Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Asrock Dual Vsta

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odpaliłem kompa - obecnie konfiguracja to :

- E6400

- mobo : Asrock jak w tytyle na VIA

- Radek X700 pro AGP

- DDR1 Hynix D43 400MHz

 

wszystko ładniutko działa :) stabilnie - narazie jeszcze nie kręciłem - myślę że skorzystam z osiągnięć posiadaczy Asrocka na X200 (twins) i podziałam koło południa lub ciut póxniej.

 

Ogólnie chciałem się podzielić zadowoleniem z zakupu tej płyty gdyż umożliwia bezbolesną i stopniową przesiadkę na C2D :) dla mnie szok - po Bartonie 2500@3200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie zady i walety:

 

na plus:

-cena

-możliwość zastosowania ddr1/ddr2, oraz k. graf. na AGP i PCI-E

-działa na nim PD 805 i nie pali układu zasilania

 

na minus:

-PCI-E tylko x4

-brak możliwości zmiany vcore w biosie (jak każdy ASROCK) oczywiście można bawić się w mody

-mała ilość serial ata (tylko 2)

-stabilność ?? czasami mam restarty przy przeglądaniu neta (restarty nie są częste występują na Firefoxie i na IE) nigdy w czasie gry, wytrzymuje paro-godzinne katowanie prime.

 

Ogólnie płyta bardzo fajna jako przejściówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy płycie tej klasy nie potrzebne są vMody - nie spodziewam się kręcenia na mobo za 200zł. Nawet ram mam bardzo beznadziejny - naszczęście da radę asynchronicznie ustawić ram - narazie mam FSB na 280 a RAM na 200MHz. FSB i PCI-E asynch. - choć to ma mniejsze znaczenie bo mam AGP :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę o temperaturach - uzywam obecnie programiku Core Temp - wg. niego mam ja jednym jajku 51C a na drugim 53C - dla porównania na grafice mam 33C. Temperatura wody to 30C. Użyta pasta to coolabolatory i na procku i na grafice (trochę zostało na waciku więc niech się nie marnuje ;) ) podejrzewam że w zły sposób nałożyłem pastę na procka - miał ktoś z tym doczynienia?? Dla porównania kolega na Prison Pro V2 , E6600 i z tą pastą ma w stresie 36C!!!!

 

EDIT

 

 

Wszystko się wyjaśniło!! Okazuje się blok obierał się o socketa - konkretnie problemem była śruba mocująca zapinkę - zeszlifowałem łepek i już wszystko gra - temp. jest ok. 37C :) ponad 10C mniej!! O zgrozo!! poprzednie blok stykał się z prockiem tylko lewym bokiem!! a teraz się poprostu zessał blok z procem :) rzeczywiście fajna ta pasta ciekły metal :)

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...