Skocz do zawartości
Daniel-Martola

[recenzja] Toshiba P100-221

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nosiłem się ze zmianą notebooka, choć raczej przewidywałem nieco później. Ale skoro dało się wcześniej…

Miałem rozterkę co wybrać. Wyznacznikiem była wysokiej klasy grafika, ale też procesor 2 rdzeniowy no i koniecznie matryca 17’. Dlaczego koniecznie? Ano dlatego, że kto spróbuje pracy na takiej wielkości i na rozdzielczości 1680x1050 to raczej przesiadać się na mniejszą nie zechce.

Poszukiwania szybko się zawęziły do HP i do Toshiby. Design HP jakoś nigdy do mnie nie przemawiał a i mniejsza rozdzielczość matrycy wyboru nie pzostawiła. Zdecydowałem się na Toshibę P100-221 dopiero wchodzący na rynek model. Okazało się, że trzeba było poczekać bo mimo iż w ofertach sklepów jest to jeszcze dostawy do kraju nie było.

Ale doszła, formalności trwały minuty i już.

Pierwsze co to ogromne w porównaniu do innych pudło. Spokojnie dało by się tam wsadzić ze 2 egzemplarze.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Po rozpakowaniu ujrzałem słoneczn-miedzianą obudowę pokrywy notka. Trochę inna niż dotąd. Zapach charakterystyczny nowych tworzyw był miły dla nosa .

Notebook wykonany bardzo solidnie: materiały wysokiej jakości, żadnych trzasków, czy skrzypnięć z obudowy. Pokrywa otwiera się ciasno i nie mam mowy o jej przypadkowym zamknięciu.

Dołączona grafika

 

 

 

Stylistyka wnętrza bardzo przyjemna, srebrna część obudowy wokół czarnej klawiatury i podłużne, lekko wygięte czarne obudowy głośników.

Dołączona grafika

 

 

 

 

Na przedniej krawędzi poniżej zamknięcia pokrywy lampki sygnalizacyjne pracy: zaslania, baterii, dysku i karty pamięci jeśli jest w użyciu.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Z przodu wejścia i wyjścia dźwiękowe, pokrętło regulacji głośności oraz port podczerwieni razem z włącznikiem karty WiFi.

 

Powyżej klawiatury przycisk zasilania oraz 2 programowalne klawisze. Ja ustawiłem przeglądarkę i odtwarzacz Subeditplayer. Po prawej 4 przyciski do sterownia odtwarzaniem muzyki. Ponieważ klawiatura jest pełnowymiarowa nad jej częścią numeryczną znalazło się miejsce na lampki pracy Numlocka, Capsa i Scrolla. Wszystkie lampki świecą ładnym niebieskim światłem. Oprócz nich znajdują się 2 świecące panele poniżej głośników – wąskie szczelinki dają nieco klimatu 

Touchpad w kolorze całości z dwoma przyciskami – przewijanie działa po najechaniu na prawą stronę i sprawuje się bardzo dobrze. Całość ani za czuła, ani za „twarda”. Klawiatura jak dla mnie trochę za sztywna, ale może przyzwyczaiłem się do poprzedniej?

 

Dołączona grafika

 

 

Z prawej strony czytnik DVD wraz z nagrywarką oczywiście. I tu niespodzianka: obsługa dysków DVD-RAM a więc możliwość używania napędu jak dodatkowego dysku. Obok 2 porty USB.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Z lewej strony sloty na karty PCMCIA i PC Express, a także gniazdo FireWire i port USB.

Z tyłu jeszcze jeden port USB, oraz gniazda szeregowe, wyjście wideo, cyfrowe DVI, modem, sieć i zasilanie. Całości dopełniają sloty wentylacyjne z lewej i z tyłu.

 

A co wewnątrz?

