Skocz do zawartości
kwiacynty

Kingmax 1gb 1066mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak sobie dzisiaj oglądam ofertę Proline i moim oczom ukazały się nowe pamięci KingMaxa :)

KingMax DDR2 1GB 1066

 

Markowa pamięć DDR2 firmy Kingmax, wyprodukowana została z należytą starannością z podzespołów najwyższej klasy. Pamięć nominalnie pracuje z częstotliwością 1066 MHz ale może współpracować również z płytami głównymi obsługującymi niższe częstotliwości. Pamięci DDR2 mają obniżone napięcie względem swoich poprzedniczek, dzięki czemu zużywają mniej energii.

W konstrukcji modułów wykorzystano pamięci Nanya, z montażem BGA. Nominalne taktowanie modułów to 5-5-5-15, przy napięciu zasilania 1,8 V. Według producenta każdy z modułów ma co najmniej dziesięcioprocentową możliwość podkręcenia.

Pamięci za 105zł można kupić TUTAJ

 

Więcej Info na Stronie Producenta

 

I tu pytanie do Was... Gdzie jest haczyk?? Jeżeli takowy jest :)

 

KingMax z tego co słyszałem cieszy się dobrą sławą... (pamięci 800Mhz bez problemu szły na 950-1000Mhz)

 

Czy opłaca się kupić te pamięci?? ...i ostatnie pytanie...

 

Czy Abit IP35-E je obsłuży bez problemu?? Bo MSI P35 2FR obsłuży co wnisokuje ze strony producenta ;) (między tymi dwoma płytami się zastanawiam :P )

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Pozdro ;)

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

LOLLL! Przecież to jakaś kpina! 1066 5-5-5-15 1.8V i to do tego jeszcze moduły firmy NANYA która jest znana z najbardziej budżetowych shitów. I jeszcze ta cena ;O

Przecież Microny D9GMH potrzebują 2.1-2.2V do 1066 5-5-5-15 więc to jest NIEREALNE! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOLLL! Przecież to jakaś kpina! 1066 5-5-5-15 1.8V i to do tego jeszcze moduły firmy NANYA która jest znana z najbardziej budżetowych shitów. I jeszcze ta cena ;O

Przecież Microny D9GMH potrzebują 2.1-2.2V do 1066 5-5-5-15 więc to jest NIEREALNE! :lol2:

wejdź na stronę kingmaksa i zobacz, że moduły testowano na 2V @ DDR2 1066 na gigabyte P965-S3, więc wcale do tych 1.8V nie jestem przekonany. NIe wiadomo jakie kostki są na tych modułach. News mówiący że są to kostki nanya jest z marca - od tego czasu mogło się wiele zmienić. Nowe kostki (proces 70/80nm) wykonane w nowym usprawnionym procesie produkcyjnym wcale nie potrzebują wysokich napieć do częstotliwości rzędu DDR2 1066. Biorąc pod uwagę ceny goodramów Pro 7200 cena wcale nie wydaje się nierealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

wejdź na stronę kingmaksa i zobacz, że moduły testowano na 2V @ DDR2 1066 na gigabyte P965-S3, więc wcale do tych 1.8V nie jestem przekonany. NIe wiadomo jakie kostki są na tych modułach. News mówiący że są to kostki nanya jest z marca - od tego czasu mogło się wiele zmienić. Nowe kostki (proces 70/80nm) wykonane w nowym usprawnionym procesie produkcyjnym wcale nie potrzebują wysokich napieć do częstotliwości rzędu DDR2 1066. Biorąc pod uwagę ceny goodramów Pro 7200 cena wcale nie wydaje się nierealna.

Słuchaj, nawet 2V to by było dobrze. Rozumiesz, że topowe moduły takie jak Micron D9GMH/D9GKX potrzebują 2.2V do 1066 5-5-5-15. A np. jakieś D9GMH kosztują 400-500zł. To że te Nanye potrzebują tylko 1.8V to pewnie oznacza że będą się lepiej kręcić od Micronów. No chyba że będą cyrki że memki nie chcą pracować na 4-x-x-x, na napięciu wyższym niż 2.1v, albo na mhz większym niż 1100. I jeszcze do tego ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topowe moduły do pracy jako DDR2 1066 CL5 potrzebują ~1.9V. Nie wiem skąd ten sceptycyzm w stosunku do modułów kingmaksa - jeżeli producent gwarantuje takie parametry, to nie jest to fatamorgana, tym bardziej że kingmax to uznany producent. No ale cóż - wszystko wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ramki na nanya ddr no i wcale zle nie byly. Szly 450MHz CL2.5 na 2.8v .

