Skocz do zawartości
kejtu

"Black Box Case" by kejtu

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu zaczol po glowie chodzic mi pomysl zeby skolowac kompa do filmow i netu co by 24/7 niewygrzewac mojego athlona 2500+ najpierw mysalem o jakims duraku 800 ale wkoncu brak pieniedzy i spowodowal ze mam celerona 633 demon to nie jest ale divx chodzi plynnie i w necie mozna pogrzebac. Od samego poczatku myslalem o malej budzie poniewarz plyta micor/micro/baby atx odpada z powodu $$ postanowilem zrobic cos mniejszego ale nie do konca. Kilka dni temu wpadla mi w rece za bezcen obuowa AT i sie zaczelo...

 

Wygladalo to tak...

Dołączona grafika

 

...rozkrecilem szkielet w ruch poszla wiertarka (bo szkielet jest nitowany) brzeszczot i norzyce do stali. Obciolem to mniej wiecej w polowie tak zeby sie plyta miescila.

Dołączona grafika

 

1 przymiarki...

Dołączona grafika

 

Zasilacz narazie przed zmodyfikowaniem codeshit 300w tu w sam raz.(trzeba go troche zmniejszyc)

Dołączona grafika

 

A tu ladne okienko w cd co by bylo widac jak sie plyta kreci :] (wyciete jakis czas temu).

Dołączona grafika

 

Na froncie ma byc upchniety lcd.

Dołączona grafika

 

A tu caly bajzel (z tego miejsca pozdrawiam moja mame ktora trafia szlak jak robie syf :D ).

Dołączona grafika

 

W kompie ponadto bedzie siedzial stary dysk 6,4 gb, gf2mx, 160mb ram jakis dzwiek na pci (jak kupie w niedziele na gieldzie) bo na tym z plyty sluchac jak mysza ruszam :) ponadto na forncie mysle o umieszczeniu kilku pokretel do regulacji obrotow wentylatorow wyrzuci usb, planuje pokryc to blacha aluminiowa ale zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

Piszczie co o tym myslicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz musi być w swojej obudowie? Ja zamontowałem u się bez, tuż nad prockiem. Negatywnych wpływów nie stwierdzono.

no no zapowiada sie całkiem nieźle weź zrób tył z plexy tez bedzie fajnie wygladac a pomysl zrobienia midi at na mini atx godny podziwu :-)

 

P.S dawaj fotki z kadej modyfikacji bedzie fajnie sie rozwijał temat :-) a inni co tez beda chcieli zrobic micro atx bedą wiedzli jak mniej wiecej to wykonac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas mysalem o wywaleniu zasilacza na zewnatrz ale chcialem zeby to profesjonalnie wygladalo a tjuning zasilacza bedzie polegal na delikatnym zmniejszeniu obudowy w poniedzialek powinna byc juz przerobiona jak dorwe cyfraka zrobie foty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie praca idzie po woli kupa innych zeczy do roboty, wkazdym razie ponitowalem cala rame wyszla calkeim prosto chociaz sa male niedokladnosci +/- 1mm strasznie mnie to irytuje chociaz nie widac ale wiem ze jest krzywo :] a no i zmodowalem obudowe od "zasilatora". Jak dorwe od kogos cyfraka pstrykne foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie praca idzie po woli kupa innych zeczy do roboty, wkazdym razie ponitowalem cala rame wyszla calkeim prosto chociaz sa male niedokladnosci +/- 1mm strasznie mnie to irytuje chociaz nie widac ale wiem ze jest krzywo :] a no i zmodowalem obudowe od "zasilatora". Jak dorwe od kogos cyfraka pstrykne foty.

no hehe a co z tym jak to nazwałes zasilatorem zrobiłęs ??:--)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest na tej fotce na dole w tle (obudowa desktop po compaq'u) to właśnie mój Pc2Vid czyli maszynka od MP3, CD audio, DivX, JPG etc.

Dołączona grafika

Ten czarny panel po prawej (postaram się zrobić lepszą fotkę):

1) diodowy wskaźnik pracy (play, stop, ready itd)

2) klawiatura (play,stop, rev etc)

3) rolka (z myszki) do przewijania filmu czy muzy

4) odbiornik IR

Całość zasilana Athlonem 900Mhz, 500MB ramu i dysk 40GB (to co miałem na stanie). Pod wyświetlaczem gniazdka słuchawkowe - każde zasilane z osobnego wzmacniacza.