Według specyfikacji to tak:

Technologia • Typ : technologia mobilna Intel® Centrino® Duo, na którą składają się procesor Intel® Core™ Duo T2500, połączenie sieciowe Intel® PRO/Wireless 3945ABG oraz mikroukład Intel® 945PM Express

• Częstotliwość taktowania : 2.0 GHz

• Zewnętrzna częstotliwość taktowania : 667 MHz

• Pamięć podręczna drugiego poziomu : 2 MB

 

 

System operacyjny • Windows® XP Media Center Edition

 

 

Pamięć systemowa • Standardowa : 1024 (512+512) MB

• Możliwość rozszerzenia do : 4,096 MB

• Technologia : DDR2 RAM (533 MHz)

 

 

Dysk twardy • Pojemność : 120 GB

• Certyfikat : SMART

 

 

Stacja dysków DVD Super Multi (Double Layer) • Zgodność : CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-R (DL), DVD-RW, DVD+R, DVD+R (DL), DVD+RW, DVD-RAM

• Maksymalna szybkość : odczyt: 24-krotna (CD-ROM), 8-krotna (DVD-ROM); zapis: 24-krotna (CD-R), 4-krotna (CD-RW), 10-krotna (HS CD-RW), 10-krotna (US CD-RW), 8-krotna (DVD-R), 2-krotna DVD-R (Double Layer), 4-krotna (DVD-RW), 8-krotna (DVD+R), 2,4-krotna DVD+R (Double Layer), 4-krotna (DVD+RW), 5-krotna (DVD-RAM)

• Typ : stacja dysków DVD Super Multi (Double Layer)

 

 

Ekran • Rozmiar : 17 "

• Typ : wyświetlacz TFT WSXGA+ Toshiba TruBrite®

 

 

Karta graficzna • Producent : NVIDIA®

• Typ : NVIDIA® GeForce™ Go 7900

• Ilość pamięci : 512 MB

• Typ pamięci : wideo RAM typu DDR3

• Podłączona magistrala : PCI Express o 16-krotnej szybkości

 

 

Wewnętrzne tryby wideo • Rozdzielczość : 1680 x 1050

• Maksymalna liczba kolorów : 16.7 mln

 

 

Maks. parametry zewnętrznych trybów wideo • Maks. rozdzielczość : 2048 x 1536

• Maks. liczba kolorów : 4.3 mld

• Maks. częstotliwość odświeżania : 100 Hz

• Rozdzielczość bez przeplotu przy maks. częstotliwości odświeżania : 1600 x 1200

 

 

System BIOS • ACPI : 1.0b

• BIOS zarządzania systemem : 2.4

 

 

Akumulator • Technologia : litowo-jonowy

 

 

Zasilacz prądu przemiennego • Napięcie wejściowe : zasilacz prądu przemiennego z funkcją automatycznego wykrywania napięcia zasilania (100/240 V), do użytku na całym świecie

 

 

Interfejsy • 1 x wejście zasilające (prąd stały)

• 1 x wejście liniowe

• 1 x wyjście monitora zewnętrznego

• 1 x RJ-11

• 1 x RJ-45

• 1 x wyjście TV (S-Video)

• 1 x i.LINK® (IEEE 1394)

• 1 x wejście mikrofonu zewnętrznego

• 1 x wyjście słuchawkowe (stereofoniczne)

• 1 x uniwersalne gniazdo multimedialne typu 5 w 1 (obsługuje karty SD™, Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™, xD-Picture Card™)

• 4 (1 z lewej, 2 z prawej strony, 1 z tyłu) x USB 2.0

 

 

Rozbudowa • 2 x gniazda pamięci (jedno dostępne do skonfigurowania)

• gniazdo PC Card przeznaczone na jedną kartę typu II, Typ : gniazdo ExpressCard

• Liczba typów rozszerzeń : 1

 

 

Komunikacja bezprzewodowa • Technologia bezprzewodowa : Bluetooth™

• Zgodność : Wi-Fi™

• Obsługa sieci : 802.11a/b/g

• Technologia bezprzewodowa : moduł bezprzewodowej sieci LAN (802.11a/b/g)

