Skocz do zawartości

x3n

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    308
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez x3n

  1. @SGJ

     

    1. Dzieki za wklad w rozwoj WinSPatcher'a :).

    2. Chyba trafilem na malenkiegu bug'a. Siedze teraz na Win2k3 i niedawno update'owalem system WinSPatcher'em (zainstalowany, zostal w 'program files', w razie gdybym potrzebowal czegos jeszcze). Dzis sciagnalem WinSPatcher'a dla XP i z lenistwa, przy instalacji klikalem tylko 'Dalej' (:P). Szukam go potem pod 'program files' i... okazalo sie, ze wyladowal w tym samym folderze co aktualizacje do 2k3 (\sgj\winspatcher 2003).

     

    Nie wiem na jakiej podstawie instalator tworzy sciezki, ale wez pod uwage czynnik ludzki i lenistwo zwiazane z domyslnymi ustawieniami ;).

  2. Czy rodzaj chipsetu na mobo ma jakikolwiek wplyw na FSB wall'a?

     

    Wiem, ze to przypadlosc konkretnie CPU i zalezy od sztuki - ale im wiecej czytam, tym wiecej niewiadomych... Niektorzy twierdza, ze BSEL mod pomaga - inni, ze FSB nie drgnelo po tym zabiegu ani o 1MHz. Mozna tez znalezc rewelacje, jakoby wersja BIOSu miala wplyw na max FSB(tu juz podejrzewam mylenie pojec i przypisywanie konca mobo, fsb wall'owi).

     

    Tak, czy inaczej - testowal ktos identyczna sztuke na, powiedzmy - P35 i i965? 'Scianka' trafiala sie w tym samym miejscu?

  3. No i w tym szkopul - karta jest za krotko na rynku, zeby jakos zweryfikowac ten poglad. Poza tym, po wydaniu niemal 900zl, kazda rzecz podnoszaca ryzyko uszkodzenia, budzi pewne obawy - wiec czlowiek sklonny jest uwierzyc nawet w kompletna bzdure ;). Jasne, jest gwarancja - ale przy obecnej dostepnosci, na wymiane mozna czekac wieki. Ciezko wiec stwierdzic, ile w tym prawdy - ale mowi sie o >2GHz tylko do benchingu i nie wiecej jak ~950MHz 24/7.

  4. Wpadam do topicu co jakis czas, wiec mozliwe ze ta kwestia byla juz poruszana.

     

     

    http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...mp;postcount=13

    http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...mp;postcount=47

    http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...mp;postcount=51

     

    To linki do postow, gdzie pracownik BFG ('product manager' od zasilek, ale niewykluczone, ze ma o tym pojecie) twierdzi, ze memki pracujace przy 2GHz 24/7 moga powodowac uszkodzenie naszej ukochanej-z-trudem-zdobytej 8800gt. Facet ponoc stanowi tam jakis autorytet, wiec z premedytacja bredni nie powinien opowiadac. Z drugiej strony - pokazaly sie juz karty ze stockowym 2Ghz, wiec WTF?

     

    Macie zrodla, gdzie przedyskutowano ten temat i ktos obiektywnie podszedl do sprawy? Widzialem cos na XS i AnandTechu, ale to czyste gdybania...

  5. Ktos z tu obecnych zalapal sie na promocje w bydgoskim MediaMarkcie? Inno3D byly za 890zl :). Udalo mi sie zdobyc ostatnia sztuke - nie mam aktualnie czasu na doglebne testy, wiec jestem ciekaw relacji innych posiadaczy ;). Jedno, co wiem - memki sa 1ns, by Qimonda.

  6. Odbiegajac od wynikow Sector'a (gratz!), wie ktos jak zmusic GPU na Galaxy 7900GS do pracy przy 1.4V?

     

    Stock to 1.3, a wszystkie dostepne vmod'y pozwalaja to podbic do 1.35, 1.5 albo 1.55. Pierwsza opcja to raczej za malo, a 1.5V to juz spory skok i caly galaxian sie gotuje (radiatory na mosfetach i paru innych [ciach!]lach mam, ale do 24/7 to chyba za duzo?).

