Skocz do zawartości
hinco

Mój Pierwszy Evap ; ]

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z nudów i z tego co miałem w domu postanowiłem zrobić parownik do fc(heh, mój pierwszy)

jest juz pospawany ale jest minimalny przeciek (w wodzie przy 15 barach jest mgiełka) jutro jak wszyscy z domu wyjdą zasmrodze kuchnie bo żeby to zespawać potrzeba mnóstwo energi cieplnej a do tego mapp sie kończy ;/

Spód ma 25 pinów, dno 3mm piny 7, przelotka to kawał 10mm miedzi z wyżłobionymi rowkami na powracający gaz, oraz z jednym otworem na środku dla kapilary, 4 pozostałe to przejście do poziomu niżej ;)

top to miedź 5mm w środku kapa i ssanie od zewnątrz.

Nie mam fot części bo zapomniałem ; ]

projekt(projektu nie było a to jest tylko przelanie na ekran tego jak mniej wiecej wygląda evap)

Dołączona grafika

 

przeznaczenie to prawdopodobnie kompresor ok 1/8hp (coś jak ma Kwazor i sie chwali:P )więc myśle że taki evap styknie

 

wszystko robiłem przy pomocy wielkiego Bosha z tarczą 230mm oraz wietrarką też konkretną nie stołową

 

<sorry za foty ale nokia to nokia :x>

 

Dołączona grafika

 

sesja ciśnieniowa zaliczona :D

 

 

Dołączona grafika

 

cudowne tlenki :x

 

Dołączona grafika

 

wieża ; o

 

Dołączona grafika

 

//

upgrade

super fotka super jakości z super aparatu jakim jest nokia! :| :E

wyrównałem spód

Dołączona grafika

 

Pytanie do wszystkich!

Podczas polerowania zacząłem se zastanawiać, czy to że w rurce 12mm jest rurka 1/4'(nie 6mm jak myślałem, taka mi sprzedali) nie wpłynie jakoś na wydajność czy gaz bedzie swobodnie odpływał, po przeliczeniu wyszło mi że to tak jakby gaz wracał rurką o średnicy 8 mm.

Co o tym myśłicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich!

Podczas polerowania zacząłem se zastanawiać, czy to że w rurce 12mm jest rurka 1/4'(nie 6mm jak myślałem, taka mi sprzedali) nie wpłynie jakoś na wydajność czy gaz bedzie swobodnie odpływał, po przeliczeniu wyszło mi że to tak jakby gaz wracał rurką o średnicy 8 mm.

Co o tym myśłicie?

mysle ze spoko ;)

 

btw fajny evap tylko lama jestes ze nie ma fotek srodka ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze spoko ;)

 

btw fajny evap tylko lama jestes ze nie ma fotek srodka ;)

to żebyś popracował wyobraźnią<lol>

serio, to ja nie myślałem że uda mi sie to pospawać, kuchenka + palnik propan butan + mapp i trzeba było na prawde długo grzać żeby roztopić brąz, o mało nie porzuciłem projektu (wszystko zrobiłem w 5h :lol: )

myśle o zmianie palnika bo mapp drogi w utrzymaniu <_<

propan butan+tlen...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi lub nie, ale przejście na propan/acetylen+tlen tez tanie nie jest.

Trzab kupowac cały zestaw butle, palnik, reduktor, węze i bezpieczniki a to tanie też nie jest.

:(

 

Myślałem raczej o propan butan z butli 11kg(mam taką z reduktorem) + tlen

Zastanawia mnie czy to będzie godnie zastępować mapp, i jak wygląda taka stacja i na ile tlenu wystarcza...

Tonic chyba coś takiego miał.... :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tlen niestety szybko sie konczy, no i butla droga. zapytaj sie w stray pozarnej czy maja na sprzedaz taka niska stazacka - dwa razy nizsza os norlanej, jezeli bez atestu to na lewo napelnij gdzies. ale za butle duza nowa na tlen, z atestem trzeba liczyc jakies 600 zł + gaz. ewentulanie jakies 20gr dzinnie za wypozyczenie butli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic ma sam palnik, którego sie pozbywa. Przeczytaj topic o palnikach na freoniaczu.

Butla to nie problem, ja kupiłem za 5zł na złomie, moze jeszcze takie bede miec. Teraz jest u Luka, mam nadzieje, że dobrze będzie mu słuzyć :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic ma sam palnik, którego sie pozbywa. Przeczytaj topic o palnikach na freoniaczu.

Butla to nie problem, ja kupiłem za 5zł na złomie, moze jeszcze takie bede miec. Teraz jest u Luka, mam nadzieje, że dobrze będzie mu słuzyć :)

Na 100% znajdzie sie w niej 2kg etylenu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...