 

 

Komunikacja przewodowa • Topologia : Ethernet LAN

• Szybkość : 10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T

• Topologia : międzynarodowy modem V.90 (przystosowany do standardu V.92)

• Szybkość : 56 Kb/s (dane, V.90) i 14,4 Kb/s (faks)

 

 

System dźwiękowy • Obsługiwany format audio : stereo 16 bitów

• Obsługiwane standardy dźwięku : obsługa interfejsu MIDI

• Głośniki : wbudowane głośniki stereofoniczne Harman Kardon®

 

 

Klawiatura • Liczba klawiszy : 103

• Liczba klawiszy systemu Windows : 2

• Wbudowany blok klawiszy numerycznych : Tak

• Klawisze dostępu : 1

 

 

Wymiary fizyczne • Szer. x dł. x wys. : 394 x 275 x 35,9/41,9 mm

• Ciężar : 3.2 kg

 

 

Urządzenie wskazujące • Typ : płytka dotykowa Touch Pad

 

 

Gwarancja • Dwuletnia gwarancja międzynarodowa

 

 

Urządzenia w pakiecie • Zasilacz prądu przemiennego

• Pilot zdalnego sterowania

 

 

Oprogramowanie w pakiecie • Narzędzia i sterowniki firmy Toshiba

• Elektroniczny podręcznik użytkownika i instrukcja obsługi modemu

• ConfigFree™

• Connectivity Doctor

• Microsoft® Office OneNote ™ 2003

• Sonic¿ Record Now!

• InterVideo® WinDVD Creator (2 Platinum)

• WinDVD

• Toshiba Summit

• Norton Internet Security™ 2006 (zawiera bezpłatne aktualizacje internetowe przez 90 dni)

• Toshiba Zooming Utility

• Toshiba Bluetooth™ Stack

 

 

Funkcje zabezpieczeń • główny dysk twardy (śruba zabezpieczająca)

• pamięć główna (śruba zabezpieczająca)

• Hasło nadzorcy

• Gniazdo na blokadę kablową Kensington

• Hasło użytkownika

• Przełącznik bezprzewodowej sieci LAN

• Główny akumulator (zatrzask suwakowy)

 

 

Funkcje specjalne • Obsługa audio w formacie HD

• „HD to go” — wysoka rozdzielczość na urządzeniu przenośnym

• Pasek multimedialny z 6 klawiszami łatwej obsługi (przeglądarka internetowa, przewijanie do tyłu, odtwarzanie, zatrzymywanie, przewijanie do przodu, przycisk odtwarzacza Express Media Player zapewniającego natychmiastową rozrywkę)

 

Pierwsze uruchomienie i oczywiście instalacja. Krótko i szybko. System WINXP Media Center. Ekran po starcie nieco dezorientuje bo jest nastawiony na 1024x768 ale po zmianie już jest ok.

Kąty widzenia matrycy świetne – w poziomie prawie do oporu, w pionie nieco mniej. System startuje dobre kilka sekund szybciej niż na poprzednim kompie.

Procesor to 2Ghz Centrino Duo więc potężna jednostka, jeden z najszybszych na rynku. Sprosta każdemu postawionemu zadaniu i na dziś nic mu nie straszne. W czasie normalnej pracy bez wyciszenia wiatrak chodzi na niskich obrotach i ledwo go słychać. W przypadku większego obciążenie włącza się na 1-1,5 sekundy na wyższe obroty co kilkanaście sekund. Zero uciążliwości. Ciepło na obudowie jedynie po lewej stronie obudowy. Włączenie trybu cichego w Biosie powoduje podniesienie temperatury, ale i rzadsze uruchamianie się wiatraka. Po całym dniu pracy temp procka to 52C a dysku 46C.