  7. Sprawdzal ktos moze prace DS3 przy 4x512MB? Do swojego egzemplarza szukalem kosci masakrycznie dlugo (w zasadzie wszystko poza obecnymi Corsair'ami Twin2x 675 CL4 sypalo Goldmemory) i nie chcialbym przechodzic tego samego przy 2x1GB. Dokupilbym wiec kolejna parke 512tek ;) Stad pytanie - jak taki konfig sprawdza sie na i965? Jakies roznice w OC, czy wydajnosci (z tego co pamietam, 4 dawaly nawet minimalny wzrost na intelu)?

  8. Od poczatku:

    -E6300

    -DS3 rev3.3

    -2x512MB Geil Ultra 800MHz CL4

     

    Nie moge trafic na pamiatki, ktore wspolpracowalyby bez klopotow z ds3. Geile ktore mam teraz - dual SPi23M stable, Orthos 2h stable - ale jakikolwiek test DOS-owy wysypuja (goldmemory, memtest, windows memory diagnostic). Przez to, czasami po uruchomieniu kompa zdarzaja sie restarty/bluescreeny.

     

    Tu prosba do posiadaczy DS3 - powiedzcie prosze, jakie memki dzialaja Wam na 100% (goldmem+memtest stable). Rekomendujcie zestawy 2x512, ewentualnie 2x1GB w rozsadnej cenie (ale nie calkiem padaczne - 800MHz CL4 minimum).

     

    Pozdrawiam.

  9. Tak z ciekawosci zapytam czemu wrociles do F6 a nie F7 ?? Jakies zle wspomnienia ?? Bo ja akurat jade na F7 i mam zwiechy. Ale w poniedzialek sprobuje z nowymi ramami.

     

    Co do artefactow hmmm. Nie chce byc zlym prorokiem ale moze memki masz walniete na tej grafice ? Ja na swoim swietej pamieci R9800pro mialem podobnie. Zaczelo sie od artefactow czasami, a pozniej juz byly all the time bez wzgledu na ustawienia. Aaaa jescze mi sie przypomnialo. Tam w biosie jest jakas opcja co niby zezwala na zwiekszanie przepustowosci dla k. graficznej. Zobacz czy tam nie ustawiles 'Turbo' czy jakos tak moze to to.

    Hmm.. F7 ominalem - z F6 chcialem od razu przejsc na F8. Kiedys sprawdze 7mke, ale poki co wszystko dziala swietnie, wiec motywacji do grzebania nie ma ;)

     

    A memki na karcie sa raczej sprawne - testowalem tego GS'a na poprzednim konfigu i wszystko bylo OK. Ma moze ktos DS3 i Galaxy 7900GS? Moze to sprawa BIOSu mobo, albo karty(choc w niej juz probowalem zmieniac timingi - bez efektow). Moze by maila do supportu GB skrobnac...

  10. Nie uzywalem sterow z plytki. Sciagalem chyba nowsze wersje ze strony GB, Intela i Marvell'a.

    Tez mam SBLive 5.1 (SB0100) i problemow raczej brak, przy sterach sciaganych ze stronki Creative(te dolaczone na plytce to raczej zabytki). Za to ciagle freezy i restarty mialem na nowym BIOSie - F8a. Po powrocie do F6 wszystko ustalo...

     

    Inna sprawa - przy bootowaniu mam czasami artefakty - biale kropki, tekst w roznych odcieniach itp. Na 7600GT i 7600GS tego nie bylo, pojawilo sie z momentem przesiadki na 7900GS od Galaxy. Co dziwne, arty nie pojawiaja sie na niektorych FSB (400,450), a przy innyh niemal za kazdym razem(nawet na defaulcie). Any ideas?