Obudowę planuję oczywiście pomalować.

 

Oprogramowanie sterujące napisane we własnym zakresie: sprawdza jaka płyta jest włożona do napędu i odpowiednio reaguje, obsługa klawiatury, rolki, wyświetlacza i IR. Wyłącznik nie wyłącza zasilania tylko usypia komputer (ACPI: S3) przez co startowanie jest w miarę szybkie i pobór prądu też nie za duży.

 

Zasilacz zmodowany (dodatkowy wentylator i zasilenie obudwu na 5V), na procku jakiś ORB z wentylem na 5V. W systemie puszczone CPU Idle więc temperaturka procka jest bardzo przyzwoita.

 

Całość hasa na W2k (miało być W98 ale był problem z dźwiękiem AC3).

 

Aaaa dodam, że za całość nie dałem złamanego grosza (no może prócz części na wzmacniacz słuchawkowy). Wykorzystałem elementy jakie miałem na stanie, to co znalazłem u znajomych i to co szło właśnie na przemiał w robocie (obudowa, która jest większa niż ustawa przewiduje ale za to za darmo i standard ATX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie napisy sie robi np.: w corelu lub innym programi graficznym

tlo robisz czarne a napisy biale i po wydrukowaniu wkladasz takie cos pod plexi i fajnie to wychodzi - jak na fotce u gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie napisy sie robi np.: w corelu lub innym programi graficznym

tlo robisz czarne a napisy biale i po wydrukowaniu wkladasz takie cos pod plexi i fajnie to wychodzi - jak na fotce u gory :)

I tu Cię zadziwię - to nie jest plexa :)

Dokładnie produkcja jest taka:

1) tworzysz projekt w Corelu, robisz lustrzane odbicie i drukujesz na folii przeźroczystej.

2) od strony tonera podklejasz napisy białą taśmą klejącą (papierową, np z naklejek do drukarki) tak aby napisy były czytelne i niezależne od tła na którym będziesz naklejał folię.

3) Do naklejenia całości na zaślepkę zastosowałem dwustronny lepiec do wykładzin - cienki i bardzo dobrze trzyma.

 

Oczywiście jak ze wszystkim trzeba to zrobić dokładnie i precyzyjnie. Ja wydrukowałem 3 kopie, w międzyczasie poprawiając projekt w Corelu tak, aby całość do siebie pasowała (folia z opisem była przystosowywana do zrobionego już panelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazir 123 - mozesz napisac jak wykonales panel kontrolny - czyli przyciski w jakis sposob je podlaczyles ze steruja divxami itd i te diody jak sa zrobione of coz chodzi mi o aspekt techniczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew^ - To jest tak:

 

diody podłączone są poprzez zatrzask (taki układ cyfrowy) do LPT równolegle z LCD. W momencie jak chcę zmienić stan diód to ustawiam odpowiednio porty i potem sygnał dla zatrzasku żeby te wartości "przepisał" na diody. Dzięki temu na jednym porcie mogę sterować jednocześnie wyświetlaczem i diodami.

 

przyciski to mechanika wyjęta z jakiegoś modemu podłączona bezpośrednio do elektroniki wydartej ze starej klawiatury. Po prostu wiem jakie klawisze mają odpowiadać na klawiaturze za play, stop itd i kobinacje do nich "przedzwoniłem" miernikiem na elektronice. Trochę zabawy ale efekt całkiem całkiem :)

 

Rolka - elektronika z myszki - ale jako że płytka od myszki jest w miarę duża to wylutowałem scalak i dosłownie dwa elementy zalutowałem na pająka. Mechanika wklejona kropelką.

 