Na minus należy zapisać dokumentację. Tak która jest jest bardzo pobieżna odnośnie oprogramowania zainstalowanego w kompie. Brak również płyy ze sterowanikami – są płytki tylko recovery a to w razie chęci instalacji na czysty dysk bez preinstalki – kłopot. Na szczęście jest wszystko na stronie Toshiby do ściągnięcia – ponad 200MB.

Dysk 120GB na starcie ma 2 partycje: 251MB z instalką oraz podstawową przeznaczoną dla nas. Pierwsze co zrobiłem to podzieliłem partycję Partition Magikiem na dwie. W razie odtwarzania z recovery mam ją z głowy więc raczej zrobię obraz systemowej na wszelki wypadek. Dysk jest cichy, kompletnie go nie słychać, żadnych odgłosów nie wydaje. Jest to model Toshiby MK1234GSX Serial ATA o prędkości 5400.

Dołączona grafika

 

 

 

Karta grafiki to 7900 GO i tak jest opisana przez Toshibę. Na pewno obsługuje DDR3.

Everest rozpoznaje ją jako 7900GS

Dołączona grafika

 

 

 

Dźwięk jest super, choć porównuję go z poprzednim notkiem który miał 4 głośnik i subwoofer, ale dzięki technologiom SRS® WOW™ i SRS® TruSurround XT™ wspieranym przez głośniki Harman Kardon jest on wysokiej klasy. Filmy i muzyka są doskonale odtwarzane. Miód…

Testu pracy na baterii nie robiłem żadnego. Po prostu normalna praca, a w niej wynik ponad 2,5 godziny. Jak dla mnie to aż nadto, gdyż tak zdecydowaną większość pracuję podpięty do zasilania.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Podsumowanie: właściwie to na krótko. Nie żałuję zakupu. Jeżeli okaże się, iż będzie notek bezawaryjny to raczej zaprzyjaźnię się z nim na dłużej.

Na dziś jest to sprzęt który sprosta każdej aplikacji i każdej grze. I zapewne przez dłuższy okres czasu tak pozostanie.

Wnioski zostawiam Wam.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Zdjęcia

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

I test w 3D Mark 2001:

 

Dołączona grafika

 

 

 

test 3DMark03

 

Dołączona grafika

 

 

 

3DMark2005 więc i tu teścik:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zrobiłem test PI.

Wygląda tak:

Dołączona grafika

 

 

 

Do testów nic nie podkręcane, stery wszystkie "fabryczne"

 

pozdrawiam

Edytowane przez Daniel-Martola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano dlatego, że kto spróbuje pracy na takiej wielkości i na rozdzielczości 1680x1050 to raczej przesiadać się na mniejszą nie zechce.

A ja sie przesiadlem z takiej na 14" WXGA i tez sie fajnie pracuje, wszystko kwestia przyzwyczajenia.

A poza tym tak dla scislosci : nie ma 7900 Go, jest 7900GTX albo 7900GS. Bez zadnych literek byl tylko 7800.

Reszta git, spoko recenzja. A ile taka przyjemnosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie przesiadlem z takiej na 14" WXGA i tez sie fajnie pracuje, wszystko kwestia przyzwyczajenia.

A poza tym tak dla scislosci : nie ma 7900 Go, jest 7900GTX albo 7900GS. Bez zadnych literek byl tylko 7800.

Reszta git, spoko recenzja. A ile taka przyjemnosc??

Ja jakoś nie bardzo na niższą rozdzielczość... Jak patrzę na sprzęt kumpla to wszystko takie wielkie i poza 1 dokumentem nic się nie mieści :D

 

A kartę właśnie Everest rozpoznaje prawidłowo jako 7900GS.

Zabawka kosztowała 7900. Nie mało ale nie żałuję. Aż 5 sztuk przyjechało na Warszawę i gdybym nie prosił wcześniej to pewnie bym się nie załapał.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakze rozna jest ta opinia o p100 od pomylce ktora popelnil YUI :lol:

Poczatkowo myslalem ze to ten sam urzytkownik pisze druga recke,podczas czytania bylem mile zaskoczony, a tu na koncu zonk to inna osoba i inna jakosc ;)

 

Troche dlugie, przez wklejenie dokaldnej specyfikacji ale tresc ciekawa.