 

Ale zeby nie robic OT, sam niedlugo kupuje ramy no i moze to bedzie moj nabytek icon_wink2.gif Musi ktos kupic i przetestowac icon_razz.gif

Jeżeli kupisz pierwszy czekamy na recenzję :P

 

Jeżeli cena się utrzyma... (składam komputer dokładnie za miesiąc koło 15 września) to na bank biorę 2 takie kości po 1GB... wtedy napisze wrażenia... :P Nie muszę wspominać że jestem początkujący w sprawach nowości [komp sprzed 8 lat :P ] więc jak coś to pomożecie je przetestować :P ;)

 

BTW: Tak jak myślałem...schodzą jak ciepłe bułeczki... wczoraj w nocy był pełny stan magazynowy...dzisiaj jest już tylko średni...

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc doszły do mnie te pamięci. Kilka zdjęć, a później kilka informacji.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pamięci jakie mają dane zapisane w SPD widać na screenach - pełen konserwatyzm. Nie będzie problemów z ruszaniam na 1.8V.

 

Producent strasznie sie kryje z ustawieniami z jakimi mają działać te pamięci. W załączniku na stronie kingmaksa można wyczytać, że pamięc (moduł 512MB) była sprawdzana na Gigabyte P965-S3 przy 2V. Postanowiłem, że zaryzykuję i odpalę pamięci na 1.9V. W koncu P35 bardzo ładnie radzi sobie z pamięciami. Ustawienie vdimm +0.1V 5-5-5-16 ratio 1:2 i kiszka. +0.2V - kiszka (cały czas MCH +0.15V, VFSB +0.15V). Dałem luźne alphy - to samo - no boot. +0.25V i voila - komputer wystartował. Dałem następnie alphy jak widać na screenie i przeszło SPI oraz godzinną sesję w Quake3. Trochę to dziwne zachowanie, że różnica 0.05V powoduje tak radykalną zmianę co do działania/stabilności.

 

Jako że jest piątek, to udaję się na imprezę, a modułom nieco głębiej przyglądnę się jutro. Zobaczę jak działa na nie wyższe napięcie oraz jak sobie radzą z niższymi timingami 3-3-3, 4-4-4 i na innych mnożnikach.

 

W razie pytań, postaram sie odpowiedzieć jutro. Miłego weekendu.

 

P.S. to co widać na screenie z SPI- okno memset - częstotliwość pamięci 335MHz - oczywiście nie jest to prawda - w tym okienku cały czas zmienia się częstotliwość 333MHz, 533MHz, 7xx MHz ... CPU-Z prawdę wam powie. Na dowód poniższy screen 731MHz :) (w realu jest nadal 533MHz - memset po prostu wariuje)

Dołączona grafika

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo Gigabyte P35-DS4. Dziś przesiadam się na P35-DQ6 i zdam dalszą relację z OC.

 

Orthos szybko zweryfikował stabilność pamieci - SPI przechodziło ładnie, również 3D Mark/quake działały OK, jednak kilkanaście minut po uruchomieniu orthosa zaliczyłem zwiechę. Czas pobawic sie ustawieniem napiecia vFSB i vMCH

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ładnie w tej cenie :) późne ddr1 od kingmaxa były w sumie prawie niepodkrecalne to może teraz czymś pozytywnym zaskoczą ? o nanya ciężko mi powiedzieć złe słowo po pracy na 512/266 2-3-3 @ ddr440 2-2-2 :P

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82

 

Wiec jak dokladnie? Ile potrzebuje V do pracy na standardowych ustawieniach ? ; >

na tak postawione pytanie odpowiem - zależy od mnożnika pamięci, biosu, alha timingów i wielu innych rzeczy, których nie miałem możliwości wypróbować/przetestować/pozmieniać. Testowanie pamięci pochłania masę czasu.

 

Próbowałem również DDR 950 +0.25V 4-4-4 - blue screeen po jakimś czasie.

 

SPI 16M vMEM +0.05V @DDR2 1066!

Dołączona grafika

Zjechałem do najniższej wartości napięcia pamięci , którą można ustawić w biosie. NIżej już nie dam rady. Pamięci nadal świetnie sobie radzą - cały czas ustawione jako DDR2 1066!. Dla płyt z niskim vMEM są to wręcz wymarzone moduły.