  11. czesc,

     

    mam maly problem a w zasadzie duzy :mur: bo bardzo mnie denerwuje <_< mam ds4( bios F6) + e6400 + kostki geila 2x512 PC2 6400 ultra i podlaczylem pod to moj stary dysk samsunga hd160JJ najpierw pod sekcje SATAII sterowana przec ICH8R a potem pod sekcje sterowana przez GB SATA2 (stery byly instalowane) no i w kazdym z tych ustawien mam takie bardzo nie przyjemne przyciecie w momencie otwierania partycji dysku. trwa to moze nie cala sekunde tak jakby cos wgrywal do pamieci a potem idzie juz dobrze (bez przyciec) do momentu az przestne wykonywac juz jakies operacje na dyskach. kiedy po przerwie znowu wchodze na dysk sytuacja sie powtarza. nie mialem tego problemu na poprzedniej platformie (amd 3700 san diego + a8n sli se).

     

    jest na to jakas rada ?? :-|

    Moze to nie dysk... ja mam podobne przycinki przy wlaczonym EIST, C1D itd. Powylaczaj te ustrojstwa w BIOS'ie.
  12. Z informacji, jakie znalazlem - Legacy pozwala na uzywanie max 4 urzadzen (S)ATA. Ten tryb jest kompatybilny ze starszymi systemami, softem itd., bo korzysta z przyjetych dawno zasad przydzielania IRQ i zakresow pamieci dla kontrolera dyskow. Native z kolei, pozwala juz na obsluge 6ciu urzadzen, z dynamicznym przydzialem IRQ i pamieci dla kontrolera (przez interfejs Plug'n'Play, jak ma to miejsce w kartach rozszerzen). Do jego dzialania wymagany jest jednak minimum Win2k lub XP - i przy tych systemach Native jest niby preferowany.

     

    Ale to tylko teoria, czy ma to konkretny wplyw na wydajnosc itp - pojecia nie mam.

     

    I jeszcze jedna rzecz - uscislajac, to JMicron na DS3 obsluguje TCQ - Tagged Command Queuing. W zasadzie to to samo co NCQ, jednak implementowane w troszke inny(bardziej zaawansowany) sposob. Jedna z roznic to np. ilosc realizowanych operacji - 216 dla TCQ vs 32 w NCQ ;)

  13. Abstraciach!ac od OC itd...

     

    Na DS3 sa dwie grupy portow SATA - pomaranczowe (kontrolowane przez ICH8) i fioletowe (Gigabyte SATA2, z obsluga RAID). I teraz - standardowo kontrolery dzialaja w trybie IDE. W BIOSie mozna przelaczyc je na AHCI, co powinno dac obsluge np. NCQ. Jednak wg intela - do obslugi NCQ i uruchomienia ich softu (intel matrix storage) potrzeba minimum ICH8R (ktory zdaje sie jest dopiero w DS4). Wie ktos, czy na tych fioletowych portach Gigabyte'a, po instalacji sterow da sie wlaczyc NCQ? Instalowalem system na pomaranczowym porcie w trybie IDE - i nawet po przelaczeniu na AHCI mam same bluescreeny, a specjalnie stawiac nowy system by to sprawdzic jakos mi sie nie usmiecha :P

     

    EDIT:

    Po wczesniejszej instalce sterow GB (kontroler okazuje sie byc od JMicron'a), nastepnie zmianie trybu na AHCI(i native) oraz przepieciu w fioletowy port - dysk widziany jest jako SCSI, z obsluga NCQ :)

  14. Z calym szacunkiem dla autora i trudu wlozonego w przygotowanie textu - ale ta 'recenzja' winna zaistniec wylacznie jako post na lamach forum. Podobne 'recenzje' sa i na benchmarku, gdzie userzy opisuja wrazenia z uzytkowania konkretnego sprzetu - czasem poparte jakimis danymi technicznymi i rozszerzone o komentarz do nich. Jednak po oficjalnej recenzji oczekuje wiecej, niestety - biorac sie za cos - nalezy wykazac sie choc troche znajomoscia tematu. A ta 'recenzja' mocno odbiega od standardow, do jakich przywyczaja dpreview, dcresource, czy steves-digicams. Jesli wiec nie mozna bylo zawrzec w tym tekscie czegos nowego, odkrywczego, wychodzacego na jaw po dluzszej eksploatacji - to nie widze sensu powielania opinii znanych juz od dawna.

     

    I przyklad, jak moze wygladac recenzja aparatu - [click]

×
×
  • Dodaj nową pozycję...