Skocz do zawartości
DrKleiner

Dziwne Zawieszanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z komputerem o takiej konfiguracj:

 

2 x GoodRam 1GB PC800 CL5

Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 (ST3250620AS)

Galaxy GeForce 8600GE (1.0ns, CoolerMaster) 256MB DDRIII /128bit/ HDTV

Intel Core 2 Duo E4300 /1.86GHz, 2MB/ BOX

EVGA 122-CK-NF66-T1 /nForce 650i ultra/

Amacrox Warrior AX450-PNF

 

Komputer przechodzi pomyślnie testy:

- 3Dmark 06, 05

- Orthos CPU Stress, i RAMtest

- SuperPI

- SMART jest ok

 

Temp (stres)

CPU: 56'C

GPU:62'C

HDD: 45'C

 

W Windows wszystko OK, ale wszystkie gry po pewnym czasie nie ważne jakim zamierają znaczy obraz zamraża się i z głośników wydobywa się pisk raczej terkot komp wisi nosz mam tego dość chyba z 10h siedziałem i kombinowałem która to część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie resetuje sie. Wisi

Hmm.. Temperaturki mocno niskie nie są..

 

Poza tym podałeś tylko temperatury CPU, GPU i HDD - a jak się miewa mostek północny płyty głównej?

Sprzęt kręcony?

Czy po resecie po takim zwisie komputer normalnie się uruchamia, czy trzeba np. resetować BIOS?

Próbowałeś wykonać takie rutynowe czynności jak np. czyszczenie, przekładanie pamięci, resety/inne ustawienia BIOSu czy tez praca na pająku?

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp dopiero złożony. Po zawieszeniu włącza się normalnie. No NB jest ciepłe z leksza :/ Przekładać pamięci nie próbowałem.

W takim bądź razie spróbuj. Sprawdź też, czy wszystkie podzespoły i kabelki siedzą i są dobrze podociskane. Wartoby też czymś porządnym to wychłodzić. Jak bardzo gorący jest NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam te freezy wcześniej się resetował sam w trakcie tego ale ostatnio się tylko zawieszał. Jednak dzisiaj znowu nastąpił reset i w dzienniku zdarzeń został taki Error code 1000008e, parameter1 c0000005, parameter2 bfa79716, parameter3 b2c34af4, parameter4 00000000. błąd. Ktoś wie co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :)

Wystarczyło obniżyć taktowanie zbyt fabrycznie podkręconych pamięci na karcie graficznej do 900Mhz, GPU zostawiłem normalnie. Różnica w wydajności jest minimalna i tak tego kolega nie zauważy. Co do chipsetu jest okropnie gorący muszę na tym radiatorze jakoś prowizorycznie jemu zamocować wentylator choć to nie był on przyczyną tego całego cyrku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam te freezy wcześniej się resetował sam w trakcie tego ale ostatnio się tylko zawieszał. Jednak dzisiaj znowu nastąpił reset i w dzienniku zdarzeń został taki Error code 1000008e, parameter1 c0000005, parameter2 bfa79716, parameter3 b2c34af4, parameter4 00000000. błąd. Ktoś wie co to jest?

Użyj Debugging Tools, będziesz znać przyczynę zwisów.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...