 

Orthos 2H Large FFTs DDR2 1066 vMEM +0.15V

Dołączona grafika

SPI 16M DDR2 1100 vMEM+0.2V

Dołączona grafika

Niziutkie napięcie i DDR2 1100 dla tych pamieci to nie problem :D To samo powinno się udać zrobić z napięciem nieco niższym

 

Powyższe screeny nie przedstawiają granicy możliwości tych pamieci przy danym napięciu. Testy cały czas trwaja, więc lepsze rezultaty z pewnością da się uzyskać. Będę aktualizował tego posta w miarę postępu testów.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie te pamięci lecą :] Jak za taką cenę, to chyba się skuszę na nie, szykuje mi się gruntowna modernizacja kompa (zmiana procka,płyty głównej i grafy) Ale jak uda mi się coś odłożyć, to może jeszcze sobie sprawie te właśnie pamiątki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupie, ale nie wiem wiec pytam :P Piszesz "Vmem + 0,15V", ale ile wynosi to Vmem, jedyne 1,8V ? Moglbys moze pisac normalnie np. "2,15V" ? :) Z gory dzieki.

A co do pamieci, to kurde ja chyba opyle swoje Corsairy i wezme te, bo naprawde ciekawe ramy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupie, ale nie wiem wiec pytam :P Piszesz "Vmem + 0,15V", ale ile wynosi to Vmem, jedyne 1,8V ? Moglbys moze pisac normalnie np. "2,15V" ? :) Z gory dzieki.

A co do pamieci, to kurde ja chyba opyle swoje Corsairy i wezme te, bo naprawde ciekawe ramy.

referencyjne napięcie DDR2 to 1.8V, zaś +0.15V oznacza wartość referencyjną +0.15V. Można sobie dodać. Żadna filozofia. Na screenach z everestem widać jakie napięcie jest odczytywane przez czujnik. Jak tylko dorwę miernik i odszukam punkty pomiaru vMEM, to uzupełnię posta o realne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze zadna filozofia, ale czytajac ten topik widzialem juz kilka wersji standardowego napiecia, jedna, ze 2,0V, bo niemozliwe, ze 1,8V, pozniej, ze 1,8V, bo tak pisza w sklepie...

 

EDIT:

 

Dalo by rade zrobic testa ile pojda na 4-4-4-12 ? Moze na tym 950 bys dal wiecej V, bo 2,05V to troche malawo, wiec sie wysypalo :)

 

EDIT 2:

 

Pamieci zamowione, przelew zrobiony, teraz tylko zeby sie szybko w magazynie pojawily. Mam nadzieje, ze neizle beda te pamieci, ale juz standardowa czestotliwosc mi w zupelnosci starczy. Corsairy kur... duzego V potrzebuja juz do 1000Mhz i bez wentyla nie wyrabialy, wiec je spyle jak mi sie KingMaxy spodobaja.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze zadna filozofia, ale czytajac ten topik widzialem juz kilka wersji standardowego napiecia, jedna, ze 2,0V, bo niemozliwe, ze 1,8V, pozniej, ze 1,8V, bo tak pisza w sklepie...

 

EDIT:

 

Dalo by rade zrobic testa ile pojda na 4-4-4-12 ? Moze na tym 950 bys dal wiecej V, bo 2,05V to troche malawo, wiec sie wysypalo :)

Referencyzjne napięcie DDR2 (ogólnie, nie tego modelu) to 1.8V i taką wartość powinny ustawiać płyty. Zazwyczaj wartość ustawiana przez płyty jest nieco wyższa i wynosi ~1.9V. Te dodatkowe 0.1V pozwala uniknąć problemów z niektórymi pamięicami, które by nie potrafiły wystartować na 1.8V przy ustawieniach zapisanych w SPD.

 

Teraz wracajac do standardowego napiecia kingmaksów - nie wiem jakie ono jest. Jeden zapis na stronie producenta sugeruje że jest to 1.8V. Na stronie kingmaksa znajduje się również PDF, w którym możemy przeczytać, że moduły 512MB były testowane przy ustawieniu 2V. I bądź tu człowieku mądry.

 

Na screenach które zaprezentowałem masz również monitoring napięć z everesta, więc zobacz jakie tam wartości są odczytywane przez czujnik. Jeżeli umiesz czytać, to nie jest to problem, prawda?

 

Co do 4-4-4-x - da się zrobić

 

SPI 16M DDR2 1000 4-5-4-x +0.25V

Dołączona grafika

Moduły bardzo lubią ustawienia 4-5-4-x - napięcie w biosie +0.25V (wg czujnika 2.1V) pozwoliło uzyskać częstotliwość DDR2 1000. Jeżeli zaś chodzi o 4-4-4-x, to DDR2 950 było możliwe przy napięciu +0.4V (2.25V wg czujnika), co nijak się nie kalkuluje. Ustawienie RAS to CAS na 5 daje spory przyrost częstotliwości. Napięcie niskie - i o to chodzi! Co do skalowania z napięciem, to nie jest rewelacyjnie. Dodatkowe 0.1V daje przyrost 10MHz (20MHz DDR).

