Skocz do zawartości

man5on

Stały użytkownik
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia man5on

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. rozumie, że masz na mysli swojego A64?? :mrgreen:
  2. man5on

    Ile Za P4c 2.8ghz?

    jak w temacie :) ile dostane za Northoowda 2.8GHz HT, na dobrze podkrecalnej rev. D1? ps. wątek specjalnie usmiescilem tutaj a nie w "sprzedam" bo to nie oferta sprzedazy, ale zazpytanie a poza tym tam nie mozna odpiwadac :) ps2. sorry za potrojny watek ale formu sie pie*doli :mur: pozdr.
  3. :blink: LOL rzeczywiscie, plyta rewelka - pali procka od tak sobie :lol: nie zebym sie czepial, poprostu smiesznie to brzmi pozdr.
  4. E0 (tzw. P4J)
  5. man5on

    Pentium 4 Prescott ( 775 )

    freezera 7 kupisz tu: http://www.angela.pl/index.php?action=Szuk...egorii=40&cat=5 a co do tego Gigabyte - jest niezly ale nie do OC.
  6. nie, nie ma roznicy. obecnie mozna je nabyc tylko (chyba) na allegro. nowki z gwarancją: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38848952
  7. no tak wszyscy są lamy, bo twierdzą, że HT to smt. tylko "EMET" ma rację :lol: w intelu tez same lamy bo HT to dla nich SMT...ehh.... wlasnie to chyba ty nie odrozniasz SMT od SMP! whats your damage? nie umiesz czytac z zrozumieniem? czy napisalem, że tylko netburst posiada uklady preedycji? NIE. netburst posiada najbardziej rozbudowane uklady preedycji z posrod wszsytkich architektur x86, i to wlasnie TE uklady posiada P-M. szyne QPB P-M rowniez odziedziczyl po NB. SSE2 podobnie. z mojej strony EOT (tym razem definitywnie :)). dalsza dyskusja z toba nie ma sensu bo nie masz pojecia o procesorach a w dodatku nie umiesz czytac z zrozumieniem. pozdr, nara
  8. dostalem 2 prywatne wiadomosci od uzytkownikow tego forum w ktorych pisalo ze dyskusja z toba nie ma sensu...teraz juz wiem ze to prawda mimo to probuje dalej :) w takim razie pokaz te "wyniki w benchmarkach staloprzecinkowych" z ktorych wynika ze jest tak jak mowisz! moze teraz ty podaj w koncu jakiegos linka no dowod tego co piszesz? jestem bardzo ciekaw ktory serwis doszedl do wnioskow, ktore sa sprzeczne z tym co twierdzi intel... tak, wycofal sie z netburst bo to bardzo kosztowna i trudna architektura, ktora obecnie stracila na znaczeniu marketingowym (teraz juz wszsycy wiedza ze MHz nie są najwazniejsze), a są tansze i prostsze sposoby na zwiekszanie wydajnosci. nie zmienia to faktu ze dopiero za niecale 2 lata zobaczym nowa architekture od intela dla desktop, tak wiec chipzilla doszła do wniosku ze jeszcze z netbursta troche wycisnie... to wszytko wlasnie cechy tej 'lipnej' netburst (sse2, szyna QPB, baaaardzo rozbudowane uklady preedykcji, duze cache) i to wlasnie dzieki temu co P6 odziedziczył po netburst, P-M jest tak poteznym prockiem... znow sie prosisze zeby cie osmieszyc....prosze bardzo: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_56468.html cytat: "W 1996 roku swoje prace nad współbieżną wielowątkowością rozpoczął Intel. Początkowo badania nad intelowską technologią SMT znane były pod kryptonimem Jackson's Technology. W 2001 roku na konferencji Intel Developer Forum zaprezentowany został pierwszy układ z zaimplementowaną technologią SMT, która do celów marketingowych nazwana została Hyper-Threadingiem (hiperwątkowością)" http://twojepc.pl/artykuly.php?id=pentium4_3_06 cytat: "Warto tu wspomnieć, że nazwa Hyper-Threading jest w zasadzie tylko marketingową nazwą czegoś, co się fachowo nazywa SMT-Simulation MultiTreading. Pentium4 jest pierwszym konsumenckim procesorem potrafiącym korzystać z tej innowacyjnej technologii, która jak już nawiązałem, swą podstawę bierze z systemów wieloprocesorowych (SMP-Symmetrical MultiProcessing). Początki technologii HT sięgają 1996r kiedy to inżynierowie Intela zaczęli myśleć o implementacji technologii SMT w swych procesorach." moze lepiej sie juz nie odzywaj? z mojej strony EOT, a tobie polecam --> :mur: pozdr.
  9. to wie nie tylko intel, ale kazdy kto UWAZNIE przesledzil jadro presca. zobacz sobie tutaj 1213524[/snapback] poraz kolejny udowadniasz, ze nie masz pojecia o tej architekturze. drugie ALU prescotta w trybie 32bitowym oblicza dokladnie to samo co pierwsze takze nie ma mowy o jakimkolwiek wzroscie wydajnosci w stosunku do northwooda/willamette. co nie zmienia faktu ze obydwa sa podwojnie taktowane. presc to procesor 64bitowy (z tzw. 'stand point') i dopiero w tym trybie drugie ALU jest wlasciwie wykorzystywane. taaa jasne...ta 'lipna architektura' przez 3 lata dawała AXP ostro po [gluteus maximus] (mniej wiecej tak jak teraz dostają obecne P4 od A64) i pozwoliła Intelowi na opanowanie 87% rynku CPU.... a co do HT, to chyba juz Ci to wytlumaczylem. dodam tylko ze "Hyper Threading" to marketingowa nazwa nadane przez intela dla dosc starej technologi (SMT) która powstała lata przed netburstem i z dlugimi potokami nie ma nic wspolnego. pozdr.
  10. :blink: co za brednie :D powiem to najdelikatniej jak tylko mogę - nie za bardzo udała ci się ta analiza architektur :| gdybyś poczytał dokładniej to wiedziałbys że NetBurst to bardzo specyficzna architektura nie mająca wiele wspólnego z jakąkolwiek inną x86. mówiąc najprosciej i w wielkim skrocie - P4 ma podwojone...WSZYSTKO (no prawie;) ). podwojne ALU (w przypadku prescotta jest to 2x2), szyna QPB itd, itp. to walsnie dzieki temu HT jest stosowane tylko w P4. w innych (powiedzmy bardziej 'konwencjonalnych') architekturach raczej by się nie sprawdził. pozdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...