dalej jest 75Hz. Ponowne uruchomienie kompa naprawia problem.

 

Dodam, że podczas instalowania systemu, a raczej w końcuwce cały ekran był w artefektach.

 

Mam pytanie jak zrobic żeby na tej płycie włączyć działanie sata, bo mam dysk Segeate Baracuda 80 Gb i bios go w ogóle nie widzi??

Mam serowniki trzeba coś w biosie ustawić ??

Za wszelkie info bedę wdzięczny !!

 

Posiadam do niej procek Atlon 1800+ XP

512 RAM 400mhz

geforce2 Tornado 64mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o Ga-7VA i jej odmianach jest na PPC.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...2&hl=ga-7va

 

Sam miałem Ga-7VA-C jedyna na forum która biegała na 200Mhz z timingami 2-2-2-6 ( szczegół ze bazowala na KT 333 i PCI 40Mhz to byla norma)

Pamietaj ty masz wersje robiona dla Fujitsu siemens wiec wpakowanie biosu od innej konczy sie black screen....

 

Zeby uruchomic SATA musisz wlaczyc RAID SATA ( z tego co pamietam ) acha i zworke w dysku ustaw na SATA 150 !

 

U siebie problemów z grafika nie mialem a problemy np z wykrywaniem dysku u mnie dzialy sie jak miałem zle ustawione pamieci.. ( najlepsze bylo synchro (FSB CPU=RAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o Ga-7VA i jej odmianach jest na PPC.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...2&hl=ga-7va

 

Sam miałem Ga-7VA-C jedyna na forum która biegała na 200Mhz z timingami 2-2-2-6 ( szczegół ze bazowala na KT 333 i PCI 40Mhz to byla norma)

Pamietaj ty masz wersje robiona dla Fujitsu siemens wiec wpakowanie biosu od innej konczy sie black screen....

 

Zeby uruchomic SATA musisz wlaczyc RAID SATA ( z tego co pamietam ) acha i zworke w dysku ustaw na SATA 150 !

 

U siebie problemów z grafika nie mialem a problemy np z wykrywaniem dysku u mnie dzialy sie jak miałem zle ustawione pamieci.. ( najlepsze bylo synchro (FSB CPU=RAM)

witam

Jak mam ustawić zworkę ja przy moim dysku nie mam żanej zworki, a mam Seagate Barauda 80 Gb na sata oczywiście i nie miałem żadnej zworki do niego! A Raid na sata gdzie sie ustawia w biosie wszystko przeryłem nawet jak włączyłem ten tryb rozszerzany ctrl+f1 !!!

prosze o info dzięki !!! z góry :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak mam ustawić zworkę ja przy moim dysku nie mam żanej zworki, a mam Seagate Barauda 80 Gb na sata oczywiście i nie miałem żadnej zworki do niego! A Raid na sata gdzie sie ustawia w biosie wszystko przeryłem nawet jak włączyłem ten tryb rozszerzany ctrl+f1 !!!

prosze o info dzięki !!! z góry :mur:

Tu masz opis zworek ( zreszta na dysku tez jest opis )

I zobacz czy go wykrywa

 

http://img148.imageshack.us/img148/1782/se...esata150ml5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...