Mastha212 ale przypomnij sobie ile wiecej miejsca bylo na ekranie o wyzszej rozdzielczosci ;) Ja bym nie zmienil na nizsza(a przy 17" szukalbym ultra matrycy UXGA albo WUXGA).

Wybor o tyle lepszy od hp nx9420 ze roznica miedzy x1600 a 7900gs jest duza.Dodatkowo 512mb pamieci robi wrazenie.Naprawde fajny konfig !

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie ze jest lepiej na WXGA niz na WUXGA tylko ze do wszystkiego da sie przyzwyczaic, nawet z duzej rozdzielczosci da sie zejsc na mniejsza. Nic poza tym. Poza tym fajny sprzet i cena tez nie jakas miazdzaca jak za ten config. Mi sie tylko nie podoba to ze wyjscia sa na froncie.

 

EDIT.

Dodalem recenzje do spisu, poza tym chyba autor sie nie obrazi jak zmienie mu tytul na ciut inny, zeby latwiej sie szukalo.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie ze jest lepiej na WXGA niz na WUXGA tylko ze do wszystkiego da sie przyzwyczaic, nawet z duzej rozdzielczosci da sie zejsc na mniejsza. Nic poza tym. Poza tym fajny sprzet i cena tez nie jakas miazdzaca jak za ten config. Mi sie tylko nie podoba to ze wyjscia sa na froncie.

 

EDIT.

Dodalem recenzje do spisu, poza tym chyba autor sie nie obrazi jak zmienie mu tytul na ciut inny, zeby latwiej sie szukalo.

Wiesz ja nie bardzo pczuwam się że to recenzja. Ot opis, stąd tytuł... Ale skoro uważasz że zasługuje na takie miano to ok.

Co do danych: chciałem ab było wszystko w jednym miejscu, bez latania po stronach Toshiby i szukania co tam jest a czego nie ma.

Wejścia i w poprzednim sprzęcie miałem na przedniej ściance i już się przyzwyczaiłem że są pod ręką i widzę co w co wkładam :lol: :lol: Doznania wzrokowe są ważne :lol:

Oglądałem i 9420 i to parę razy. ALe ani design nigdy do mnie nie przemawiał a i matryca mniejszej rozdzielczści i słabsza grafia nie przyciągały. Myślałem nad Qosmio też, ale to pokrycie pianinowe wymagałoby czystych rąk :wink: i dodatkowego polerowania co 5 minut. No i grafika słabsza.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z Toshiby P35,na P100-219 i z przykrością muszę stwierdzić że jakość wykonania obudowy już nie ta co kiedyś.Czemu ma służyć to podświetlenie głośników,czy można to jakoś wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z Toshiby P35,na P100-219 i z przykrością muszę stwierdzić że jakość wykonania obudowy już nie ta co kiedyś.Czemu ma służyć to podświetlenie głośników,czy można to jakoś wyłączyć?

No cóż.... Bajer i nic poza. Wyłączyć się nie da niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny sprzęcik ... mam tylko pytaanko ... ak to jest z tym touchpad'em .. tutaj http://www.notebookreview.com/default.asp?...llite+P100+P105 jest przedstawiony multimedialny .. aaa u ciebie dalczemu nie :| .... tam jest ogólnie model słabysz ... ale chodzi mi tylko o touch'a :) ... jak to jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny sprzęcik ... mam tylko pytaanko ... ak to jest z tym touchpad'em .. tutaj http://www.notebookreview.com/default.asp?...llite+P100+P105 jest przedstawiony multimedialny .. aaa u ciebie dalczemu nie :| .... tam jest ogólnie model słabysz ... ale chodzi mi tylko o touch'a :) ... jak to jest ??