Co do klawiatury to widziałem kiedyś niezły patent: kupujesz mikroswitche z długimi główkami, wiercisz otwory (np. w pleksie albo w zaślepce) odrobinę szersze niż główki i wklejasz mikroswitche (uważaj żebyś nie zakleił także ich mechaniki bo nie przyciśniesz). Dobrze jak wcześniej zetniesz je tak, aby nad powierzchnię wystawało dosłownie tyle aby można było go przycisnąć. Na to naklejasz grubą folię z nadrukowanymi opisami i klawiaturka gotowa :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo pol roku, szkielet budy przelerzal w kacie pare miesiecy, czas skonczyc to co sie zaczelo zeby nie zostawiac nic na nowy rok. W miedzy czasie koncepjca troche sie zmienila, projekt przyjmuje nazwe "Black Box Case", ostatnio kupilem plyte micro atx na kt133 z duronkiem 750 co pozwolilo zmniejszyc mi szkielet o kilka cm i spowodowalo ze zmniejszenie zasilacze okazalo sie zbedne. Gdy zaczynalem zabawe wszystko chialem zrobic jak naszybciej co spowodowalo drobne niedokladnosci w wykonaniu co teraz koryguje (glowie postrzepione krawedzie bo nie mam za bardzo czym ciac blachy i urzywalem norzyc). Szkielet budy rozlorzylem na czesci pierwsze miedzy innymi zeby go troche zmiejszyc i wyrownac to co dawno powinno byc wyrownane.

 

a teraz foty :)

 

Dołączona grafika

ogolna koncepja, obrazek wystrugany w 3dmaxie jakios w polowie lipca... ( taak z boku widac plytke cd podczas pracy)

 

Dołączona grafika

postrzeione krawedzie niestety fotka nieostro wyszla i niewidac zabardzo ale wyobrazcie je sobie :)

 

Dołączona grafika

w budzie ma byc lcd tu widac zmagania z podlaczeniem (dorobilem wlasnorecznie wtyczke bo nigdzie nie mozna bylo dostac odpowiedniej)

 

Dołączona grafika

Dzialaa dzialaaaaaa

 

Dołączona grafika

dawno zapowiadana modyfikacja psu wbrew pozora nic wielkiego (musze go pomalowac tylko nie bardzo mam kiedy bo ciagle pracuje (nie ja tylko zasilacz)) ponadto ma wsadzony wentyl artcicoola wiec jest cichutki :)

 

Dołączona grafika

Gf 440mx chlam straszny w dodatku mial wyjacy wentylator, ale dzieki dostepowi do frezarki zmienilem boxowy radiator od celerona na radiator na grafike, niestety w nowej plycie blokuje mi 1 port pci wiec....

 

Dołączona grafika

musialem skolowac cos innego, idelany (prawie) okazal sie radiator z p2 (na zdjeciu procek juz bez radiator jak by ktos niewiedzial :P)

 

Dołączona grafika

pozostaje go tylko ladnie dopasowac....

 

Dołączona grafika

a tu z innej beczki blachy na ktorych bedzie trzymal sie cdrom

 

zabralem sie tez za cd i wylutowalem z niego potencjometr do regulacji glosnoci i wejscie na sluchawki (bo przeszkadzalo) ale fotke zapodzialem :P

 

wiecej fotek i dalsza relacja mam nadzieje juz w wekend, jutro wizyta w kilku sklepach, po srubeczki, paczke nitow zrywanych itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAPOWIADA sie fajny mod - ale nie chwalmy dnia przed .... skonczeniem moda

 

Bynajmniej nie przypomina mi to .... ( dobra dobra już nic nie pisze - kazdy i tak wie o so chodzi :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wekend niestety okazal sie zakrutki i bardzo meczacy ale cos zrobilem...

 

Dołączona grafika

kupilem srubeczki ktorymi przykrece zewnetrzne balchy...

 

Dołączona grafika

...oraz uszczelke na blache ktore maja siedziec na zaewnetrznych blachach.

 

Dołączona grafika

w koncu zamontowalem nowy radiator na grafike

 

Dołączona grafika

a oto nowa plyta z nowym radiatorem teraz wszystkie 3 sloty pci sa wolne :)

 

Dołączona grafika

poniewaz nie mam na plycie pomiaru temperatury proca planuje przerobic to na miernik temperatury gpu i cpu

 

Dołączona grafika

jak juz mowilem zaznaczone na zdjeciu czesci przekszdzaly

 

Dołączona grafika

i juz ich niema

 

Dołączona grafika

tak szkielet wygldal na poczatku

 

Dołączona grafika

troche ciezkiej pracy

 

Dołączona grafika

i taki efekt koncowy

 

Dołączona grafika

i taki efekt koncowy (z innej perspektywy)

 

na dzisiaj to tyle pod koniec tygodnia powinna byc nastepna porcja :twisted:

teraz czas przymontowac mobo, zasilacz, blachy na cd z samym cd, skolwoac plexe na okienkow w cd, wyciac nozki, pomalowac... duzo pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...