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pamieci naprawde fajne, ale tak z rozpedu zamowilem, a teraz zobaczylem jeszcze takie cudenka http://www.allegro.pl/item223834344_a_data...me_edition.html . Jak wyglada porownanie KingMaxow z A-Datami ? Ktore bys polecal ? Bo jak cos, to chyba jak przez neta zamawiam, to moge Kingmaxy zwrocic do 10 dni.

 

EDIT:

 

Aha, dalo by rade sprawdzic ile pojda max na 5-5-5-15 ? Jak by im dac napiecie ze 2,3V na testy to chyba by im sie nic nie stalo :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pamieci naprawde fajne, ale tak z rozpedu zamowilem, a teraz zobaczylem jeszcze takie cudenka http://www.allegro.pl/item223834344_a_data...me_edition.html . Jak wyglada porownanie KingMaxow z A-Datami ? Ktore bys polecal ? Bo jak cos, to chyba jak przez neta zamawiam, to moge Kingmaxy zwrocic do 10 dni.

 

EDIT:

 

Aha, dalo by rade sprawdzic ile pojda max na 5-5-5-15 ? Jak by im dac napiecie ze 2,3V na testy to chyba by im sie nic nie stalo :)

Na kingmaksach masz gwarantowane DDR2 1066 na bardzo niskim napięciu (u mnie spokojnie 1.87V wystarczyło). Na Promosach nie osiągniesz tego. To samo z 4-5-4 - DDR2 1000 w przypadku kingmaksa wystarczyło 2.1V (a może i nieco niżej się uda zjechać). W przypadku a-daty wątpię czy by się udało to samo. Na niektórych promosach można osiagnąć wyższe taktowanie przy CL5 (promosy lepiej reagują na wyższe napięcie), jednak wątpię, czy będziesz trzymał pamięci na 2.3-2.4V. To co na kingmaksach masz gwarantowane może się okazać zupełnie nieosiągalne na promosach. Dla przykładu team dark pamięci team Dark na promosach podkręcały się w zalinkowanym topiku bardzo słabo. Popatrz, zdecyduj, wybierz. Wydaje się, że moduły kingmaksa są lepsze do OC przy niższych napięciach, a promosy (tylko w tych najlepszych modułach!) na wyższych.

 

SPI 16M +0.15V DDR2 1140 :blink:

Dołączona grafika

A nie mówiłem, że te moduły lubią obniżone Ras to Cas? Smacznego B-)

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym poprosił o sprawdzenie niskich timingów przy częstotliwości 800-850 - cenne info dla posiadaczy płyt, które więcej jak te 400 czy 425 fsb nie dają rady zrobić (np. moja :P )

 

Ciekawe ile zrobią na 4-4-4-12 i innych ustawionych nisko (chodzi mi też o porównanie z innymi, droższymi modelami, które pewnie mają resztę timingów i alpha-timingów taką, że w testach wypadają lepiej* niż inne, mimo, że i tu i tu się to nazywa "4-4-4-12"

Napięcie niech sobie będzie i 2.2 - to nie wymaga nawiewu.

 

Ciekawi mnie też, czy dadzą radę zrobić 800 przy np. 3-4-3-8

 

*) Patrząc na testy w sieci widać różnicę pomiędzy markami i pomiędzy różnymi modeleami tych samych marek - strzelam, że tu są timingi budżetowe jak i cena ;)

 

Jeśli by się komuś zechciało - to z góry dzięki za cenne info.

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1

 

Rzuć okiem jeszcze tu

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=242030

 

Pogrzebałem troche po googlach i...

http://diy.yesky.com/memory/457/3457457.shtml

http://www.enet.com.cn/article/2007/0626/A...626689046.shtml

http://www.oc.com.tw/article/0701/readolarticle.asp?id=5712

Rewelacji raczej nie ma ale..jak za takakase to brać :)...kto teraz kupi kingstona ddr800 ;)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPI 16M DDR2 800 3-4-3-x vDIMM +0.2V

Dołączona grafika

Ok, to tyle na dzisiaj. Czas na odpoczynek.

 

(chodzi mi też o porównanie z innymi, droższymi modelami, które pewnie mają resztę timingów i alpha-timingów taką, że w testach wypadają lepiej* niż inne, mimo, że i tu i tu się to nazywa "4-4-4-12"

bez przesaday - alphy we wszystkich overclockerskich modułach są bardzo podobne. Różnice są marginalne Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo 8O Teraz daj 2.4V i zobacz jak przy nim lataja ^_^

fajnie się rozporządza nie swoimi pamieciami, prawda? Kupisz je, to dasz 2.4V - nie widzę problemu - i wtedy podzielisz się z nami wynikami

 

EDIT: no może jednak się skuszę :)

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...