Takie były choć mi się nie podoba. Dla mnie to poroniony pomysł, łatwo odpalić coś czego się nie chce. U mnie jest normalna płytka.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pyt .... po co jest ta zaślepka ... nizej na obrazku zaznaczyłem. ... czy to moze jest miejsce na czytnik lini papilarnych ... ?? dobrze mysle ??

Tak podejrzewam, ale na razie nie wnikałem w to. Zapewne jest możliwość dołożenia czytnika inaczej po co to w obudowie...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewam, ale na razie nie wnikałem w to. Zapewne jest możliwość dołożenia czytnika inaczej po co to w obudowie...

 

pozdrawiam

To co ja widzałem to w modelu P105 jest tam czytnik linii papilarnych i naklejka pod spodem.

Touch Pad jest podswietlany na niebiesko z ikonami.

Więcej bajerów (wieczorem to pewnie fajny efekt). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,tutaj http://www.agito.pl/product/31201 jest napisane że karta ma 256MB pamięci i 512 MB ram tylko...

 

Natomiast tutaj już jest tak jak u ciebie http://www.satellite_p100-221.notebook.org...PSPA6E-01300XPL

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,tutaj http://www.agito.pl/product/31201 jest napisane że karta ma 256MB pamięci i 512 MB ram tylko...

 

Natomiast tutaj już jest tak jak u ciebie http://www.satellite_p100-221.notebook.org...PSPA6E-01300XPL

Błędy w opisie to nawet na stronie Toshiby były. Zresztą sam zobacz - 512MB RAMu a w takiej konfiguracji nie było wogóle... I opis np. 1GB RAM w 1 kości! Bzdura, bo są 2 x 512 inaczej jak by dwukanałowo chodziło? Ech....

Serwisy przepisują bezmyślnie, i jak gdzieś jest błąd to leci dalej. Na jednej ze stron rozdzielczość matrycy była też mniejsza.

 

 

A tak BTW to pytanko: odpalając cokolwiek muzycznego/filmowego w PowerDVD zauważyłem, że efekt przestrzenności dźwięku jest tam dużo lepszy niż standardowo w systemie. Czy jest jakiś sposób aby system również odtwarzał w ten sposób, czyli i programy WMP czy Subedit grały podobnie? A może nie znalazłem opcji????

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PowerDVD sa specjalne ustawienia ktore mozesz sobie zmieniac i przez to dzwiek inaczej jest odtwarzany, ale to wewn programowa sprawa wiec na WMP czy SubEdita raczej tego nie skopiujesz, chyba ze jakies wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialny sprzet, nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze. Moglbys podac wyniki 3d marka 2005 po OC?

 

Tylko troche mnie ten wiatrak martfi wlaczajacy sie co kilkanascie sekund. Rozumiem ze tak jest podczas grania, podczas przegladania stron internetowych i tego typu podobnie obciazajacych procesor czynnosciach rozumiem ze jest prawie absolutna cisza, oprocz cichutko pracujacego wiatraka przez caly czas?

Choruje na tego laptopa odkad zobaczylem zapowiedz.

ehhhhhhhh

Niestety planowany zakup na pazdziernik:(

Edytowane przez Lumpy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialny sprzet, nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze. Moglbys podac wyniki 3d marka 2005 po OC?

 

Tylko troche mnie ten wiatrak martfi wlaczajacy sie co kilkanascie sekund. Rozumiem ze tak jest podczas grania, podczas przegladania stron internetowych i tego typu podobnie obciazajacych procesor czynnosciach rozumiem ze jest prawie absolutna cisza, oprocz cichutko pracujacego wiatraka przez caly czas?

Choruje na tego laptopa odkad zobaczylem zapowiedz.

ehhhhhhhh

Niestety planowany zakup na pazdziernik:(

Dzięki, a sprzęt na pewno kupisz, tego Ci życzę więc też będziesz się cieszył.

Zostawiłem wiatrak w Biosie w opcji performance. I chodzi cały czas ale to delikatny szumik jedynie. W trakcie normalnej pracy rzadko przełącza się na wyższy bieg. Więc o dokuczliwości nie ma mowy. W porównaniu do poprzedniego z P.IV 3,2GHz to tu jest komfort. W trakcie bardzo zaawansowanych grficznie działań gierkowych :lol: odpala się też wiatrak grafiki. To już słychać, ale inaczej byc nie może. To nie Pentium 90 czy 486 żeby bez wiatraka chodziło. BTW, chyba ostatni jaki pamiętam z pasywnym chłodzeniem tylko to był 200MMX...

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Daniel-Martola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a sprzęt na pewno kupisz, tego Ci życzę więc też będziesz się cieszył.

Zostawiłem wiatrak w Biosie w opcji performance. I chodzi cały czas ale to delikatny szumik jedynie. W trakcie normalnej pracy rzadko przełącza się na wyższy bieg. Więc o dokuczliwości nie ma mowy. W porównaniu do poprzedniego z P.IV 3,2GHz to tu jest komfort. W trakcie bardzo zaawansowanych grficznie działań gierkowych :lol: odpala się też wiatrak grafiki. To już słychać, ale inaczej byc nie może. To nie Pentium 90 czy 486 żeby bez wiatraka chodziło. BTW, chyba ostatni jaki pamiętam z pasywnym chłodzeniem tylko to był 200MMX...

pozdrawiam

mylisz sie haha, ja te posty pisze uzywajac pentiuma III 550 ghz , tzn mhz ;P i jest chlodzenie pasywne ale co z tego jak zasilacz 230 v (chyba) ryczy glosniej niz spiewajaca pielgrzymka pod oknem ale nie bede schodzic z topicu.

A wyniki 3d marka 2005 po OC karty i na taktowaniach jakie osiagasz te wyniki?

Rozumiem ze wiatraki w zaden sposob nie odejmuja ''miodnosci'' korzystania z tego sprzetu.;)

 

 

P.S. dlaczego jeszcze nie ma pazdziernika?;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie haha, ja te posty pisze uzywajac pentiuma III 550 ghz , tzn mhz ;P i jest chlodzenie pasywne ale co z tego jak zasilacz 230 v (chyba) ryczy glosniej niz spiewajaca pielgrzymka pod oknem ale nie bede schodzic z topicu.

A wyniki 3d marka 2005 po OC karty i na taktowaniach jakie osiagasz te wyniki?

Rozumiem ze wiatraki w zaden sposob nie odejmuja ''miodnosci'' korzystania z tego sprzetu.;)

P.S. dlaczego jeszcze nie ma pazdziernika?;(

Pamięć jest zawodna.... Starałem się sobie przypomnieć moje sprzęty i stąd ten 200MMX. Ale jest możliwe że któraś PII nie miała jeszcze wiatraka. Kilka kolejnych to były Clevo (Sager, Prostar).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć jest zawodna.... Starałem się sobie przypomnieć moje sprzęty i stąd ten 200MMX. Ale jest możliwe że któraś PII nie miała jeszcze wiatraka. Kilka kolejnych to były Clevo (Sager, Prostar).

pozdrawiam

wszystko super tylko jak sie sprawa miewa odnosnie 3d marka 2005;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo powaznie mysle nad zakupem tego sprzetu chociaz jak dla mnie jest kilka wad. Mianowicie: cholernie irytuje mnie to ze wyjscia audio sa z przodu. Czy do cholery jasnej nikt w toshibie nie wpadl ze mozna podlaczyc wieze (czincze-mały jack) i kabel bedzie musiał się wałesac dookola laptopa? To jest jak dla mnie duzy minus odnosnie ergonomi.

Czy mozna wybrac tego laptopa w innej kolorystyce (nie powiem ze brzydki ale kolor gdybym mial mozliwosci wzialbym inny)

No ale matryca WUXGA+ super proc i grafa chyba nadrabia to.

Tylko to audio :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...